REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Alarmy bombowe w wyszkowskich szkołach

Na Sygnale

Drugi dzień matury w Wyszkowie nie przebiegł tak spokojnie i bezproblemowo jak pierwszy. Trzy szkoły średnie otrzymały dziś (7 maja) rano maile z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Na szczęście alarmy okazały się one fałszywe.

REKLAMA

Alarmy bombowe zgłąszano w bardzo wielu szkołach w Polsce od pierwszego dnia matur, 6 maja. Wyszków takie problemy ominęły w dniu zdawania języka polskiego. Drugi dzień egzaminu był bardziej pechowy. Trzy szkoły - I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 3 w Wyszkowie - odebrały mailem informacje przestrzegające przed podłożeniem ładunku wybuchowego w placówkach. Wiadomości przychodziły o godz. 6.30, przed 9.0 i o 11.00, czyli już w trakcie trwania matury. Na miejsce wezwano policję i inne służby. Budynki szkół zostały sprawdzone przez grupę minersko-pirotechniczną. Zadnego realnego zagrożenia nie stwierdzono. Żadna szkoła nie zdecydowała się na przeprowadzenie ewakuacji.

- Równoległe z prowadzonymi działaniami prewencyjnymi i czynnościami sprawdzającymi na miejscu, specjalna grupa policjantów ustala sprawców fałszywych alarmów. Policja pozostaje w stałym kontakcie z Centralną Komisją Egzaminacyjną, a Komendant Główny Policji na bieżąco informuje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podejmowanych działaniach - informuje Policja.

Fot. archiwum

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


alarm bombowymaturaWyszkówpolicja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org