REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Śmigłowce nie chciały przylatywać po pacjentów. Wszystkiemu winien... dźwig

Miasto

Sporych problemów przysporzyła wyszkowskiemu szpitalowi trwająca w sąsiedztwie budowa apartamentowców przy ul. 3 Maja. Z uwagi na obecność wysokiego dźwigu, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe odmówiło nocnych przylotów po pacjentów. - Problem już mamy rozwiązany - zapewnia jednak dyrektor SPZZOZ Cecylia Domżała.

REKLAMA

- Trochę formalności z tym było... - przyznaje dyrekcja szpitala. I potwierdza nasze nieoficjalne informacje o niekorzystnej dla wyszkowskich pacjentów decyzji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierownictwo LPR odmówiło nocnych przylotów po pacjentów wymagających transportu lotniczego do innych, specjalistycznych  szpitali. Mowa o najcięższych przypadkach medycznych. A powodem takiej decyzji LPR było zagrożenie dla śmigłowców wynikające z bliskiego sąsiedztwa wysokiego dźwigu na budowie apartamentowców przy ul. 3 Maja. LPR podjęło taką decyzję choć przed rozpoczęciem budowy apartamentowców na nadbużańskiej skarpie było o inwestycji uprzedzone. 

- Firma deweloperska owszem wystąpiła z informacją, że taki dźwig będzie montowany, ale to my - jako SPZZOZ - musieliśmy potem wiele formalności załatwić, aby zagwaratować bezpieczeństwo naszym pacjentom. Okazało się, że gdy dźwig rozpoczął pracę, LPR wydało nowe zalecenia, aby śmigłowce mogły lądować na naszym lądowisku - mówi Cecylia Domżała.

Zaostrzone procedury nie obowiązują tylko w nocy ale także w dzień. Po zakończonej pracy ramię dźwigu musi być odpowiednio zakotwiczone - nie może znajdować się na tzw. linii nalotu. Na początku trwania inwestycji zdarzało się, że ramię dźwigu znajdowało się bezpośrednio nad ul. 3 Maja, co jest niedopuszczalne. W ciągu dnia każdorazowo gdy zachodzi konieczność wezwania śmigłowca LPR zawiadamiany jest o tym kierownik budowy i pracownik obsługi dźwigu, który musi zmienić ustawienie dźwigu na bezpieczne dla śmigłowców. W przeciwnym razie LPR odmówi lądowania po pacjenta. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


WyszkówSPZZOZ WyszkówLotnicze Pogotowie Ratunkowe

Komentarze

love
Dyrekcja LPR to widocznie łapówkarze i próbujący wykorzystać moment. https://www.facebook.com/eskainfowroclaw/videos/357700564880868/?t=2

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org