REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„W kobiecym interesie”. Bezpłatne konsultacje ginekologiczne dla wyszkowianek

Miasto

Ponad 3 mln Polek chodzi do ginekologa rzadziej niż raz w roku lub wcale. Regularnie, co roku bada się tylko 1/4 kobiet. Niestety tylko 21 proc. kobiet w Polsce uważa, że wizyta u ginekologa jest czymś naturalnym. Jeśli te dane dotyczą Ciebie, możesz to zmienić w ramach akcji pilotażowych badań profilaktycznych pod hasłem (z)Badaj się w kobiecym interesie. 1 czerwca mobilny gabinet ginekologiczny odwiedzi Wyszków.

REKLAMA

Badania prowadzone są w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej "W kobiecym interesie", zachęcającej Polki do regularnych badań ginekologicznych. Inspiracją dla kampanii był raport Najwyższej Izby Kontroli pt. "Dostępność świadczeń ginekologiczno-położniczych finansowanych ze środków publicznych na terenach wiejskich. Lata 2016-2017", który wskazał na brak równego dostępu do ambulatoryjnych świadczeń ginekologiczno-położniczych na terenach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, m.in. województwa mazowieckiego. Inicjatorem kampanii jest Gedeon Richter, firma specjalizująca się w ochronie zdrowia kobiet. Podczas kampanii specjalny mobilny gabinet ginekologiczny odwiedzi osiem miejscowości w północnej i wschodniej części województwa mazowieckiego, gdzie w weekendy przeprowadzane będą bezpłatne konsultacje lekarzy ginekologów oraz badania cytologiczne i USG. 

Trasa bezpłatnych konsultacji ginekologicznych i badań dla kobiet w ramach kampanii "W kobiecym interesie":

  • 18 maja Ciechanów
  • 19 maja Przasnysz
  • 25 maja Ostrołęka
  • 1 czerwca Wyszków, w godz. od 10:00 do 16:00, al. Róż (parking Urzędu Miejskiego)
  • 8 czerwca Siedlce
  • 9 czerwca Mińsk Mazowiecki
  • 15 czerwca Garwolin
  • 16 czerwca Radom

Na miejscu podczas akcji w miastach będzie stał mobilny ginekologiczny gabinet, w którym będą pielęgniarka oraz lekarz ginekolog – z każdego miasta został wybrany lokalny specjalista (aby Panie mogły do niego wrócić w razie ewentualnych pytań). Panie, które zechcą wziąć udział w badaniu i akcji, będą mogły skorzystać z badania cytologicznego, USG piersi oraz USG dopochwowego. Każda z Pań, która weźmie udział w konsultacji z lekarzem, otrzyma wynik, który będzie dostępny w wersji online lub też będzie mogła go odebrać we wskazanych laboratoriach ALABu (każda z Pań dostanie listę placówek po wyjściu z gabinetu). W przypadku, gdy wynik okaże się negatywny, pacjentka zostanie najpierw powiadomiona telefonicznie o wyniku i potem skierowana do lekarza celem określania dalszych kroków np. terapeutycznych.

Zapisy na badania startują w dzień akcji od godziny 10:00, liczy się kolejność zgłoszeń.

Na potrzeby kampanii, by wspierać Polki w dbaniu o swoje zdrowie, został specjalnie opracowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Ginekologii Onkologicznej „Kalendarz badań ginekologicznych każdej Polki”.  Każda kobieta, która przyjdzie na wizytę otrzyma „Kalendarium badań ginekologicznych każdej Polki", dzięki któremu będzie wiedziała, kiedy i jakie badania powinna wykonać w trosce o swoje zdrowie.

Kampania "W kobiecym interesie" została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Najwyższej Izby Kontroli, patronatem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej i patronatami dwóch organizacji pacjenckich: Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości i Stowarzyszenia Kobiet z Problemami Ginekologiczno-Onkologicznymi Magnolia.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


W kobiecym interesiebadaniaginekologWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org