REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ruszył maturalny maraton

Nauka

Zakończył się pierwszy dzień matur 2019. 6 maja abiturienci zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W powiecie wyszkowskim maturę zdaje ponad sześciuset uczniów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Egzamin rozpoczął się w wyszkowskich technikach i liceach punktualnie o godz. 9.00. Nie było żadnych zakłóceń, choć z całej Polski docierały niepokojące syganły o alarmach bombowych w wielu szkołach.

- Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o podejmowanych przez osobę lub osoby działaniach, których celem było sparaliżowanie przebiegu egzaminów maturalnych - przekazała Centralna Komisja Egzaminacyjna w piśmie skierowanym do dyrektorów szkół. Placówki otrzymywały maile z informacją o rzekomych ładunkach wybuchowych. Na szczęście nie w powiecie wyszkowskim. 

W pierwszym dniu matur uczniowie zmagali się z językiem polskim. W tym roku na maturze pojawił się do analizy i interpretacji wiersz Anny Świrszczyńskiej "Samotność". Drugi temat dotyczył III cz. "Dziadów" Adama Mickiewicza i brzmiał następująco: "Czym dla człowieka może być wolność?". Na poziomie rozszerzonym (nieobowiązkowym) uczniowie pisali z kolei rozprawkę na podstawie tekstu Józefa Tischnera lub mieli za zadanie dokonać analizy porównawczej wierszy Kazimiery Zawistowskiej i Bolesława Leśmiana. 

7 maja abiturienci zmierzą się z zadaniami z matematyki, potem przed nimi obowiązkowy pisemny egzamin z języka obcego. Maturalne egzaminy pisemne i ustne zakończą się 25 maja. Wyniki matur 2019 zostaną ogłoszone 4 lipca.

N/z maturzyści z I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


matura 2019Wyszkówpowiat wyszkowskiI LO Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org