REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ponad 14 tys. zł dla Hospicjum Domowego

Miasto

14.624, 52 zł zebrali 14 kwietnia wolontariusze podczas akcji Pola Nadziei, organizowanej przez Klubu Przyjaciół Wyszkowa już po raz 10. Pieniądze zostaną przekazane na działalność Hospicjum Domowego Caritas, którego siedziba mieści się w kościele pw. NMP Częstochowskiej (parafia św. Wojciecha) w Wyszkowie.

REKLAMA

Celem akcji Pola Nadziei jest nie tylko zbiórka funduszy na potrzeby wyszkowskiego hospicjum, które opiekuje się osobami zmagającymi się z nowotworami w ostatniej fazie choroby, ale też propagowanie idei opieki hospicyjnej. Zbiórka na terenie powiatu wyszkowskiego odbyła się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia. Jak co roku w charytatywną akcję zaangażowali się członkowie Klubu Przyjaciół Wyszkowa i wyszkowska młodzież. W tym roku do akcji rozdysponowano około 6,5 tysiąca żonkili. Darczyńcy otrzymali kwiaty, które są symbolem kampanii Pola Nadziei. 

- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, jak również osobom pomagającym przy przeprowadzeniu tej zbiórki . Bez Waszego zaangażowania, poświęcenia i determinacji ta akcja nie mogłaby się udać – podkreśla nowy prezes KPW Adam Mróz.

Członkowie Klubu Przyjaciół składają serdeczne podziękowania dla:

  • Parafii św. Idziego, św. Rodziny, św. Wojciecha w Wyszkowie, Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym, Św. Antoniego w Lucynowie Dużym, Chrystusa Sługi w Leszczydole Nowinach, św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, św. Barbary w Porębie, NMP Wspomożycielki Wiernych w Białymbłocie-Kobyla, św. Izydora w Woli Mystkowskiej, św. Stanisława w Somiance;
  • Wolontariuszy z: Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie (opiekun Danuta Przybysz), Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie (opiekun Agata Marciniak), Szkoły Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie (opiekun Ineza Pieniążek), Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie (opiekun Emilia Wojtkowska), Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie (opiekun Urszula Powierza), Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach (opiekunowie: Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda); Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, Szkoły Podstawowej w Somiance oraz Szkoły Podstawowej w Białymbłocie.
  • Ks. Andrzeja Grzybowskiego oraz ministrantów z parafii św. Barbary w Porębie.
  • Ks. Grzegorza Dębka z parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


pola nadzieiWyszkówKlub Przyjaciół Wyszkowahospicjum w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dalidy, Juliusza, Łucji

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org