REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Basen zamknięty do odwołania!

Miasto

Już nie na jedną zmianę lub z przerwami. Wyszkowska pływalnia 11 maja przestanie pracować i będzie zamknięta do odwołania. Ratownicy WOPR nadal przebywają na zwolnieniach lekarskich.

REKLAMA

Z związku z absencją chorobową ratowników WOPR, od początku maja wyszkowska kryta pływalnia nie pracuje pełną parą. Do 5 maja basen był czynny tylko na jedną zmianę, 7 i 8 maja był zamknięty. Od czwartku 9 maja do soboty 11 maja pływalnia miała pracować w godz. 6.00-14.00. Tak informowała kasa pływalni. Tymczasem w czwartek 9 maja WOSIR ogłosił, że od 11 maja pływalnia zostaje zamknięta do odwołania.

- Czterech ratowników etatowych przebywa na zwolnieniach lekarskich, jedna osoba jest na urlopie macierzyńskim i mamy jeden wakat. Do tej pory wspomagali nas ratownicy WOPR z Pułtuska, ale dłużej nie mogą nam pomóc. Podobnie ratownicy zatrudnieni w prywatnej firmie. Byliśmy  zmuszeni do zamknięcia pływalni do odwołania - wyjaśnia dyrektor Marek Wiśniewski.

Kiedy basen zacznie normalnie funkcjonować, zależy od tego, czy ze zwolnień lekarskich wrócą ratownicy. Dyrektor WOSiR rozmawiał na ten temat z burmistrzem. W przyszłym tygodniu Marek WIśniewski ma przedstawić Grzegorzowi Nowosielskiemu propozycje rozwiązania problemu.

Nie oszacowano jeszcze, jakie straty przyniesie zamknięcie basenu.

- Mogę powiedzieć, że w kwietniu z powodu strajku w szkołach i odwołania zajęć na pływalni, strata pływalni wyniosła 25 tys. zł. Dopiero policzymy, ile wyniesie obecnie, gdy basen jest calkowicie zamknięty dla wszystkich klientów - mówi Marek WIśniewski.

Pytany, czy zamiast generować straty, nie lepiej przeznaczyć dodatkowe pieniądze na podwyżki dla ratowników, dyrektor WOSiR odpowiada:

- Nie mamy takich pieniędzy. Ponadto sprawę trzeba rozwiązać bardzo delikatnie, bo przyznanie podwyżki jednej grupie zawodowej może spowodować negatywnie sytuacje wśród pozostałych pracowników, np. konserwatorów.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

rafik
do odwołania to powinien być dyrektor, a nie nieczynny basen !!!!!!!!!!!!!!
nie dyrektor
Dyrektor święta krowa. Takich ludzi należy zwalniać, a nie promować panie burmistrzu. Wosir zamiast promować i organizować imprezy sportowe, wszystko ogranicza i jest hamulcowym. Gdyby nie fanatycy sportu w Wyszkowie nic by nie było. Do pilnowania obiektów wystarczy cieć, a nie dyrektor.
Mmmmm
Zastanawiam się za co przepraszam ratownicy chcą podwyżek? Za to że siedzą sobie na 4 literach z nose w telefonie? Nie raz widziałem, jak siedzieli na krzesłach odwróceni tyłem do basenu. Starsze panie w kasie też do najniższych nie należą...
$$$
Panie Wiśniewski od nauczyciel wara. To twoja odpowiedzialność żeby basen funkcjonował i generował zyski. Mogłeś zarobić na strajku nauczycieli, wystarczyło zorganizować coś dla dzieci. Jesteś nieudanym managerem bez pomysłu na rozwój sportu w Wyszkowie. Aby do emerytury, tak będzie lepiej dla miasta i mieszkańców. Drogo nas kosztujesz. A zarobki powinni wszyscy takie otrzymywać żeby móc normalnie żyć. Wyszków ma problem z dyrektorem Wiśniewskim. Szkoda, że burmistrz nie widzi problemu. Chyba sukces wyborczy przekształca się w obojętność na sprawy Wosiru i nie tylko.
Lilka
słyszałam że to pewna znajoma nam pani z basenu namówiła ratowników do tzw strajku poprzez zwolnienia i słyszałam tez, ze ratownicy z pułtuska mają być zatrudnieni albo wopr z Pułtuska ma to przejąć i zatrudniać swoich bo dziś było dwóch kolesi. Jeżeli to prawda to przez posłuchanie się pewnej pani nasi ratownicy stracą prace?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Sprawy w urzędzie znów bezpośrednio
Chętnie bym przeczyta również, które szkoły i przedszkoka pracują, jak wygląda nauka, ile dzieci zgłosiło się do szkół.
Ania
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła

REKLAMA

pl.jooble.org