REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Uczennica gimnazjum w Leszczydole - Nowinach laureatką konkursu kuratoryjnego

Nauka

Marysia Winkler, uczennica III klasy gimnazjum w Leszczydole-Nowinach odebrała nagrodę w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Zdobyła tytuł laureata kuratoryjnego konkursu o papieżu Polaku, zorganizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Konkurs nosił tytuł „Jan Paweł II – Papież Wolności”. Wzięło w nim udział 1500 uczniów z województwa mazowieckiego. Temat nawiązywał do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Do konkursu uczennicę przygotowała Celina Kulesza. Zanim Marysia zdobyła zaszczytne miano laureata konkursu o zasięgu wojewódzkim, musiała przeczytać całkiem pokaźny zbiór wskazanych przez organizatorów lektury i pokonać innych uczestników. Co nie było takie proste, bo w etapie wojewódzkim rywalizowało o zwycięstwo ponad 300 osób. Zanim dotarła do III etapu, wygrała etap szkolny. Wzięło w nim udział pięcioro gimnazjalistów. Miał on formę pisemną. W etapie rejonowym (odbył się w Warszawie) test konkursowy składał się z dwóch części – 18 pytań zamkniętych i 3 otwartych. Marysia zdobyła w nim 90 proc. punktów i przeszła do etapu wojewódzkiego. Tu jej zadaniem było napisać opowiadanie lub rozprawkę związaną z tematem przewodnim „Ku źródłom wolności”. I udało się. Została laureatką i otrzymała dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia gimnazjum.  

T.P.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiSP w Leszczydole - NowinachWyszkówkuratoryjny konkursu o papieżu Polaku

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Co to ? Pierwsze słyszę że w Zabrodziu coś obniżyli. Chyba podwyższyli i to jak tylko przyszli.
S
Pandemia nie przeszkadza w odbiorze odpadów
Jestm bardzo ciekawy gdzie jest prowadzona ta dezynfekcjia ? Chyba nie na tym pszoku w Wyszkowie ?
K
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
Jak tak się zastanowić, to w Wyszkowie jest trochę jak w takim westernowym miasteczku na dzikim zachodzie. Wszystkim rządzi burmistrz i jego świta i nic nie można z tym zrobić????????????!!!!!!!! A Pani K. - no cóż każdy kto miał z tą panią do czynienia wie o czym pisze Krysia.
już nie wyszkowianka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA

pl.jooble.org