REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Termometr - niezbędny gadżet w domowej apteczce

Kącik Prasowy

Termometr jest niezbędny w każdym domu. Gdy dopadnie nas przeziębienie, grypa czy inna dolegliwość precyzyjne pomiary temperatury okazują się niezbędne, zwłaszcza w przypadku najmłodszych. Ostatnimi czasy coraz większym powodzeniem cieszą się termometry bezdotykowe. Co warto wiedzieć na temat tego typu urządzeń? O tym przeczytacie w naszym artykule. Zachęcamy do lektury.

REKLAMA

Rodzaje termometrów

W aptekach i sklepach medycznych zakupić możemy różnego typu termometry. W zależności od potrzeb zdecydować się możemy na termometr elektroniczny, standardowy termometr rtęciowy czy wspomniany termometr bezdotykowy. Dziś skupimy się na ostatnim rodzaju termometrów.

Termometry bezdotykowe

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się termometry bezdotykowe. Takie urządzenia są intuicyjne w obsłudze i umożliwiają przeprowadzenie precyzyjnych pomiarów przy użyciu technologii promieniowania podczerwonego. Termometry bezdotykowe są bardzo proste w użyciu, wystarczy, że przez kilka sekund przytrzymamy termometr w niewielkiej odległości od czoła i odczytamy wynik. W przeciwieństwie do tradycyjnych termometrów, termometru bezdotykowego nie musimy trzymać pod pachą czy w ustach, a to jest dużym ułatwieniem, zwłaszcza w przypadku najmłodszych, dla których kilkuminutowe pomiary są dużym problemem. Termometry bezdotykowe wyposażone są w duże wyświetlacze LCD, dzięki którym odczytanie wyników nie sprawia najmniejszych problemów nawet osobom starszym.

Jakie jeszcze zalety, mają termometry bezdotykowe?

  • pomiary są dokładne
  • funkcja zapamiętywania ostatnich wyników – na przykład ostatnich 32 pomiarów
  • podświetlany wyświetlacz LCD
  • tryb automatycznego oszczędzania energii
  • niewielki rozmiar urządzenia i wyprofilowana rękojeść
  • funkcja alarmu w przypadku podwyższonej temperatury
  • termometry bezdotykowe są nieinwazyjne
  • umożliwiają pomiar temperatury bez konieczności dotykania skóry

Oromed – oferta

Rozbudowaną ofertę termometrów elektronicznych przygotowała firma Oromed. Oromed proponuje różne modele termometrów, wymienić tutaj możemy ORO-BABY CLASSIC, ORO-T30 BABY, ORO-T60 PERFECT, ORO-T70 PERFECT, ORO-T50 PERFECT, każdy z modeli jest wygodny w użyciu i z pewnością przez długi czas będzie doskonale spełniał swoją funkcję.

Termometr elektroniczny znacznie usprawni i ułatwi mierzenie temperatury, z pewnością będzie bardzo przydatny zarówno w domu prywatnym jak również we wszelkiego typu instytucjach medycznych, warto więc rozważyć zakup takiego urządzenia. Koszt zakupu termometru bezdotykowego to około 80-130 zł.

Art. promocyjny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org