REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Kopernik" uroczyście pożegnał maturzystów 

Nauka

26 kwietnia w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” na zakończeniu roku klas maturalnych spotkało się 135 abiturientów z sześciu klas technikum i jednej klasy liceum.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystości rozpoczęto od odczytania  rozkazu dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" i Komendant III Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne w Wyszkowie Grażyny Kalinowskiej o zmianie na stanowisku dowódcy szkolnego klas mundurowych i jego zastępcy.W związku z zakończeniem nauki przez obecnie pełniących te funkcje starszego kadeta Annę Kuleszę oraz kadeta Cezarego Książaka, obowiązki dowódcy powierzono młodszemu kadetowi Michałowi Oniszkowi, a na jego zastępców mianowano: Kacpra Świerzaka oraz Jakuba Kocięckiego. Gratulacje absolwentom złożyła  dyrektor szkoły Grażyna Kalinowska.

- Dzisiejsza uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas technikum i liceum ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne zamyka pewien rozdział w życiu uczniów, ale rodziców również i nas pedagogów. Gratuluję, zrealizowaliście wytyczony cel, uzyskanie wiedzy i umiejętości, zwięczony otrzymaniem świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. Wszystkim bardzo gratuluję. Dzisiaj po raz ostatni spotykacie się w takim gronie, wśród kolegów, koleżanek, z którymi przez cztery lata bądź trzy lata liceum spędziliście piękny edukacyjny czas. Każdy młody człowiek spędza w szkole najbardziej beztroskie chwile, często nie słucha naszych wskazówek, ale większość z was po latach dochodzi do bardziej konstruktywnych wniosków, do przeświadczenia, że pewne wskazówki, rady, miały więcej sensu niż właśnie wam się dzisiaj wydaje. Za chwilę staniecie się absolwentami tej szkoły, będziecie niezależni, sami zaczniecie kierować własnym życiem, dokonywać w nim wyborów bardziej bądź mniej trafnych... Ważne, by były one świadome i przede wszystkim przemyślane, żebyście niczego w życiu nie żałowali, nie spoglądali wstecz, ale zawsze zmierzali do wyznaczonego przez siebie celu. Wkraczacie w dorosłe życie, życie trudne, ale jakże piękne - mówiła.

Do absolwentów zwrócił się również naczelnik powiatowego wydziału edukacji Krzysztof Arbaszewski:

- Dzisiejsze spotkanie podsumowuje pewnien etap w waszym życiu. Chciałbym pogratulować i podziękować za wasz wysiłek, dotyczący nie tylko sfery edukacyjnej, ale wysiłek wieloletni polegający na tym, że aktywnie włączaliście się w życie społeczności szkolnej, miejskiej, powiatowej, także niektórzy z was wypłynęli na szersze wody i promowali nasz powiat. Dziękuję za wolontariat, za kulturę, za sport, za udział w różnych akcjach społecznych. Życzę sukcesów podczas zbliżającej się matury, a później życzę, by ta matura, która jest przepustką na dalsze dojrzałe wasze życie, przyczyniła się do tego, żeby wasze marzenia przybierały realny kształt, żeby wszystko się udało i żeby wasze umysły zawsze do końca  dążyły do większej doskonałości - mówił.

W imieniu uczniów życzenia na nowy etap w życiu złożyli absolwentom prowadzący uroczystość - Monika Koczara z klasy I TL wraz z Mateuszem Piórkowskim z klasy IIITE.

- W imieniu klas młodszych dziękujemy wam za wspólne lata spędzone w murach naszej szkoły. Człowiek, który wymaga od siebie, realizuje swoje zamierzenia, stawiając sobie wysoko poprzeczkę. To taki typ człowieka, który nie poprzestaje na realizacji małych, łatwych celów. Nie zadowala go bylejakość i osiąganie niezbędnego monimum, ale posiada większe ambicje. Takich celów i zamierzeń życzymy wam z całego serca. Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla was zawsze otwarte - życzyli młodsi koledzy.

Tradycją szkoły są pamiątkowe wpisy do "Złotej księgi absolwentów" przez najlepszych uczniów. W tym roku byli to: uczniowie technikum - Piotr Skalik kl. IV TPSa (średnia 4,9), Krzysztof Tomasz Czarnecki kl. IV TE (średnia 4,76). Nie zabrakło również nagród książkowych dla uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre oraz dobre wyniki w nauce. Z klasy IV TE wyróżniono: Damiana Mecha, Mateusza Dobrzenieckiego, Dominika Stysia. Klasa IV TI: Rafał Kozioł, Dawid Wróbel, Szymon Rudnik, Marcin Piekarski. Klasa IV TL: Daria Makowska, Katarzyna Seroka. Klasa IV TPSa: Adam Kłos. Klasa IV TPSb: Kamil Smogorzewski, Marcin Nowak, Patryk Wójcik. Klasa IV TS: Adrian Fidura, Aleksandra Tolak. Klasa III LBP: Adriana Wiśniewska, Olga Radecka. 

Wyróżniono także stypendystów projektu "Mazowsze stypendia dla uczniów szkół zawodowych" prezesa Rady Ministrów: Krzysztofa Tomasza Czarneckiego, Olgę Radecką, Monikę Sardaryan, Piotra Skalika, Rafała Kozła. Tytuł mistrza w danym zawodzie otrzymali: Eryk Wiśniewski - technik spedytor, Krzysztof Czarnecki - technik elektryk, Rafał Kozioł - technik informatyk. Wyróżniono również uczniów zdobywających sukcesy w sporcie, w działalności na rzecz szkoły, a także pracą w wolontariacie oraz postawą i zaangażowaniem w wypełnianiu obowiązków wynikających z ragulaminu klasy mundurowej i godnym reprezentowaniem szkoły w poczcie sztandarowym, za które uczniowie liceum zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej. Wyróżnienia przyznano: Kacprowi Depcie z kl. IV TPSa, Krzysztofowi Zabrzeckiemu z kl. IV TPSa, Łukaszowi Turkowi z kl. IV TI, Natalii Chełchowskiej z kl. IV TL, Marcie Marchewce z kl. IV TL, Sandrze Rzepkowskiej z kl. IV TL, Natalii Zdunek z kl. IV TL, Monice Sardaryan z kl. IV TL oraz uczniom klasy III LBP - Mariuszowi Badowskiemu, Przemysławowi Białouszowi, Danielowi Bajorkowi, Cezaremu Jadackiemu, Cezaremu Książakowi, Annie Kuleszy, Bartłomiejowi Moczydłowskiemu, Zofii Skoczeń, Natalii Stopce, Damianowi Szatankowi, Adrianie Wiśniewskiej, Aleksandrze Wróbel, Natalii Markowskiej, Adrianowi Jóźwiakowi.

Nie zapomniano również o wyjątkowo zaangażowanych rodzicach, których uhonorowano dyplomami: Klasa IV TE - Tadeusz Tarnożek, Robert Sarnacki, klasa IV TI - Maria Piekarska, Kinga Mioduszewska, Katarzyna Wróblewska, Zbigniew Kozioł, klasa IV TS - Marta Tolak, klasa TPSa Anna Pych, Katarzyna Kłos, Andrzej Żebrowski, klasa IV TPSb - Izabela Smogorzewska, Aldona Laszczka, Ewa Kraszewska, klasa III LBP - Danuta Kania.

Jednym z najefektowniejszych elementów uroczystości był moment rzucania przez absolwentów w górę biretów. Tradycyjnie klasy młodsze wręczyły klasom maturalnym upominki, które będą przypominały szkolne lata.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówCEZiU "Kopernik" w Wyszkowiematurzyścizakończenie roku szkolnego

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
te dane są dostępne na stronie UMiG - Oswiadczenia majątkowe. Można tak zobaczyć jakie dochody (NIE UKRYWAM, ŻE NIE MAŁE) za poprzednie lata mieli nasi włodarze, jak również dyrektorzy spółek gminy.
@Proszę o interwencję

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Poniedziałek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA

pl.jooble.org