REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Norwid” pożegnał 169 abiturientów

Nauka

Uczniowie klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie spotkali się 26 kwietnia na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Był to idealny czas na podsumowania, wyróżnienia, ale także na wspomnienia i życzenia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów rozpoczęto hymnem państwowym oraz powitaniem przybyłych gości: naczelnika wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Krzysztofa Arbaszewskiego, dyrektor szkoły Doroty Piotrowicz, wicedyrektora Wojciecha Chacińskiego, grona pedagogicznego, przedstawicieli Rady Rodziców wraz z przewodniczącą Dorotą Świderek, pracowników szkoły, przedstawicieli klas młodszych oraz tegorocznych absolwentów.

- Spotykamy się w szczególnym dniu dla tegorocznych absolwentów. Właśnie dziś mogą oni powiedzieć, że każda i każdy z nich odnieśli swoje własne, małe zwycięstwo. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do podsumowania ciężkiej pracy w ciągu trzech lat nauki i czasem refleksji przed kolejnymi wyzwaniami - podkreśliły prowadzące uroczystość.

- Drodzy maturzyści, rozpoczęliście naukę w tej szkole 1 września 2016 roku. Bardzo się cieszę, że mogłam Wam teraz podpisać świadectwa ukończenia szkoły - zwróciła się do maturzystów dyrektor Dorota Piotrowicz. - Trzy lata naszego wspólnego życia w tej szkole minęły bardzo szybko. Gdy policzyłam dni robocze, było ich 570. To długi wspólnie spędzony czas, na tyle długi, by bardzo dobrze się poznać i zżyć. Gdy przypominam sobie Was z różnych wydarzeń, codzienności, widzę, jak przez ten czas zmieniliście się, rozwinęliście i dojrzeliście. Świadectwa ukończenia Liceum otrzyma dziś 169 uczniów, co stanowi 100% uczniów najstarszego rocznika. Wszyscy zadeklarowali także przystąpienie do egzaminu maturalnego - kontynuowała.

Zakończenie szkoły to także świetny czas na wręczenie nagród i wyróżnień. Najważniejszą nagrodą, jaką może przyznać rada pedagogiczna, jest tytuł Mistrza I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Wyszkowie. Uczniem, który w tym roku szkolnym otrzymał tytuł Mistrza przedmiotów społecznych jest Patryk Stankiewicz z klasy IIIa. Uzyskał on ocenę celującą z historii i wiedzy o społeczeństwie, ocenę wzorową z zachowania, a także jest finalistą III edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą „Wybieram Wybory”.

Nagrodzono także uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce.

Uczniowie, którzy uzyskali średnią 4,75 i wyższą:

 • Weronika Błaszczyk kl. IIIa
 • Dominika Małgorzata Jagielska kl. III a
 • Karolina Wojciechowska kl. III c
 • Julia Weronika Undziakiewicz kl. III d
 • Patryk Stankiewicz kl. III a
 • Mateusz Składanek kl. III b
 • Weronika Wiśniewska kl. III b

Uczniowie, którzy osiągnęli średnią 4,50 i wyższą: Daniel Wiśniewski, Roksana Paulina Malinowska, Wiktoria Kulasińska, Julia Składanek, Julia Dąbkowska, Daria Aleksandra Arasimowicz, Anna Jolanta Kosieradzka, Katarzyna Gajdek, Maria Szczerba, Joanna Kielan, Sona Vartanyan, Ewa Bednarska, Wiktoria Małgorzata Durka, Aleksandra Giegiel, Zuzanna Bućko, Mariola Paź.

Swoje wyróżnienia wręczyli także wychowawcy klas:

 • klasa III a (wychowawca Klaudyna Matejko - Kulasińska): Weronika Błaszczyk, Weronika Małgorzata Jagielska, Weronika Wiśniewska, Sona Vartanyan, Patryk Stankiewicz, Anita Wyrzykowska, Dominika Jagielska, Weronika Janasz, Oliwia Wieczorek, Julia Borkowska, Klaudia Wieczorek, Anastazja Golec, Weronika Bułatowicz, Wioletta Stopka
 • klasa III b (wychowawca Adam Czechowski): Dawid Dąbrowski, Daniel Wiśniewski, Mateusz Składanek
 • klasa III c (wychowawca Maria Oleksiak): Anna Chojnacka, Anna Kosieradzka
 • klasa III d (wychowawca Bożena Deluga - Jachna): Kamil Rosłoniec
 • klasa III e (wychowawca Anna Mróz): Wiktoria Oleksiak
 • klasa III f (wychowawca Beata Sierzan): Izabela Gawor

Nagrody za wielokrotne uświetnienie uroczystości szkolnych i pozaszkolnych oraz liczne sukcesy artystyczne nagrody otrzymali: Anita Wyrzykowska z kl. III a oraz Kamil Rosłoniec z kl. III d. 

Nagrody za osiągnięcia sportowe otrzymali: Zuzanna Zawadzka, Dominika Jagielska, Weronika Janosz, Oliwia Wieczorek, Julia Undziakiewicz, Daria Arasimowicz, Zuzanna Bućko, Patrycja Sobolewska, Wiktor Pikosz, Ignacy Wnuk, Alan Rzemek, Bartosz Samsel, Bartłomiej Gałązka, Bartłomiej Bala, Bartosz Baliński, Eryk Maciejewski, Mateusz Ciach, Filip Stańczak, Dawid Rogalski, Mateusz Borkowski, Piotr Sobolewski, Filip Bućko, Arkadiusz Graliński, Karol Garlacz, Karol Król, Kamil Prus, Tomasz Szabłowski, Patryk Zwaliński, Mateusz Gemza, Patryk Stankiewicz.

- Pisarz powiedział: "odwiąż liny", ja dodam: "nie wypuszczaj ich z rąk". Opuść bezpieczną przystań, ale miej w swoim życiu taką przystań do której zawsze mógłbyś wrócić. Jest to przystań bliskich Ci osób, domu rodzinnego, ważnych dla Ciebie miejsc i wartości. Złap w żagle pomyślny wiatr, umiej niekiedy przeczekać czas niepogody albo pozornie martwą ciszę. Podróżuj, ale umiej zaprzyjaźnić się ze swoją monotonną i mozolną codziennością. Śnij, ale nie odrywaj się od życia. Odkrywaj, ale umiej podzielić się tymi odkryciami z innymi ludźmi - w imieniu wychowawców klas trzecich głos zabrała Klaudyna Matejko - Kulasińska. - Z całego serca życzymy Wam jak najlepszego zdania matury i jeszcze innych, ważniejszych egzaminów z życia.

Podczas uroczystości życzenia powodzenia na egzaminie maturalnym oraz w dorosłym życiu złożyli także naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Krzysztof Arbaszewski, przewodnicząca Dorota Świderek oraz przewodniczący Samorządu Szkolnego Kajetan Depta, natomiast uczniowie klas młodszych wręczyli abiturientom symboliczne upominki. Maturzyści nie zapomnieli także o swoich nauczycielach, wychowawcom wręczyli dyplomy „Super Wychowawcy” oraz słodkie upominki.

- Ścieżka naszej edukacji trwała 12 lat. Przez ten czas mieliśmy okazję poznawać, odkrywać i może ostatecznie zrozumieć i zinterpretować świat, który nas otacza. Wydawałoby się, że w tym momencie, kiedy jesteśmy już na tyle ukształtowanymi ludźmi, gdy nie ma żadnej obawy, aby wypuścić nas w ten dorosły świat. Cała ta ścieżka, przejścia z życia szkolnego w życie dorosłe, nam samym wydawała się prosta, aż do pewnego momentu. W ostatnich dniach miały miejsce wydarzenia, które zachwiały ten tradycyjny sposób przebiegu ostatnich dni maturzystów. Czas, który planowaliśmy spędzić z naszymi nauczycielami na powtórzeniach do matury, może na rozmowie o naszych planach na przyszłość, nie miał miejsca. Nie zadzwonił dzwonek, a lekcje się nie odbyły. Wzbudziło to różne reakcje, od radości, szczególnie wśród młodszych klas, po rozczarowanie, może złość, smutek, obojętność - w imieniu maturzystów mówiła Izabela Gawor. - To my niedługo będziemy pracownikami, pracodawcami, podwładnymi, rządzącymi i życzę nam wszystkim, żeby wykorzystać ten czas zdobywanej wiedzy, doświadczenia, abyśmy byli takimi pracownikami, pracodawcami, podwładnymi, rządzącymi, w których kraju nie będzie musiało już być strajków, protestów, ani walki o jakiekolwiek prawa. Stworzymy taki świat, w którym wszystkim będzie żyło się lepiej. Wszystko w naszych rękach. Życzę nam, abyśmy tego nie zmarnowali.

Po części oficjalnej uczniowie zaprosili na część artystyczną, podczas której wręczyli „Cyprianki”, a także pokazali prezentację złożoną ze wspólnych zdjęć maturzystów.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


zakończenie rokumaturzyściNorwidI LO Norwid

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
te dane są dostępne na stronie UMiG - Oswiadczenia majątkowe. Można tak zobaczyć jakie dochody (NIE UKRYWAM, ŻE NIE MAŁE) za poprzednie lata mieli nasi włodarze, jak również dyrektorzy spółek gminy.
@Proszę o interwencję

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Poniedziałek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA

pl.jooble.org