REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wstęp do dorosłego, dojrzałego życia... Uroczyste pożegnanie maturzystów w ZS nr 3 w Wyszkowie

Nauka

26 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych. Szkolne mury pożegnało 219 absolwentów z sześciu klas liceum oraz dwóch klas technikum.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dla uczniów ośmiu najstarszych klas była to okazja do podsumowania trzech lub czterech lat spędzonych w Zespole Szkół nr 3. Uroczystości towarzyszyły ogromne emocje, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu i powitania przez wicedyrektora Jerzego Sasina.

- Chcę wam serdecznie podziękować za to, że wybraliście naszą szkołę i dotrwaliście w niej do dzisiejszego finału - mówił. - Osobiście cieszę się, że mogliśmy się od siebie nawzajem wiele nauczyć, bo z większością z was zetknąłem się na lekcjach. Każdy człowiek pamięta swoich nauczycieli z lat młodzieńczych, każdy nauczyciel pamięta swoich uczniów. W moich myślach, jak i w myślach wszystkich nauczycieli, pozostaną po was same pozytywne wspomnienia, bo jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi o absolutnie indywidualnych poglądach, talentach. Moi drodzy, gdybyście teraz mieli sobie wyobrazić, że spełniają się wasze najskrytsze marzenia, to jak wielkiej radości byście doświadczyli? Życzę wam, by doznawanie tak pozytywnego uczucia, towarzyszyło wam nieustannie w dorosłym życiu. Pielęgnujcie w sobie kreatywność, otwartość, spontaniczność, upór i pasję. To niezbędne umiejętności, by zdać egzamin zwany osobistym spełnieniem. Miejcie odwagę marzyć. Wkraczajcie odważnie na nową drogę. Chciałbym zachęcić was do niej słowami, które niegdyś wypowiedział Winston Churchill: „Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawajcie". W takiej sytuacji warto pamiętać słowa Paulo Coelho, który mawiał: "W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca". Wiem, że rodzice mocno trzymają kciuki za wasze powodzenie na czekających was egzaminach i życzą wam dużo szczęścia i jak najlepszych wyników.

Gratulacje i podziękowania złożyła również dyrektor Elżbieta Michalik.

- Razem dzisiaj przeżywamy szczególny dzień. W tym trudnym dla oświaty okresie wasi wychowawcy i nauczyciele dołożyli wszelkich starań, żebyśmy mogli dzisiaj razem spotkać się na uroczystości zakończenia waszej nauki. Gratuluję wam i chcę ogłosić wszem i wobec, że w Zespole Szkół nr 3 100 proc. uczniów, już dzisiaj absolwentów, ukończyło szkołę. Już za kilka dni przed wami najważniejszy egzamin, egzamin maturalny. Warto podjąć trud, ale jeżeli ktoś się nie zdecyduje, to zapraszamy w kolejnych latach. Szkoła zawsze dla was stoi otworem. Jestem przekonana, że według starego rzymskiego przysłowia: "Każdy jest kowalem własnego losu". Tyle wiedzy nabyliście w naszej szkole, że matura będzie tylko miłym doświadczeniem, a to, czego nauczyliście się, przyniesie wam w życiu same korzyści. Za kilka dni na maturze będziecie zbierać plon pracy z trzech, albo z czterech lat pobytu w naszej szkole. Podchodząc do egzaminu maturalnego, wkraczacie w dorosłe życie. Teraz będziecie już sami decydować o waszych życiowych wyborach. Myślę, że po latach pobyt spędzony w naszej szkole wszyscy będą wspominali jako miłą życiową przygodę, a egzamin maturalny jako owoc tej przygody. Życzymy wam powodzenia na egzaminach oraz w przyszłości sukcesów na polu edukacji. Życzymy szczęścia w życiu osobistym, a także mądrych i odwanych decyzji w życiu - mówiła.

W imieniu uczniów podziękowania złożyła Weronika Piątek, uczennica klasy II LZA.

- Drodzy maturzyści, to wasz ostatni dzień w naszej szkole. Chciałabym podziękować wam za te lata, które mogliśmy spędzić razem z wami w murach naszej szkoły. Wszystkie chwile i wspomnienia z wami związane zostaną nam w pamięci na długo. Zapisaliście się w historii tej szkoły, a ona w historii waszego życia. Mam nadzieję, że dobrze będziecie pamiętać nie tylko nas, uczniów, ale również pedagogów i wszystkich pracowników szkoły. Jako młodsza koleżanka chcę życzyć wam, abyście nigdy się nie poddawali. Początki są trudne, zakończenia również, mogę się domyślać, że nie jest wam teraz łatwo, musicie pożegnać się z czymś, z czym do czynienia mieliście niemal codziennie przez ostatnie trzy lub cztery lata. Nigdy nie traćcie wiary w siebie. Wkroczcie w następny etap waszego życia, ze świadomością własnej siły i swych możliwości, nie oglądajcie się za siebie, bierzcie z życia to, co najlepsze. Myślę, że te lata spędzone w naszej szkole były doskonałym wstępem do dorosłego, dojrzałego życia i nauczyły was pokonywania przeszkód - mówiła.

Tradycją ZS nr 3 stało się pozostawienie przesłania, refleksji najlepszych uczniów z poszczególnych klas w "Złotej księdze absolwentów". Swoje wpisy złożyli: Karolina Kownacka z kl. III LOT ze średnią 5,55, Karolina Weronika Maliszewska z kl. III LZB ze średnią 4,92, Gabriela Filipczak z kl. III LOE ze średnią 4,90, Oliwia Wyszyńska z kl. III LOE ze średnią 4,90, Joanna Urbaniak z kl. III LOL ze średnią 4,89, Anna Aleksandra Wyrzykowska z kl. III LZA ze średnią 4,83, Karolina Patrycja Czyż z kl. IV TE ze średnią 4,80, Jakub Grodzicki  z kl. III LOI ze średnią 4,78, Sebastian Abramczyk z kl. IV TI ze średnią 4,33.

Przyznano także tytuły "Mistrzowie w klasach":

Gabrieli Filipczak z kl. III LOE 4,90 

Oliwii Wyszyńskiej z kl. III LOE 4,90 

Jakubowi Grodzickiemu z kl. III LOI 4,78 

Joannie Urbaniak z kl. III LOL 4,89 

Karolinie Kownackiej z kl.  III LOT 5,55 

Justynie Molskiej  z kl. III LOT5,10 

Anne Aleksandrze Wyrzykowskiej z kl. III LZA 4,83 

Karolinie Weronice Maliszewskiej z kl. III LZB 4,92 

Karolinie Patrycji Czyż z kl. IV TE 4,80 

Sebastianowi Abramczykowi z kl. IV TI 4,33 

Wyróżniono także najlepszych uczniów w ZS nr 3:

Karolina Kownacka kl. III LOT 5,55 wzorowe zachowanie 

Justyna Molska kl. III LOT 5,10 wzorowe

Karolina Weronika Maliszewska kl.  III LZB 4,92 wzorowe

Gabriela Filipczak kl.  III LOE 4,90 wzorowe

Oliwia Wyszyńska kl. III LOE 4,90 wzorowe

Joanna Urbaniak kl. III LOL 4,89 wzorowe

Anna Aleksandra Wyrzykowska kl.  III LZA 4,83 wzorowe

Karolina Patrycja Czyż kl. IV TE 4,80 wzorowe

Magdalena Godlewska kl.  III LOL 4,78 wzorowe

Jakub Grodzicki kl. III LOI 4,78 wzorowe

Ewa Kamińska kl.  IV TE 4,70 wzorowe

Katarzyna Świderska kl. III LOE 4,70 wzorowe

Aleksandra Turek kl. III LZA 4,64 wzorowe

Milena Konarzycka kl. III LOT 4,64 wzorowe

Zuzanna Julita Sarnacka kl. III LZB 4,58 bardzo dobre

Piotr Zdunek kl. III LZB 4,58 wzorowe

Małgorzata Wrzaszczak kl. III LOL 4,56 bardzo dobre

Paulina Sandra Idzkiewicz kl.  III LOE 4,56 bardzo dobre

Ilona Jechna kl. IV TE 4,50 wzorowe

Karolina Soból kl. IV TE 4,50 wzorowe

Julia Wysocka kl.  III LOE 4,50 wzorowe

Najlepsi uczniowie w klasie III LOE

Gabriela Filipczak 4,90 wzorowe

Oliwia Wyszyńska 4,90 wzorowe

Katarzyna Świderska 4,70 wzorowe

Paulina Sandra Idzkiewicz 4,56 bardzo dobre

Julia Wysocka 4,50 wzorowe

Alicja Sarosiek 4,40 bardzo dobre

Weronika Łapińska 4,33 bardzo dobre

Sylwia Książek 4,30 wzorowe

Joanna Puchalska 4,30 wzorowe

Sandra Anna Cyran 4,00 bardzo dobre

Najlepsi uczniowie w klasie III LOI

Jakub Grodzicki 4,78 wzorowe

Kornelia Boguszewska 4,11 wzorowe

Piotr Kmiołek 4,00 dobre

Olga Ziółkowska 4,00 bardzo dobre

Najlepsi uczniowie w klasie III LOL

Joanna Urbaniak 4,89 wzorowe

Magdalena Godlewska  4,78 wzorowe

Małgorzata Wrzaszczak 4,56 bardzo dobre

Małgorzata Abramczyk 4,33 wzorowe

Natalia  Sobolewska 4,33 wzorowe

Klaudia Julia  Danielska 4,11 wzorowe

Julia  Jakacka 4,11 bardzo dobre

Wiktoria Pamrowska 4,11 bardzo dobre

Weronika Wiśniewska 4,11 wzorowe

Julia Szydlik 4,00 wzorowe

Najlepsi uczniowie w klasie III LOT

Karolina Kownacka 5,55 wzorowe

Justyna Molska 5,10 wzorowe

Milena Konarzycka 4,64 wzorowe

Anita Kasińska 4,45 wzorowe

Alicja Ciepiela 4,27 bardzo dobre

Klaudia Ludwiszewska 4,18 bardzo dobre

Kacper Szpalecki 4,18 dobre

Hubert Witkowski 4,18 bardzo dobre

Natalia Olbryś 4,10 bardzo dobre

Weronika Natalia Żebrowska 4,09 bardzo dobre

Paulina Gajewska  4,00 bardzo dobre

Najlepsi uczniowie w klasie III LZA

Anna Aleksandra Wyrzykowska 4,83 wzorowe

Aleksandra Turek  4,64 wzorowe

Klaudia Gorczyńska 4,42 bardzo dobre

Natalia Jaworska 4,25 wzorowe

Luiza Banasiak 4,08 wzorowe

Aleksandra Sygdziak 4,08 bardzo dobre

Najlepsi uczniowie w klasie LZB

Karolina Weronika Maliszewska  4,92 wzorowe

Zuzanna Julita  Sarnacka 4,58 bardzo dobre

Piotr Zdunek  4,58 wzorowe

Oliwia Kaszubska 4,33 bardzo dobre

Julia Wąsewicz 4,33 bardzo dobre

Patrycja Wojciechowska 4,33 wzorowe

Paulina Wioleta Deluga 4,25 bardzo dobre

Elwira Kmiołek 4,08 bardzo dobre

Aleksandra Nowicka 4,08 wzorowe

Sandra Luiza Grzywacz 4,00 wzorowe

Anita Mróz 4,00 bardzo dobre

Katarzyna Rozenek 4,00 bardzo dobre

Milena Szerzeń 4,00 wzorowe

Dawid Zalewski 4,00 wzorowe

Najlepsi uczniowie w klasie IV TE

Czyż Karolina Patrycja Czyż 4,80 wzorowe

Ewa Kamińska 4,70 wzorowe

Ilona Jechna 4,50 wzorowe

Karolina Soból  4,50 wzorowe

Dorota Sobotka 4,40 wzorowe

Ewelina Mielczarczyk 4,30 bardzo dobre

Kamil Paź 4,30 bardzo dobre

Patrycja Mróz 4,20 bardzo dobre

Najlepsi uczniowie w klasie IV TE

Mróz Patryk 4,10 bardzo dobre

Hubert Wrzesiński 4,10 wzorowe

Aneta Cecylia Żurawska 4,10 bardzo dobre

Magdalena Julia Cholewińska 4,00 dobre

Katarzyna Ciszkowska  4,00 bardzo dobre

Dawid Kowalski 4,00 bardzo dobre

Łukasz Rakowski 4,00 bardzo dobre

Najlepsi uczniowie w klasie IV TI

Sebastian Abramczyk 4,33 wzorowe

Hubert Kukwa 4,25 wzorowe

Wyróżnonym uczniom wręczono książki edukacyjne

Wręczono także statuetki za osiągnięcia sportowe, wyróżnienia przyznano: 

Piotrowi  Ampule kl. III LOT

Hubertowi  Kukwie kl. IV TI

Karolinie Rociek kl. III LOE

Karolinie Turek kl. III LZA

Patrykowi Kuleszakl. IV TI

Alicji Sarosiek kl. III LOE

Katarzynie Rozenek kl. III LZA

Aleksandrze Nowickiej kl. III LZB

Piotrowi Zdunkowi kl. III LZB

Joannie Puchalskiej kl. III LOE

Ilonie Jechnie kl. IV TE

Patrykowi  Mrozowi kl. IV TE

Katarzynie  Świderek kl. III LOE

Mikołajowi Głoskowi kl. III LOE

Cyrylowi Pieńkosowi kl. III ZSB

Kamilowi  Paź kl. IV TE

Danielowi Ponichterze kl. IV TI

Małgorzacie Wrzaszczak kl. III LOL

Anecie  Żurawskiej kl. IV TE

Karolinie Maliszewskiej kl. III LZB

Jakubowi Orłowskiemu kl. III LZB

Adrianowi Jachacemu kl. IV TE

Michałowi Szymańskiemu kl. IV TE

Patrycji Wojciechowskiej kl. III LZB

Aleksandrowi Purgaczowi kl. III LOE

Średnia wyników nauczania ZS nr 3 – 3,68.

Średnia wyników nauczania liceum - 3,73

Średnia wyników nauczania technikum - 3,62

Wyróżniono również wychowawców klas maturalnych:

Agnieszka Kalinowska kl. III LOL

Wojciech Rogulski  kl. III LOI

Magdalena Królikowska kl. III LOE

Ewa Chmielewska kl. III  LZA

Krzysztof Ostrowski kl. III LZB

Agnieszka Wydryszek  kl. LOT

Emilia Pietrzykowska kl. IV TE

Alicja Usielska kl. IV TI

Wręczono także podziękowania dla uczniów za pracę na rzecz Fundacji DKMS (misją Fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych) oraz dla uczniów biorących udział w wolontariacie, samorządzie szkolnym, poczcie sztandarowym oraz za pracę w gazetce szkolnej "Echo Trójki".

Na uczniów i nauczycieli czekały również występy artystyczne przygotowane przez uczennice klasy II LOI - Aleksandrę Zawadzką, Magdalenę Witkowską oraz Sylwię Grzegorczyk, które wykonały taneczne piosenki w języku niemieckim. Talent wokalny zaprezentował także Łukasz Najmoła z klasy I LOL.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówmaturzyścizakończenie roku szkolnegoZespół Szkól nr 3 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Co to ? Pierwsze słyszę że w Zabrodziu coś obniżyli. Chyba podwyższyli i to jak tylko przyszli.
S
Pandemia nie przeszkadza w odbiorze odpadów
Jestm bardzo ciekawy gdzie jest prowadzona ta dezynfekcjia ? Chyba nie na tym pszoku w Wyszkowie ?
K
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
Jak tak się zastanowić, to w Wyszkowie jest trochę jak w takim westernowym miasteczku na dzikim zachodzie. Wszystkim rządzi burmistrz i jego świta i nic nie można z tym zrobić????????????!!!!!!!! A Pani K. - no cóż każdy kto miał z tą panią do czynienia wie o czym pisze Krysia.
już nie wyszkowianka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA

pl.jooble.org