REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pływanie jest dla każdego

Kącik Prasowy

Wielkimi krokami nadchodzi sezon letni, a z nim wakacje. Wyjazdy nad jezioro, nad morze, a może gdzieś za granicę? Przecież tak zwane "ciepłe kraje" aż kuszą swoją odmiennością, egzotyką i ciepłą wodą, która tylko czeka na turystów. Wszystkie te, najpopularniejsze przecież, sposoby spędzania czasu łączy jedną rzecz, a mianowicie woda. Jednak żeby w pełni się nią rozkoszować trzeba umieć pływać. A warto umieć!

REKLAMA

Pływanie niesie ze sobą wiele pozytywnych efektów. Jest świetną formą relaksu, pozwala na pracę nad układem oddechowym, umożliwia rozwój wszystkich partii mięśniowych przy niewielkim w porównaniu z ćwiczeniami na lądzie obciążeniu stawów czy kręgosłupa, przez co pomaga zwalczyć wady postawy. Korzyści z pływania to lepsze samopoczucie, zwiększona wydolność organizmu oraz mocniejszy układ odpornościowy. Dzięki długotrwałemu kontaktowi z wodą skóra nabiera drugiego życia, wiatru w żagle. Do wszystkich, którzy również chcą nabrać wiatru w żagle, a nie wiedzą jak się za to zabrać, rękę wyciąga Szkoła Pływania prowadząca profesjonalne zajęcia pływania w Chełmcu.

Zajęcia dotyczą nie tylko dzieci czy młodzieży, ale także niemowląt, osób dorosłych, a nawet takich, które chcą podbijać świat właśnie poprzez pływanie. Doświadczeni instruktorzy i trenerzy mają za sobą lata praktyki. Na co dzień zajmują się nauką pływania oraz analizowaniem techniki swoich podopiecznych. Pomaga im w tym specjalistyczny sprzęt, taki jak deski, zabawki czy sprzęt do aqua aerobiku, dzięki któremu pierwsze spotkanie z basenem przebiegnie całkowicie "bezboleśnie". Pływacy z dłuższym stażem również znajdą coś dla siebie. Szkoła pływania wyposażona jest w wysokiej klasy sprzęt rejestrujący, monitorujący zachowania pod wodą, co pozwala na dokładną analizę techniki, dzięki której rady będą dokładniejsze, a postępy szybsze. A nawet jeżeli nie będą, żaden problem! Instruktorzy wyposażeni są nie tylko w sprzęt, się także anielską cierpliwość. To wymagający optymiści, którzy są pewni sukcesu swojego podopiecznego, więc nie pozwolą mu zwątpić czy odpuścić. Co więcej, w okresie letnim organizowane są obozy pływackie, więc możliwości rozwoju na pewno nie zabraknie.

W przypadku pływania o najwyższe cele ustalony zostaje plan treningowy, który pomaga zwalczyć blokady zawodnika. Pomaga też wybrać główny styl, dystans w którym będzie się specjalizować, uwzględniając wszystkie czynniki potrzebne, by osiągnąć sukces.

Na początku ustalana jest roczna objętość treningu, następnie liczba startów, która jest dobrana pod kątem specjalizacji i możliwości. Kolejnym krokiem jest ustalenie podokresów oraz objętość i zakres treningu w poszczególnych tygodniach, oraz realizacja założeń treningowych. Instruktorzy cały czas czuwają nad poprawnością techniki oraz nad efektywnością podopiecznych. Ostatecznie przeprowadzane są starty kontrolne, które pozwalają na ustalenie postępów oraz ustalenie prognoz osiągnięć.

Tak więc nie ważne, czy celem jest nauka pływania, czy wygrywanie zawodów, czy podopieczny pływa od lat, czy wchodzi do wody pierwszy raz. Zawsze można się czegoś nauczyć i coś udoskonalić. A potem można się cieszyć z trofeum, udanych wakacji lub po prostu z własnych postępów. Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku, kroku do wody.

Artykuł przygotowany przez serwis - ogłoszenia Nowy Sącz

Artykuł promocyjny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
te dane są dostępne na stronie UMiG - Oswiadczenia majątkowe. Można tak zobaczyć jakie dochody (NIE UKRYWAM, ŻE NIE MAŁE) za poprzednie lata mieli nasi włodarze, jak również dyrektorzy spółek gminy.
@Proszę o interwencję

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Poniedziałek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA

pl.jooble.org