REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zalety koców wełnianych

Kącik Prasowy

Odpoczynek i sen zabiera nam nawet jedną trzecią życia. Dlatego tak ważne jest, aby ten czas był komfortowy.

REKLAMA

Komfort odpoczynku

W łóżku spędzamy jedną trzecią naszego życia, czyli około dwudziestu lat. Cisza, spokój, świeże powietrze, ale też odpowiednie okrycie decydują o tym, czy nasz odpoczynek i sens będzie komfortowy, czy też nie. Aby był on jak najlepszy, musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednie okrycie. Jedną z propozycji są tutaj koce wełniane. Wybór ten podyktowany jest właściwościami zdrowotnymi wełny. Jedną z zalet jest eliminacja jonów dodatnich oraz jej higroskopijność. Ze względu na komórkową budowę wełna ma dużą zdolność wchłaniania i utrzymywania wody przyswajanej z otoczenia. Wełna potrafi przyjąć parę wodną w ilości odpowiadającej 1/3 własnej masy, nie sprawiając w dotyku wrażenia wilgotnej. Koc z wełny sprawdzi się nie tylko zimą, ale także latem. Dzieje się tak, gdyż wełna dostosowuje się do warunków pogodowych. Materiał ten błyskawicznie reaguje na wszelkie zmiany temperatury i kiedy jest zimno, wełna kurczy się, zapewniając nam odpowiedni komfort cieplny, a gdy jest ciepło, rozpręża się, co oznacza w praktyce ułatwiony przepływ powietrza. W praktyce oznacza to, że latem wełna sprawi, że nie obudzimy się zlani potem, a zimą doskonale nas ogrzeje.

Jaka wełna?

Przyjęło się sądzić, że koce wełniane nadają się wyłącznie dla alergików. Rzeczywiście wełna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób uczulonych, ale sprawdzi się także w przypadku osób niebędących uczulonymi. Najpopularniejsza wełna pochodzi od owiec merynosowych. Najliczniej hoduje się je w Australii i w Nowej Zelandii, gdzie dobowe amplitudy temperatury są bardzo wysokie. Temperatura potrafi tam spaść z czterdziestu stopni Celsjusza do zero stopni. Dzięki temu runo tych owiec jest sprężyste, delikatne i cienkie. Jednak każda owcza wełna ma podobne właściwości. Wszystkie rodzaje wełny wpływają pozytywnie na zdrowie organizmu. Eliminuje szkodliwe dla organizmu jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi. Wskutek czego spanie w pościeli z wełny pozwala zregenerować organizm, a nawet złagodzić bóle reumatyczne i napięcie mięśniowe. Możemy też skorzystać z wełny kozy kaszmirskiej, a także wielbłądziej lub alpaka. Każda z nich poprawia krążenie krwi, a mikro – masaż, który wykonywany jest przez samo zetknięcie z wyrobami wełnianymi, pobudza i regeneruje ciało. Efektem, choć może się to wydawać niewyobrażalne wełna, zmniejsza ryzyko zawału mięśnia sercowego i polepsza ukrwienie mózgu, co korzystnie wpływa na pamięć i koncentrację.

Sam koc wełniany, jeśli jest dobrej jakości, nie powoduje podrażnień. Zawarta w każdym włóknie lanolina, czyli naturalny tłuszcz zwierzęcy, powleka każdy włos, nie dając możliwości powstawania bakterii i roztoczy. Aby jednak koc służył nam długo, musimy zadbać o odpowiednie czyszczenie. Przy lekkim zabrudzeniu wyrobów wełnianych zalecane jest pranie na sucho. Środek piorące przeznaczone do wełny, zawierające lanolinę należy rozprowadzić w niewielkiej ilości wody. Wełnianych koców nie wolno prasować.

Art. promocyjny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
te dane są dostępne na stronie UMiG - Oswiadczenia majątkowe. Można tak zobaczyć jakie dochody (NIE UKRYWAM, ŻE NIE MAŁE) za poprzednie lata mieli nasi włodarze, jak również dyrektorzy spółek gminy.
@Proszę o interwencję

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Poniedziałek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA

pl.jooble.org