AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Grad goli w meczu Bugu! Wyszkowianie pokonali rywali 9:0

Wynikiem 9:0 skończył się mecz Bugu Wyszków z Amurem Wilgą. Dzięki sobotniemu zwycięstwu podopieczni Arkadiusza Mielczarczyka awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Przed meczem murowanym faworytem był Bug. Jedyne pytanie, jakie mogli sobie zadawać jego kibice, to ile goli zdołają dziś strzelić piłkarze z Wyszkowa. Amur Wilga to bowiem ostatnia drużyna ligi. Wynik otworzył w dziewiątej minucie Łukasz Kamiński. Potem na listę strzelców wpisał się Maciej Bala, pięć minut później było już 3:0 dla Bugu. Autorem gola był Jakub Rejnuś. Po pierwszej połowie licznik goli zatrzymał się na pięcu bramkach. Swoje trafienia dołożyli jeszcze Kamiński, dla którego była to druga bramka, oraz Mateusz Maciak.

Po przerwie podopieczni Arkadiusza Mialczarczyka dość długo "oszczędzali" bramkarza Amura. W 60. minucie spotkania strzelanie zaczął Marcin Stańczyk. Chwilę później na 7:0 dla gospodarzy podwyższył wprowadzony w drugiej połowie Tomasz Cichocki. Dwa ostatnie gole w tym meczu były dziełem Macieja Bali oraz Jakuba Rejnusia. Bug w imponującym stylu pokonał "czerwoną latarnię" ligi. Dzięki trzem punktom zdobytym w sobotę, wyszkowianie awansowali na piąte miejsce w tabeli. Wyszkowianie mają nadala kontakt z czołówką rozgrywek. Do liderującej Olimpii Warszawa zespół trenera Mielczarczyka traci cztery punkty.

W następnej kolejce piłkarzy z naszego miasta czeka bardzo ważne spotkanie na wyjeździe. Rywalem Bugu będzie Mazur Radzymin, który ma tyle samo punktów co Bug. Jednak wyprzedza wyszkowian dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Pierwszy gwizdek meczu zabrzmi w sobotę, 11 maja, o godz. 15.00.

Bug Wyszków - Amur Wilga 9:0 (5:0)

Bramki: Kamiński (2), Bala (2), Rejnuś (2), Maciak, Cichocki, Stańczyk

1.  Olimpia Warszawa 23 48 54-28
2.  Unia Warszawa 23 47 46-26
3.  Escola Varsovia Warszawa 23 45 61-27
4.  Mazur Radzymin 23 44 48-24
5.  Bug Wyszków 23 44 56-40
6.  Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 23 43 54-27