REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Majówka na dwóch kółkach

Turystyka

Prawie czterysta osób spędziło pierwszomajowe święto na rowerach, uczestnicząc w Rowerowej Majówce, zorganizowanej przez gminę Wyszków. Kolejny rekord frekwencji został pobity.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wyszkowianie mieli do wyboru cztery trasy o długości od 20 do 50 km. Największym zainteresowaniem cieszyła się trasa rodzinna dedykowana także seniorom, do Gaju, na którą wybrało ponad 170 osób. Przewodnikami grup byli: Jacek Szymanik, Piotr Płochocki, Jerzy Sitek, Piotr Wężyk, Marcin Podpora, Krystyna Szczuka-Wiśniewska, Bogusława Tomaszewska, Łukasz Góralewski, Kamil Rojek. Rajd zabezpieczała wyszkowska policja oraz straż miejska. Była to już siódma edycja rowerowej majówki. Z roku na rok coraz więcej osób wybiera tę formę aktywności na spędzenie pierwszego dnia maja. Rajd łączy w sobie cel turystyczny, sportowo-rekreacyjny z edukacyjnym. Podczas przystanków na poszczególnych trasach przewodnicy opowiadają ciekawostki historyczne o odwiedzanych miejscach. Organizowane są konkursy z nagrodami dla uczestników rajdu. W tym roku gmina zadbała o ekwipunek dla każdego uczestnika - w pakiecie startowym był odblaskowy worek, woda, drożdżówka, baton i jabłko. Na zakończenie rajdu zaś zaprosiła wszystkich do parku na gorącą zupę.

Komu mało rowerowych przygód, już w piątek, 3 maja, startuje Rajd z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, organizowany przez Bibliotekę Miejską oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej. Na 25-kilometrową trasę uczestnicy wyruszą około godz. 13.00 z placu przed sanktuarium św. Idziego. 

Fot. Gmina Wyszków

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Wyszkówrowerowa majówkarajd rowerowy1 maja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Czwartek
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Leoncjusza, Michała, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org