REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Szturm na szkoły średnie

Nauka

Statystycznie nawet ponad sześciu kandydatów na jedno miejsce ubiega się na niektóre kierunki w wyszkowskich szkołach średnich. Największe zainteresowanie budzą LO w Zespole Szkół nr 3 (klasa społeczno-ekonomiczna i lingwistyczno-humanistyczna), II LO w Zespole Szkół nr 1 (klasa o profilu społeczno - przyrodniczym) oraz I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida (klasa lingwistyczno-prawnicza i społeczno-geograficzna).

REKLAMA

20 maja zakończył się pierwszy etap tegorocznej rekrutacji do szkół średnich - składanie wniosków o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Tegoroczny nabór jest szczególny z kilku powodów. O przyjęcie do szkół ubiega się "podwójny rocznik": absolwentów klas III dawnych gimnazjów oraz absolwentów klas VIII zreformowanych szkół podstawowych. Szkoły średnie prowadzą nabór oddzielnie do klas pierwszych po gimnazjum oraz po szkole podstawowej. Uczniowie tych klas będą uczyć się odrębnych trybem (np. trzy lub cztery lata w liceach oraz cztery lub pięć lat w technikach). Dotychczas w procesie rekrutacji mogli oni skłądac podania jednocześnie do trzech wybranych szkół ale w tym roku - tu kolejna nowość - ministerstwo edukacji zniosło limity. Każdy uczeń może składać podania do dowolnie wybranej liczby szkół. To nieco fałszuje obraz pierwszego etapu rekrutacji, gdyż powiela liczbę ubiegających się o przyjęcie do danej klasy. Nie zmienia to jednak faktu, że zainteresowanie jest bardzo duże. 

W szkołach średnich od września będzie niemal dwukrotnie więcej klas pierwszych. Z pewnością problemu z ich zapełnieniem nie będą miały wyszkowskie placówki, przede wszystkim licea ogólnokształcące. Do niektórych liczba chętnych przekracza 200 osób na 30 zaplanowanych miejsc. Tak jest na przykład w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 3 (klasa połeczno-ekonomiczna). Aż 230 osób złożyło podanie do II LO w Zespole Szkół nr 1 (klasa o profilu społeczno - przyrodniczym). Po prawie dwieście osób - zarówno absolwentów gimnazjów jak i szkoły podstawowej - ubiega się o miejsce w klasie społeczno-geograficznej I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie. Wśród techników najbardziej oblegane (ponad 150 absolwentów podstawówek i nawet ponad 170 absolwentów gimnazjów na 30 miejsc) są technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa a także technikum organizacji turystyki w Zespole Szkół nr 1. Ponadto technikum informatyczne w ZS nr 3. Średnio po trzy osoby na miejsce przypada w wyszkowskich szkołach branżowych w ZS nr 1 oraz CEZiU Kopernik. Znacznie mniejszym zainteresowaniem (szczególnie technikum) cieszy się natomiast Zespół Szkół w Długosiodle. 

Od 17 czerwca do 19 czerwca  uczniowie będą mieli możliwość dokonania zmiany wyboru szkoły. Do 15 lipca nastąpi weryfikacja wniosków o przyjęcie do szkoły i innych złożonych dokumentów przez komisje rekrutacyjne. 16 lipca o godz.12.00 zostaną podanie do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do danej szkoły. Natomiast 25 lipca o godz. 12.00 - komisje rekrutacyjne podadzą listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


rekrutacjaszkoła średniaWyszkówpowiat wyszkowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org