REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Muzyczne kwiatki na Dzień Matki

Kultura

18 maja uczniowie Ogniska Muzycznego prowadzonego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” zaprezentowali się przed najbliższymi podczas koncertu z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uczniowie Ogniska Muzycznego kształcą się w trybie 6- lub 4-letnim - w zależności od wieku. Programem nauczania objęte są indywidualne lekcje gry na instrumencie (pianino – Kamil Pałubiński, keyboard i akordeon – Mirosława Polak, gitara – Artur Miernicki, Wojciech Pakieła, Mirosław Topolewski) oraz grupowe zajęcia umuzykalniające prowadzone przez Mirosławę Polak. W trakcie roku szkolnego uczniowie zdają egzamin semestralny, roczny i otrzymują promocję na następny etap nauczania. Mają także możliwość zaprezentowania się na koncertach, które organizowane są w styczniu, maju i czerwcu.

- Dzisiejsze popisy dedykujemy wszystkim mamom z okazji zbliżającego się ich święta. My, instrumentaliści, nie zaśpiewamy jak wokaliści piosenek o miłości do mamy, ale zagramy najpiękniej z całego serca. Ułożymy symboliczny bukiet zaklęty w nuty z muzycznych kwiatków. Jak włączymy wyobraźnię, to zobaczymy wszystkie kwiatki świata, od polskich bratków do egzotycznych storczyków. Mam nadzieję, że wszystkie będą brzmieć i wyglądać pięknie, choć niektóre mają kolce, a inne mogą ulecieć jak dmuchawce polskie - rozpoczęła koncert prowadząca Mirosława Polak.

Na scenie zaprezentowali się gitarzyści: Zosia Wołyniec, Amelia Lewandowska, Maria Kucharczyk, Mikołaj Wojewódzki, Patryk Bloch, Amelia Palesa, Krzysztof Pawłowski, Klara Kazimierczyk, Anna Szpandorska, Aleksandra Szwaczyk, Iga Gołębiewska, Julia Najmoła, Julia Szczęsna, Aleksandra Beresińska, Weronika Postek; fortepianiści: Jagoda Depta, Helena Wołyniec, Aleksandra Jaszewska, Julia Najmoła, Oskar Jaworski, Julia Wykowska, Antonina Kowalczyk, Urszula Kowalczyk, Aleksandra Czupryniak, Jakub Banasiak, Michał Świętoń; keyboardziści: Mateusz Kowalczyk, Klaudia Makowska, Magdalena Kasińska, Emilia Karolkiewicz, Kinga Piórkowska oraz akordeonista Piotr Wiciński.

Dla niektórych młodych artystów był to pierwszy występ na wyszkowskiej scenie.

- Dziękuję Państwu za przybycie i miłe przyjęcie. Przepraszam za wszystkie pomyłki, które są wpisane w specyfikę naszej pracy. Mamy nadzieję, że mimo potknięć nasze muzyczne kwiatki były ładne i ucieszyły w szczególności wszystkie mamy - dodała na zakończenie prowadząca.

Mirosława Polak zaprosiła także na koncert kończący rok szkolny w wykonaniu starszych uczniów, który odbędzie się 21 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Ognisko MuzyczneWOKWOK HUTNIKHutnikDzień Matki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org