REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Uczniowie Ośrodka na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej

Kultura

10 maja grupa wokalna z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie, pod opieką Joanny Skurzewskiej i Marka Jończyka, miała zaszczyt wystąpić na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej podczas Gali Finałowej II Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Religijnej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przesłuchania festiwalowe odbyły się 7 i 8 maja w ZSS nr 85 w Warszawie. Spośród wielu uczestników jury wyłoniło siedmioro wykonawców, którzy wystąpili na Gali. Dziewczęta z wyszkowskiego Ośrodka zaśpiewały dwie piosenki: „Pozdrawiam Ciebie Matko" oraz „Dobra Matko". Do udziału w konkursie przygotowali je nauczyciele muzyki - Joanna Skurzewska i Marek Jończyk. Uczennica Angelika Kwiatkowska pięknie wykonała solo zwrotkę piosenki „Dobra Matko" i została uznana przez jury za „odkrycie festiwalu".

Organizatorem tego pięknego muzycznego spotkania był Zespół Szkół Specjalnych nr 85 przy ul. Elektoralnej w Warszawie. Honorowym patronatem objęła je Archidiecezja Warszawska, a patronatem medialnym „Gość Niedzielny", „Idziemy", Polskie Radio. Uczestników Gali gościła na nowej scenie Warszawskiej Opery kameralnej słynna śpiewaczka operowa i dyrektor teatru Alicja Węgorzewska. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, a do domów wrócili z pięknymi dyplomami, wieloma prezentami oraz słodyczami.

J. Skurzewska

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówGala Finałowej II Mazowieckiego Festiwalu Piosenki ReligijnejOśrodek Szkolo - Wychowawczy w Wyszkowiewokaliści

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org