REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dzień prawdziwych bohaterów...

Powiat

12 maja obchodzono Powiatowy Dzień Strażaka. W wydarzeniu udział wzięły jednostki z powiatu wyszkowskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystości rozpoczęły się mszą św w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie, odprawioną w intencji strażaków, koncelebrowaną przez ks. dziekana Zdzisława Golana - powiatowego kapelana strażaków. Po ceremonii pododdziały przemaszerowały w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP pod batutą kapelmistrza Józefa Bieganowskiego na skwer Jana Pawła II, gdzie odbył się uroczysty apel. Meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości złożył st. bryg. Andrzejowi Lisieckiemu  - przedstawicielowi Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP -  dowódca uroczystości bryg. Sławomir Pietrzak. Podczas apelu dla uczczenia Powiatowego Dnia Strażaka na maszt została podniesiona flaga państwowa. Uroczystym i oczekwianym momentem było przekazanie średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego GBA 3/16 MAN, który Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie otrzymała dzięki zakupom ze środków Komendy Głównej PSP z programu modernizacyjnego usprawnienia systemu ratownictwa na drogach. Pojazd ten już od kilkunastu dni jest włączony do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Wyszkowie, skutecznie podnosząc jej gotowość operacyjną. Samochód zgodnie z tradycją został poświęcony przez ks. kan. dr Zdzisława Golana. Korzystając z okazji przekazano także torbę do ratownictwa medycznego strażakom z OSP Sieczychy, ufundowaną przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którą wręczyła dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Joanna Bala.

Wszystkich przybyłych na uroczystość przywitał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej  w Wyszkowie mł. bryg. Marek Krzyżański.

- Święto Strażaka to wyjątkowy dzień tych, którzy pełnią niebezpieczną, ale jakże piękną, ofiarną służbę. Drodzy strażacy, bierzecie udział w różnego rodzaju akcjach, poczynając od klasycznych pożarów i powodzi po wypadki różnego typu np. poszukiwania osób zaginionych, ratownictwo wodne, chemiczne, katastrofy i inne. Wnosicie również swój wkład w edukację społeczeństwa. Niejednokrotnie wypełniając swoje obowiązki, narażacie własne życie i zdrowie w imię pomocy bliźniemu. W dniu waszego święta jest okazja do przekazania wyrazów szacunku i uznania za codzienną ofiarną służbę, za trud i poświęcenie. Strażacy zasługują na wielkie podziękowania nie tylko za odwagę i zaangażowanie podczas ratowania życia, zdrowia i mienia mieszkańców, ale także za działalność społeczną, edukacyjną, uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych i religijnych. Działalność strażaków zawsze cieszyła się wysokim społecznym uznaniem. Dziękuję za profesjonalizm i niezawodność, z jakim na co dzień służycie mieszkańcom powiatu wyszkowskiego, zapewniając im bezpieczeństwo. Za to, że zawsze można na was liczyć. W imieniu swoim i obecnych tu strażaków oraz druhów mogę zapewnić, że na miarę naszych sił i możliwości nadal pełnić będziemy naszą strażacką powinność, w myśl zawołania "Bogu na chwałę - ludziom na pożytek" - mówił.

Komendant zwrócił się również do strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Słowa uznania i podziękowania za służbę na rzecz bezpieczeństwa pożarowego powiatu wyszkowskiego kieruję również do członków Ochotniczych Straży Pożarnych. To także wasza społeczna działalność na rzecz ochrony życia, zdrowia ludzi i ich mienia oraz środowiska, pozwala mieszkańcom naszego powiatu czuć się bezpiecznie - podkreślał.

Do strażaków zwrócił się również starosta powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski.

- Świętujemy dziś dzień prawdziwych bohaterów, którzy niejednokrotnie ryzykują swoim zdrowiem, a nawet życiem, by walczyć z żywiołem ognia, wody, nieść pomoc w katastrofach drogowych, budowlanych, ratować innych, dbać o ich bezpieczeństwo. Zawsze wtedy, kiedy trzeba, dzielnie stajecie, reprezentujecie nas i robicie ogromne wrażenie swoim profesjonalizmem, wyszkoleniem i oddaniem, Bogu i bliźnim. Wy nazywacie to swoją pracą, ale jest to służba... a do służby trzeba mieć powołanie. To wielki zaszczyt być strażakiem i nosić mundur, ale to też wielka odpowiedzialność. "Życie wtedy jest coś warte, wtedy daje radość, kiedy jest służbą" - to słowa twórcy Szarych Szeregów Aleksandra Kamińskiego. Jakże bardzo te słowa dotyczą was, strażaków. Wiele się dzieje w waszej służbie, mienia i środowiska naturalnego, gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują bez względu na własne bezpieczeństwo. To działania wpisane w waszą codzienną strażacką służbę. Chciałbym dziś wam przekazać życzenia na kolejne dni, abyście nigdy nie zawiedli przełożonych, swoich najbliższych i samych siebie. aby wasz wysiłek był dostrzegany nie tylko w Dniu Strażaka, ale i na co dzień. Byście byli traktowani tak, jak na to zasługujecie - jak prawdziwi bohaterowie waszych małych ojczyzn. Życzę wam zdrowia i pomyślności w służbie i aby nie opuszczało was szczęście i poczucie dobrze wypełnionego obowiązku. Zawsze bezpiecznie wracajcie do domów. Dziękuję za wszystko w imieniu własnym i mieszkańców powiatu - mówił.

Głos zabrała posłanka Teresa Wargocka.

- Coroczne święto strażaka jest okazją do tego, aby wyrażać wdzięczność, składać gratulacje i zapewniać funkcjonariuszy Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych straży Pożarnych o tym, że państwo polskie docenia ich wysiłek, ich służbę i czuje się w obowiązku również wspierać działalność tych instytucji. Strażak w naszym społeczeństwie cieszy się ogromnym uznaniem społecznym, zaraz za żołnierzem Wojska Polskiego, na drugim miejscu są polscy strażacy. Ten ogromny szacunek jest dzięki waszej misji, jaką pełnicie z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem. I za to społeczeństwo serdecznie wam dziękuje - mówiła.

Podczas uroczystości kpt. Daniel Wachowski odczytał list okolicznościowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Dnia Strażaka. Strażacy przygotowali defiladę pod dowództwem kpt. Rafała Balcera, w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, która odegrała marsz „Warszawianka”. Pododdziały przemaszerowały ulicami miasta, następnie udały się na teren KP PSP, gdzie czekał poczęstunek.

Podcza uroczystości wręczono odznaczenia, wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe strażakom i osobom zasłużonym dla ochrony przeciwpożarowej.

Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa 

-  asp. sztab. Dominika Czuper 

- st. asp. Bożena Perzyna

Brązowa Odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej 

 - st.kpt. Piotr Warchoł, 

- asp. sztab. Dominika Czuper

Odznaczenia wręczyli st. bryg. Andrzej Lisiecki – przedstawiciel  Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Marek Krzyżański - komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie oraz dh Bogdan Pągowski - Prezes Zarządu  Powiatowego ZOSP RP w Wyszkowie.

Na wniosek Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie Zarząd Powiatu Wyszkowskiego wyróżnił następujące osoby nagrodami rzeczowymi: 

- st. kpt. Łukasz Król

- kpt. Daniel Wachowski 

-  mł. kpt. Łukasz Żelazowski

- sekc. Marcin Jaczewski

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji  awansował do stopnia starszego kapitana - kpt. Łukasza Króla.

Komendant Główny PSP awansował do stopnia aspiranta sztabowego - st. asp. Dominikę Czuper, do stopnia aspiranta  - mł. asp. Mateusza Siatkowskiego.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej  awansował do stopnia 

starszego ogniomistrza 

- ogn. Wojciecha Banaszka

- ogn. Kamila Polaka

ogniomistrza 

- mł. ogn. Radosława Abramczyka 

- mł. ogn. Rafała Rogulskiego

- mł. ogn. Marcina Siemieniewskiego

- mł. ogn. Karola Wojtyrę

starszego sekcyjnego

 - sekc. Marcina Jaczewskiego

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej awansował do stopnia:

starszego strażaka

 - str. Daniela Kowalczyka 

- str. Michała Zawiszę 

- str. Damiana Jechnę

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej uhonorował  bryg. Sławomira Pietrzaka dyplomem „Za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo - gaśniczych”.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskidzień strażakastrażOSPPowiatowy Dzień StrażakaPSP KP Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
te dane są dostępne na stronie UMiG - Oswiadczenia majątkowe. Można tak zobaczyć jakie dochody (NIE UKRYWAM, ŻE NIE MAŁE) za poprzednie lata mieli nasi włodarze, jak również dyrektorzy spółek gminy.
@Proszę o interwencję

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Poniedziałek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA

pl.jooble.org