REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Seniorzy pomaszerowali

Turystyka

Około 30 seniorów z Wyszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członków Klubu Turystycznego "Białe Kruki" 7 maja wzięło udział w III marszu nordic walking dla seniorów. Do pokonania mieli 6-kilometrową trasę przyrodniczo - krajoznawczą.

Galeria zdjęć


REKLAMA

 - Jest to już trzeci marsz nordic walking dla seniorów. Jest to akcja ogólnopolska. Pierwszy raz byliśmy w Fideście, później w Anastazewie, w tym roku jesteśmy tutaj - w stajni "Pasja" w Skuszewie. Staramy się propagować aktywny tryb życia. Zresztą da się zauważyć, że osoby z Klubu "Białe Kruki" są bardziej aktywne nie tylko fizycznie, ale i umysłowo. Kółko to działa już 10 lat. Myślę, że ten marsz będziemy kontynuować. Zależy nam, aby po prostu była fajna zabawa. Tak jak widać humory dopisują... Najważniejsze, żeby był element ruchu, a nie tylko siedzenie w fotelach przed telewizorem - mówił prowadzący marsz Jerzy Sitek.

Seniorzy wyruszyli z Wyszkowa z punktu widokowego nad Bugiem. Entuzjaści aktywnego spędzania czasu wolnego podczas marszu mogli podziwiać piękno otaczającej natury, maszerując bardzo malowniczą trasą wzdłuż rzeki Bug. Trasa prowadziła przez tamę bobrów, wzdłuż stawu, który powstał po wybraniu piachu na terenie Z. Nizińskiego. Na trasie napotkano również grób nieznanego żołnierza z 6 września 1939 roku. Uczestnicy marszu podziwiali dwa olbrzymie drzewa - dąb oraz wiąz, z których zaczerpnęli energię na dalsze maszerowanie. Zaobserwowano też zająca skaczącego na polanie. Marsz zakończył się w Stajni "Pasja" w Skuszewie, gdzie przygotowane było ognisko z kiełbaskami przy biesiadnej muzyce. Nieodłącznym elementem marszu są ozdobne, kwieciste i barwne kapelusze wykonane przez uczestników, które biorą udział w konkursie na najbardziej kolorowe i oryginalne nakrycie głowy. Pierwsze miejsce w kategorii najbardziej kolorowy kapelusz przyznano Elżbiecie Sawickiej, w kategorii najbardziej oryginalny kapelusz wygrała Wanda Garbarczyk - Borzymek. Wyróżnionym wręczono dyplomy.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówIII marsz seniorówNordic WalkingseniorzyWyszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku"Białe Kruki'"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Czwartek
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Leoncjusza, Michała, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org