REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ósmoklasiści piszą egzamin

Nauka

Mimo trwającego w szkołach strajku, w powiecie wyszkowskim we wszystkich podstawówkach rozpoczął się dziś (15 kwietnia) o godz. 9.00 egzamin ósmoklasisty.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Strajk w polskich szkołach trwa od tygodnia. W powiecie wyszkowskim nie zakłóciło to przebiegu egzaminów gimnazjalnych a także - rozpoczynających się dziś - egzaminów ósmoklasisty. To pierwszy w historii polskiej oświaty taki egzamin, wprowadzony po wdrożeniu ostatniej reformy systemu edukacji. Punktualnie o godz. 9.00 do jego zdawania przystąpili uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych w gminach Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Zabrodzie i Wyszków.

W Wyszkowie odwiedziliśmy tuż przed egzaminem Szkołę Podstawową nr 1 i Szkołę Podstawową nr 2. W obydwu szkołach - podobnie jak w większości placówek - egzamin przeprowadzany jest w salach gimnastycznych, aby zminimalizować liczbę potrzebnych zespołów nadzorujących. W komisjach pracują księża, katecheci, wicedyrektorzy oraz nauczyciele, także przedszkolni, którzy nie strajkują. W "Dwójce" przed salą egzaminacyjną ustawił się szpaler strajkujących nauczycieli. Na białych koszulach wyraźnie odcinały się pomarańczowe znaczki z wykrzyknikiem - symbol strajku. Swoich uczniów nauczyciele częstowali krówkami. W "Jedynce" na zdających egzamin czekały jabłka od nauczycieli.

Strajk w szkołach i przedszkolach trwa szósty dzień i jak zapewnia ZNP - nie ma mowy o jego zawieszeniu, nawet na czas przerwy świątecznej. W Wyszkowie z protestu wyłączyło się 15 kwietnia Przedszkole nr 1, a Przedszkole nr 4 prowadzi strajk rotacyjny. W szkołach na czas egzaminów strajk zawiesili pojedynczy nauczyciele szkół podstawowych. Dziś (15 kwietnia) o godz. 19.00 w parku miejskim odbędzie się Marsz poparcia nauczycieli.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


WyszkówSP nr 1 w WyszkowieSP nr 2 w Wyszkowieegzamin ósmoklasistygmina Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Franciszka, Kazimiery, Ruty

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org