AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wielki mecz w Rząśniku. WKS wrócił z dalekiej podróży

Fatalna pierwsza połowa i fantastyczna druga - tak w skrócie można opisać sobotni mecz w Rząśniku. Piłkarze WKS-u Rząśnik choć przegrywali już 0:3, ostatecznie wygrali 4:3 z KS II Łomianki.

WKS Rząśnik, który piłkarską wiosnę do tej pory ma znakomitą, w sobotę 20 kwietnia podejmował rezerwy KS-u Łomianki. Spotkanie źle zaczęło się dla gospodarzy, którzy już w trzeciej minucie stracili pierwszego gola. Po kwadransie przyjezdni prowadzili już dwoma bramkami. Rząśniczanie nie mieli pomysłu na grę. Gracze z Łomianek prowadzenie utrzymali do przerwy. Chwilę po wznowieniu gry zespół spod Warszawy zdobył trzeciego gola. Wtedy przyjezdni odpuścili, do pracy zabrali się za to rząśniczanie.

Premierowego gola dla WKS-u w sześćdziesiątej minucie zdobył po strzale głową Piotr Ciemerych. To był sygnał do walki dla miejscowych. Drugiego gola strzałem z rzutu wolnego zdobył Jakub Wierzchoń. Ta bramka sparaliżowała zespół z Łomianek, który był bezradny wobec ataków WKS-u. Wyrównał po sporym zamieszaniu w polu karnym Łukasz Piątek. A chwilę później na prowadzenie rząśniczan wyprowadził Marcin Rosiński, który wykorzystał rzut karny. Gospodarze mieli jeszcze kilka sytuacji do zdobycia gola, jednak zabrakło dobrego wykończenia. Po słabej pierwszej połowie, rząśniczanie wrócili z bardzo dalekiej podróży. W drugiej części meczu zagrali znakomicie i wykonali tytaniczną pracę, aby odwrócić losy spotkania. Podopieczni Marka Kucharczyka dzięki znakomitej postawie awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli.

WKS Rząśnik - KS II Łomianki 4:3 (0:2)

Bramki dla WKS: Ciemerych, Wierzchoń, Piątek, Rosiński.