REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Proces byłego prezesa Bugu Wyszków odroczony

Miasto

Z uwagi na usprawiedliwioną nieobecność jednej z oskarżonych nie rozpoczął się dziś (21 maja) proces mający wyjaśnić nieprawidłowości finansowe w klubie piłkarskim Bug Wyszków. Na ławie oskarżonych zasiadają w nim były prezes Dariusz A. oraz była pracownica Ilona J. Sąd wyznaczył kolejną rozprawę na koniec września.

REKLAMA

Na pierwszą rozprawę stawił się oskarżony Dariusz A. z pełnomocnikiem, zaś Ilona J. przedstawiła zwolnienie lekarskie, uzasadniając tym swoją nieobecność w sądzie. Ilona J. nie ma obrońcy w sprawie, już na etapie postępowania przygotowawczego w prokuraturze przyznała się do stawianych jej zarzutów i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator tego jednaj nie uwzględnił.

- Treść wyjaśnień i powiązanie zarzutów ma istotne znaczenie dla drugiego z oskarżonych, dlatego w jednym akcie oskarżenia sprawa została skierowana do sądu. Zasadne byłoby stawiennictwo oskarżonej na rozprawie i złożenie przez nią wyjaśnień - uzasadniał w sądzie oskarżyciel. Zawnioskował, aby odroczyć rozprawę do momentu, kiedy oskarżona będzie się mogła stawić w sądzie i złożyć wyjaśnienia.

Przesłuchanie Ilony J. ma też kluczowe znaczenie dla drugiego z oskarżonych, Dariusza A.

- Sprawa pani J. powinna zostać wyodrębniona, ale skoro tak nie jest, wydaje nam się bardzo istotne przesłuchanie jej. Jest to konieczne i niezbędne - mówił obrońca Dariusza A.

Sam oskarżony poparł stanowisko swojego adwokata:

- "Grillowanie" mojej osoby trwa już półtora roku i będzie trwało jeszcze dłużej. Szkoda, że te sprawy są połączone, bo chciałbym zacząć wyjaśniać swoją sprawę... - powiedział.

- Nie sądzę, żeby sąd rozdzielał tę sprawę. Treść zarzutów i wyjaśnień, zarzuty - zazębiają się. Podstaw do rozłączenia i wyłączenia sprawy sąd nie widzi - mówił sędzia Wacław Dąbkowski.

Sąd sprawę odroczył do 26 września godz. 10.00. Oskarżony Dariusz A. zapowiedział złożenie obszernych wyjaśnień, czego odmówił na etapie postępowania przygotowawczego w prokuraturze. Rozprawa odbędzie się bez udziału świadków.

Akt oskarżenia dotyczy siedmiu czynów z art. 270 par. 1 Kodeksu karnego, o które oskarżono Ilonę J., a także siedmiu czynów w tym m.in. z art. 286 par. 1, 271 par. 3 i 297 par. 1 w zw. z art. 11 par. 2 Kodeksu karnego, o które oskarżono Dariusza A. Zarzuty dotyczą m.in. poświadczania nieprawdy, fałszowania dokumentów - głównie umów o dzieło zawieranych z trenerami Klubu i wystawianych im rachunków. Obejmują okres od 1 lutego 2017 roku do 12 stycznia 2018 roku.  W charakterze pokrzywdzonego w procesie występuje gmina Wyszków.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Bug WyszkówprocessądWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org