REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wspólnie do celu, który jest dobrem młodzieży... Dzień otwarty w ZS nr 3 w Wyszkowie

Nauka

25 kwietnia podczas dnia otwartego w Zespole Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie ósmoklasiści, gimnazjaliści oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, zasięgnąć informacji od starszych uczniów, a także zwiedzić szkołę.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Prezentacji programu edukacyjnego dokonał wicedyrektor Jerzy Sasin 

- W roku szkolnym 2019/ 2020 planujemy przyjąć 12 oddziałów, w tym 6 po szkole podstawowej i 6 po gimnazjum. Jeśli plany zostaną zrealizowane, w szkole uczyć się będzie ogółem 28 oddziałów, w tym 18 w LO i 10 w technikum, razem około 840 uczniów. Wybór szkoły ponadpodstawowej może na kilka lat albo nawet na całe życie określić ścieżkę kariery ucznia. Zatem taka decyzja nie powinna być podejmowana pochopnie, bez zastanowienia oraz pod presją innych osób. Nasze liceum ogólnokształcące 3 lub 4-letnie przygotowuje absolwenta do podejmowania dalszej edukacji - studia, szkoły policealne, gdyż nie daje tytułu zawodowego, jedynie pomaga sprofilować zainteresowania ucznia. Kończąc liceum, należy podejść do matury, gdyż jej brak uniemożliwia podjęcie studiów, ale daje możliwość uzyskania tytułu technika w szkole policealnej. Natomiast wybierając technikum, decydujemy się od razu na zdobycie zawodu, pod warunkiem zdania egzaminów z kwalifikacji zawodowych. Nauka trwa 4 lub 5 lat, jeżeli zda się wszystkie egzaminy uzyskuje się tytuł technika, jeżeli zda się tyko część - ma się wykształcenie średnie. Jeżeli absolwent technikum zda maturę, może podjąć studia na dowolnym kierunku. W Zespole Szkół nr 3 istnieje obecnie 16 oddziałów Liceum Ogólnokształcącego oraz 8 oddziałów Technikum. Dużym atutem jest to, że nasza szkoła prowadzi lekcje na jedną zmianę, u nas zajęcia kończą się najpóźniej o godz. 16.00. Zespół Szkół nr 3 wyróżniają wakacyjne staże zawodowe zagraniczne oraz krajowe, organizacja wielu konkursów przedmiotowych i artystycznych, szkolny wolontariat, radiowęzeł, elektroniczna gazetka szkolna "Echo Trójki", zajęcia SKS z różnych dyscyplin sportowych np. siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej. Od wielu lat ZS nr 3 przoduje w rywalizacji sportowej w powiecie wyszkowskim, mamy do dyspozycji salę sportowo - widowiskową, organizowane są także imprezy szkolne. Odbywają się staże zagraniczne dla uczniów m.in. w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, staże zawodowe dla uczniów w firmach w kraju, wymiana młodzieży ze szkołą w Niemczech. Organizowane są także różne akcje charytatywne. Zadaniem naszej szkoły jest, by tak przygotować młodzież do życia, aby nasi uczniowie zawsze trafili do celu - mówił.

Na dzień otwarty do szkoły przyszło wielu zainteresowanych ósmoklasistów oraz gimnazjalistów. Przygotowana została prezentacja na temat zawodoznawstwa pod hasłem "Dobra decyzja krok za krokiem" prowadzona przez nauczycielkę wychowania w rodzinie oraz religii Justynę Zawieruchę. Młodzież mogła zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną. Zespół Szkół nr 3 to technikum, które kształci w dwóch zawodach - technikum informatyczne oraz technikum ekonomiczne. W liceum oferuje klasy o profilach matematyczno - informatycznym; klasa lingwistyczno - humanistyczna; klasa społeczno - ekonomiczna; profil prozdrowotno - przyrodniczy. Atutem szkoły jest wysoka zdawalność matur i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Lekcje wspomagane są bogatym wyposażeniem dydaktycznym i multimedialnym. Organizowane są koła rozwijające zdolności uczniów i przygotowujące do egzaminów. Młodzież ma zapewnione wsparcie przez doświadczoną kadrę pedagogiczną, pedagoga szkolnego, psychologa, doradcę zawodowego i dyrekcję szkoły. Placówka posiada bogate zaplecze sportowe m.in. siłownię, nowoczesną halę sportową.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówZespół Szkół nr 3 w Wyszkowiedzień otwartymłodzieżliceumtechnikum

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
te dane są dostępne na stronie UMiG - Oswiadczenia majątkowe. Można tak zobaczyć jakie dochody (NIE UKRYWAM, ŻE NIE MAŁE) za poprzednie lata mieli nasi włodarze, jak również dyrektorzy spółek gminy.
@Proszę o interwencję

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Poniedziałek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA

pl.jooble.org