REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

27 wykonawców zakwalifikowanych do Festiwalu Piosenki lat 60. i 70.

Rozrywka

W dniach 29 – 30 marca w Hotelu-Restauracji Baśniowa w Rybienku Leśnym odbyły się kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. Festiwal odbędzie się 20 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

REKLAMA

Z nadesłanych 105 zgłoszeń jurorzy w składzie: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes  Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) oraz Ryszard Wolański (dziennikarz, konferansjer i producent muzyczny TVP) ocenili 85 podmiotów muzycznych (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu). W efekcie dwudniowych przesłuchań 264 utworów, jurorzy zakwalifikowali 27 podmiotów muzycznych, wśród których jest 6 piosenkarzy, 1 zespół, 2 duety i 18 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Sosnowca, Legnicy, Ciechanowa, Lublina, Krakowa, Poznania, Bielawy, Torunia i  Łodzi ale również z mniejszych miejscowości.

Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie zespół Partita, który zaśpiewa swoje ponadczasowe przeboje. Jurorami festiwalu będą jurorzy obecni na kwalifikacjach oraz Marek Gaszyński (dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów piosenek oraz książek) i Paweł Sztompke (muzykolog, dziennikarz Polskiego Radia i konferansjer), który wraz z Ryszardem Wolańskim poprowadzą tegoroczny festiwal. Na widowni zgodnie z tradycją zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu. 

Kilkanaście nagród przyzna sześć  komisji – jurorów, burmistrza Wyszkowa, starosty powiatu wyszkowskiego, sportowców, organizatorów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, Starostę powiatu wyszkowskiego, MKiDN, ZAiKS, SAWP oraz wójtów gmin naszego powiatu ale również spoza niego. Dzień przed festiwalem, 19 czerwca, odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności i przy pomocy jurorów będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu. Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski zapewnia, że tegoroczny festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 20 czerwca -  jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16:45 – 20:30 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury ”Hutnik”.

Organizator

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org