REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Śmigłowce nie chciały przylatywać po pacjentów. Wszystkiemu winien... dźwig

Miasto

Sporych problemów przysporzyła wyszkowskiemu szpitalowi trwająca w sąsiedztwie budowa apartamentowców przy ul. 3 Maja. Z uwagi na obecność wysokiego dźwigu, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe odmówiło nocnych przylotów po pacjentów. - Problem już mamy rozwiązany - zapewnia jednak dyrektor SPZZOZ Cecylia Domżała.

REKLAMA

- Trochę formalności z tym było... - przyznaje dyrekcja szpitala. I potwierdza nasze nieoficjalne informacje o niekorzystnej dla wyszkowskich pacjentów decyzji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierownictwo LPR odmówiło nocnych przylotów po pacjentów wymagających transportu lotniczego do innych, specjalistycznych  szpitali. Mowa o najcięższych przypadkach medycznych. A powodem takiej decyzji LPR było zagrożenie dla śmigłowców wynikające z bliskiego sąsiedztwa wysokiego dźwigu na budowie apartamentowców przy ul. 3 Maja. LPR podjęło taką decyzję choć przed rozpoczęciem budowy apartamentowców na nadbużańskiej skarpie było o inwestycji uprzedzone. 

- Firma deweloperska owszem wystąpiła z informacją, że taki dźwig będzie montowany, ale to my - jako SPZZOZ - musieliśmy potem wiele formalności załatwić, aby zagwaratować bezpieczeństwo naszym pacjentom. Okazało się, że gdy dźwig rozpoczął pracę, LPR wydało nowe zalecenia, aby śmigłowce mogły lądować na naszym lądowisku - mówi Cecylia Domżała.

Zaostrzone procedury nie obowiązują tylko w nocy ale także w dzień. Po zakończonej pracy ramię dźwigu musi być odpowiednio zakotwiczone - nie może znajdować się na tzw. linii nalotu. Na początku trwania inwestycji zdarzało się, że ramię dźwigu znajdowało się bezpośrednio nad ul. 3 Maja, co jest niedopuszczalne. W ciągu dnia każdorazowo gdy zachodzi konieczność wezwania śmigłowca LPR zawiadamiany jest o tym kierownik budowy i pracownik obsługi dźwigu, który musi zmienić ustawienie dźwigu na bezpieczne dla śmigłowców. W przeciwnym razie LPR odmówi lądowania po pacjenta. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


WyszkówSPZZOZ WyszkówLotnicze Pogotowie Ratunkowe

Komentarze

love
Dyrekcja LPR to widocznie łapówkarze i próbujący wykorzystać moment. https://www.facebook.com/eskainfowroclaw/videos/357700564880868/?t=2

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Co to ? Pierwsze słyszę że w Zabrodziu coś obniżyli. Chyba podwyższyli i to jak tylko przyszli.
S
Pandemia nie przeszkadza w odbiorze odpadów
Jestm bardzo ciekawy gdzie jest prowadzona ta dezynfekcjia ? Chyba nie na tym pszoku w Wyszkowie ?
K
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
Jak tak się zastanowić, to w Wyszkowie jest trochę jak w takim westernowym miasteczku na dzikim zachodzie. Wszystkim rządzi burmistrz i jego świta i nic nie można z tym zrobić????????????!!!!!!!! A Pani K. - no cóż każdy kto miał z tą panią do czynienia wie o czym pisze Krysia.
już nie wyszkowianka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA

pl.jooble.org