REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pożegnanie ze „Skłodowską”. Abiturienci ZS nr 1 zakończyli naukę

Nauka

Maturzyści siedmiu klas Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie uroczyście zakończyli rok szkolny oraz edukację na poziomie ponadgimnazjalnym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W tym wyjątkowym dniu, 26 kwietnia, maturzystom towarzyszyli: dyrektor szkoły Marian Popławski, wicedyrektorki Elżbieta Mańko i Izabela Balińska, grono pedagogiczne, członkowie Rady Rodziców wraz z przewodniczącą Danutą Rogalską, sekretarz powiatu wyszkowskiego Jerzy Ausfeld, członek zarządu powiatu Paweł Deluga, ks. Karol Skrodzki oraz rodzice maturzystów. 162 uczniów kształcących się w dwóch klasach II Liceum Ogólnokształcącego oraz pięciu klasach I Technikum w Zespole Szkół nr 1 zakończyło rok szkolny. Wśród tegorocznych maturzystów aż czternaścioro otrzymało świadectwa „z paskiem”, czyli osiągnęło średnią ocen 4.75 lub wyższą oraz otrzymało co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

- Ta uroczystość jest wyjątkowa, ponieważ po trzech lub czterech latach otrzymacie świadectwa ukończenia edukacji na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Kończy się pewien etap. Przez ten czas bardzo się zmieniliście, jesteście wyrośnięci, dojrzali. Nie wszystkie zmiany są jednak widoczne. Na pewno Wasze umysły się zmieniły. Jesteście dojrzałymi ludźmi i posiadacie wiedzę ogólną oraz zawodową, a także bogate doświadczenie zdobyte podczas lekcji, praktyk zawodowych, wycieczek, czy też praktyk zagranicznych - zwrócił się do uczniów dyrektor Marian Popławski.

Wśród tegorocznych maturzystów aż 130 uczniów było uczniami dojeżdżającymi. Wytrwałości w chęci zdobywania wykształcenia pogratulował im dyrektor szkoły.

- Pomimo nietypowej sytuacji w ostatnim czasie, my, pedagodzy, byliśmy z wami. Nauczyciele okazali niezwykłą dojrzałość, wystawiając oceny z poszczególnych przedmiotów i z zachowania. Podczas zebrania rady pedagogicznej 24 kwietnia wychowawcy klas z dumą reprezentowali waszą aktywność w szkole, środowisku, osiągnięcia - kontynuował dyrektor.

Tegorocznym maturzystom na zakończenie szkoły wystawiono z zachowania: 58 ocen wzorowych, 61 ocen bardzo dobrych, 24 oceny dobre. Nie wystawiono ani jednej oceny nagannej.

- To znak, że te lata, to czas bardzo owocnej pracy. Liczby te potwierdzają, że młodzież ze „Skłodowskiej” jest bardzo dobra - podkreślił dyrektor.

- Atmosfera tego środowiska jest mi bardzo bliska - zwrócił się do zebranych sekretarz powiatu wyszkowskiego Jerzy Ausfeld. - Nie tak dawno mieliście studniówkę, te 100 dni minęło i spotykamy się znów w bardzo istotnym dla was momencie, jakim jest zakończenie roku szkolnego. Niebawem matura i dalszy egzamin z dorosłego życia. Chciałbym wam życzyć przede wszystkim sukcesów, dobrych wspomnień.

Swoje życzenia do maturzystów skierowała także przewodnicząca Rady Rodziców Danuta Rogalska oraz ksiądz Karol Skrodzki, który zaprosił wszystkich na mszę świętą w intencji powodzenia na maturze oraz dobrego rozeznania drogi życiowej, która odbędzie się 5 maja (niedziela) o godz. 16.30 w Sanktuarium Świętego Idziego w Wyszkowie. Natomiast w imieniu maturzystów głos zabrała Patrycja Szczęsna, która podziękowała za wspólnie spędzone lata i wyraziła nadzieję, że tegoroczni absolwenci nie zostaną zapomniani przez społeczność szkolną.

Tradycyjnie uczniowie klas młodszych wręczyli upominki maturzystom. Upominki otrzymali także zaproszeni goście, dyrekcja szkoły oraz wychowawcy klas maturalnych.

Absolwenci wyróżnieni świadectwem z biało-czerwonym paskiem:

 • Sylwia Domalewska –  III LOP - 5,41
 • Paulina Chodyna – IV TH – 5,22
 • Patrycja Szczęsna – III LOP – 5,06
 • Iwona Cyrych – III LOP – 5,0
 • Patrycja Puławska – IV TH – 4,96
 • Sandra Bala – III LOS – 4,94
 • Natalia Prusik – III LOP – 4,88
 • Agnieszka Kurowska – IV TGa – 4,86
 • Katarzyna Książek – III LOP – 4,82
 • Karolina Osytek – IV TGa – 4,79
 • Piotr Kozon – IV TCPG – 4,77
 • Magdalena Fidelis – III LOP – 4,76
 • Oliwia Szymańska – 4,76
 • Kamila Kozon Kamila – 4,76

Najlepsi sportowcy wyróżnieni statuetką za szczególną aktywność w zawodach i igrzyskach sportowych: Łada Klaudia, Wójcik Urszula, Zalewska Wiktoria, Zalewska Weronika, Pawłowska Natalia, Kulesza Patrycja, Szczęsna Patrycja, Kulesza Klaudia, Domalewska Sylwia, Jezierska Natalia, Michalak Sandra, Przybyłowska Sandra, Wojtkowski Kacper, Wojtkowski Karol, Roguszewski Damian, Wiśniewski Wiktor, Deptuła Patryk, Archacki Sebastian, Grabowski Błażej, Kanclerz Adrian, Owsianko Michał, Ksiażek Piotr, Drózd Paweł, Makarewicz Jakub, Grzybowski Miłosz, Wysocki Marcel.

Nagroda za 100% frekwencję: Agnieszka Sadkowska kl. III LOS

Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego: Patrycja Puławska i Patrycja Szczesna

Nagrody Rady Rodziców: Sylwia Domalewska i Paulina Chodyna

Wręczono także podziękowania rodzicom zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


maturzyści,Zespół Szkół nr 1SkłodowskaZS1

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Co to ? Pierwsze słyszę że w Zabrodziu coś obniżyli. Chyba podwyższyli i to jak tylko przyszli.
S
Pandemia nie przeszkadza w odbiorze odpadów
Jestm bardzo ciekawy gdzie jest prowadzona ta dezynfekcjia ? Chyba nie na tym pszoku w Wyszkowie ?
K
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
Jak tak się zastanowić, to w Wyszkowie jest trochę jak w takim westernowym miasteczku na dzikim zachodzie. Wszystkim rządzi burmistrz i jego świta i nic nie można z tym zrobić????????????!!!!!!!! A Pani K. - no cóż każdy kto miał z tą panią do czynienia wie o czym pisze Krysia.
już nie wyszkowianka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA

pl.jooble.org