REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Plac Miejski prawie gotowy

Miasto

16 maja przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wyszkowie na czele z Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Bezpieczeństwa – Adamem Mrozem, a także Robertem Garbarczykiem – Naczelnikiem Wydziału Gospodarski Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa przeprowadzili kontrolę prac wykonywanych w sercu Wyszkowa – na Placu Miejskim. Prace są na etapie zaawansowanym i wszystko wskazuje na to, że wykonawca zakończy działania do końca maja. Według szacunków przedstawicieli Urzędu, cały proces uzyskiwania zezwoleń na oddanie placu do użytku powinien zakończyć się do końca czerwca.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Plac Miejski będzie składał się z kilku stref, między innymi strefy wodnej i strefy spotkań. Wybudowany został kompleks fontann, których strumienie przy dobrej bezwietrznej pogodzie sięgać będą nawet 9 metrów wysokości. Nad fontannami czuwa specjalny system, który dostosowuje moc strumienia wody do siły wiatru. Pod ziemią wybudowany został „bunkier techniczny”, w którym znajdują się maszyny obsługujące fontanny. Na terenie Placu znajdują się ławki, kosze na śmieci, stoliki do gier, stoliki kawiarniane, stojaki na rowery, "psie stacje", poidełka i karmniki dla ptaków, siedziska i meble przenośne, tablice informacyjne. Pojawiły się prostokątne kwietniki z miejscami do wypoczynku, wyposażone w siedziska w cieniu drzew. Zasadzonych zostało mnóstwo drzew, krzewów, pnączy i kwiatów, które umilą spędzanie wolnego czasu w sercu miasta. Od strony ulicy  Sowińskiego ustawione zostały pergole z pnączami, natomiast w części południowej wygospodarowane zostało miejsce z możliwością ustawienie sceny, w związku z czym w przyszłości na placu będą mogły odbywać się imprezy plenerowe. Teren ten objęty zostanie monitoringiem miejskim.

Źródło: Gmina Wyszków

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Plac MiejskiWyszków

Komentarze

mieszkanka
Nie bardzo pojmuję tą inwestycję. Jest zdecydowanie za duża i zbyt kosztowna. Kolejne miejsce gdzie będą przesiadywać w większości żule :/ Remontu wymagają chociażby drogi przy tej dziwnej inwestycji!
Anka, absolwentka LO
Czytam i czytam te wszystkie komentarze odnośnie placu na różnych portalach i proszę niech ktoś znajdzie chociaż JEDEN komentarz ZA. Problem w tym, że chyba nikt nie widzi żadnych plusów takiego zagospodarowania tej przestrzeni. Niech mnie ktoś przekona, że tyle kasy TRZEBA było na to wydać.
Mają rozmach...
Normalnie jak Pola Elizejskie, jeszcze Łuk Triumfalny postawcie. A na ulicach zęby można sobie od dziur powybijać, latarnie ledwo bżdżą, ale co tam, rynek jest ważny ...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org