REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Urodzinowy wieczór Teatru Farsa

Kultura

28 kwietnia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” zorganizowane 7. urodziny Teatru Farsa. Na scenie pojawili się zaproszeni goście oraz Teatr Farsa w autorskim spektaklu „Inni”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na sali obecni byli bliscy i przyjaciele młodych aktorów, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych gminy Wyszków Sławomir Cieślak, Beata Koch, Aneta Karłowicz, wieloletnia przyjaciółka Teatru Kamilla Puławska, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie - Karol Garlacz i Błażej Grabowski, pastor Społeczności Chrześcijańskiej Łukasz Osik, wicedyrektor Szkoły Muzycznej Miłość Muzyka Pasja w Wyszkowie skrzypek Łukasz Karpiński, aktor i reżyser tegorocznego spektaklu Marcin Masztalerz oraz dyrektor WOK „Hutnik” Mariusz Kowalski.

- Co my na tej Farsie robimy? Zadajemy sobie różne pytania. „Kim jestem?” „Czego ja bym chciał w swoim życiu?” I dochodzimy do wniosku, że wiele byśmy chcieli, ale przy tym wszystkim dochodzimy także do wniosku, że jeżeli ktoś czegoś pragnie oznacza to, że ma jakąś wrażliwość w sobie - rozpoczęła urodzinowe spotkanie Renata Zmaczyńska-Zadrożna. - Jesteśmy świadomi, że w tej wrażliwości rodzi się miłość, a miłość to jest ogromna potrzeba i wielkie szczęście. Kiedy człowiek jest kochany i kocha kogoś, to jest poczucie bliskości, przyjaźń, spełnienie, zaufanie. W tej miłości i wrażliwości wychodzimy na scenę. Nieodłącznie wychodzimy z trzema pozostałymi osobami: wstyd, poczucie niedoskonałości i z porównywaniem się. Stajemy całą czwórką na tej scenie i się zastanawiamy… Zrobić czy nie zrobić? Krok w lewo, czy krok w prawo? A może wyjść? Tak się zastanawiamy i dochodzimy do wniosku, że przecież tutaj, przy tej wielkiej wrażliwości, przy tych wielkich odkryciach potrzeba odwagi. (…) Odwaga to jest wychodzenie z cienia. (…) W tej całej wrażliwości i odwadze, My, z wielką przyjemnością i potem na czole przygotowaliśmy dla Państwa przepiękny spektakl i przepiękny wieczór - dodała.

Tuż po instruktorce, na scenie pojawili się prowadzący urodzinowy wieczór Kamila Szarmach wraz z liderem Teatru Dawidem Powierzą. Podziękowali wszystkim za przybycie, a także zaprosili na scenę Sławomira Cieślaka, Beatę Koch oraz Anetę Karłowicz.

- Bardzo dziękujemy za zachętę, wsparcie duchowe i za docenienie naszych starań. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami, tym bardziej dziś - zwrócił się do gości Dawid Powierza.

- Dla takiej chwili jak ta warto jest żyć. Warto jest coś robić. Warto cieszyć się sukcesem. Dla mnie tym sukcesem jesteście Wy - zwrócił się do młodych aktorów naczelnik Cieślak.

Podziękowania skierowano także do Ewy Runo, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie oraz pastora Społeczności Chrześcijańskiej w Wyszkowie Łukasza Osika za wielokrotne udostępnianie pomieszczeń na próby i spotkania. Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć także prezentów. Goście przygotowali niezwykły upominek - Boomboxa JVC, który wspomoże próby plenerowe Teatru. Życzenia dalszego rozwoju wraz z upominkiem na ręce Dawida Powierzy przekazała była lider Aleksandra Szulc. Podczas tegorocznych urodzin, na scenie zaprezentowali się także zaproszeni goście: teatr improwizacji Akt VIII oraz uczniowie Szkoły Muzycznej Miłość Muzyka Pasja w Wyszkowie - pianista Maksymilian Panas, skrzypaczki Julia Kwiatkowska i Aleksandra Gołębiewska wraz z nauczycielem Łukaszem Karpińskim, pianistka Maria Szewczyk oraz wokalistka Wiktoria Światkowska.

- Teatr bez widza nie istnieje i zawsze moim uczniom zadaję pytanie, co to jest teatr? Teatr to nie jest budynek, to nie jest piękny dom kultury czy estrada. Teatr to przestrzeń, która znajduje się pomiędzy widzem, a aktorem. To jest ta piękna przestrzeń, którą wypełniamy naszą wyobraźnią, naszym talentem, naszą grą, duchem sceny. Scena to jest magiczne miejsce - zwrócił się do zebranych Marcin Masztalerz. - Otrzymałem scenariusz, gdy przeczytałem go po raz pierwszy, spowodował we mnie pewien niepokój. Z jednej strony jak to zrobić, a z drugiej, coś tam jest. Kiedy zobaczyłem na castingu aktorów z Farsy, odpowiedzieli mi na moje pytania. Na scenie zobaczycie niezwykłą młodzież. Oni grają siebie, bo trudno w tym wieku być wielkim artystą i grać techniką aktorską - kontynuował.

Gwiazdami wieczoru byli oczywiście aktorzy Teatru Farsa. Zaprezentowali oni autorski spektakl pt. „Inni” w reżyserii Marcina Masztalerza. „Julia wraz z rodzicami przeprowadza się do nowego miejsca. Ile zrozumienia i akceptacji znajdzie dla siebie w nowym otoczeniu?”. Spektakl był połączniem gry aktorskiej, tańca oraz śpiewu. Za ten niezwykły występ aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami na stojąco.

Na zakończenie wieczoru na scenie pojawił się tort, zaśpiewano także "Sto lat", po czym zaproszono na poczęstunek oraz rozmowy z aktorami.

***

Teatr Farsa powstał w 2012 roku z inicjatywy Klaudii Ambroziak. W kolejnych latach jego liderami byli Dawid Nowakowski i Aleksandra Szulc, a obecnie jest nim Dawid Powierza, któremu pomaga opiekunka i instruktorka teatralna Renata Zmaczyńska-Zadrożna. Od początku Farsa była teatrem skierowanym na profilaktykę rówieśniczą, oddalanie młodzieży od wszelkiego rodzaju uzależnień przez sztukę, zabawę i przyjaźń. W tym roku Teatr Farsa obchodzi swoje siedmiolecie, przez te wszystkie lata aktorzy i liderzy Teatru mogli liczyć na nieocenioną pomoc między innymi ze strony gminy Wyszków, Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, dyrektorów szkół, a także duchowieństwa.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Teatr FarsaFarsaWOK HutnikHutnik

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Co to ? Pierwsze słyszę że w Zabrodziu coś obniżyli. Chyba podwyższyli i to jak tylko przyszli.
S
Pandemia nie przeszkadza w odbiorze odpadów
Jestm bardzo ciekawy gdzie jest prowadzona ta dezynfekcjia ? Chyba nie na tym pszoku w Wyszkowie ?
K
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
Jak tak się zastanowić, to w Wyszkowie jest trochę jak w takim westernowym miasteczku na dzikim zachodzie. Wszystkim rządzi burmistrz i jego świta i nic nie można z tym zrobić????????????!!!!!!!! A Pani K. - no cóż każdy kto miał z tą panią do czynienia wie o czym pisze Krysia.
już nie wyszkowianka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA

pl.jooble.org