REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Mój świat w obiektywie"

Kultura

11 kwietnia w WOK "Hutnik" otwarto wystawę fotografii autorstwa Lubow Szlihta. Wystawa nosi tytuł "Mój świat w obiektywie".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wernisaż otworzyła Irena Filipowicz z WOK "Hutnik".

- Mam nadzieję, że jeszcze wiele osób odwiedzi wystawę, bo naprawdę jest sporo ciekawych zdjęć. Każdy może coś dla siebie znaleźć - mówiła.

W WOK Hutnik wystawiono 45 fotografii przedstawiających wspaniałe krajobrazy, wschody i zachody słońca, rzadko spotykane zwierzęta, m.in. żubry z Krynek,  łosie z Popowa Kościelnego, a nawet rysia z Narodowego Parku Biebrzańskiego. Można też podziwiać ptaki oraz owady, a także zwierzęta gospodarskie. Fotografie przedstawiają głównie krajobrazy Podlasia, Popowa Kościelnego, Parku Kampinowskiego oraz łęgów nad Bugiem. Wernisaż w Wyszkowie został zorganizowany po raz pierwszy.

Artystka opowiedziała o fotografii "Ryś", która zajęła II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Biebrzańskie Ssaki" organizowanym przez Dział Edukacji Biebrzańskiego Parku Narodowego z okazji obchodzonego "Roku Wilka" - marzec 2019 rok.

- Jest to zdjęcie zrobione naprawdę  przypadkowo w Parku Biebrzańskim - mówiła autorka. - 18 maja o zachodzie słońca wygrzewał się na kamieniu, fotografię zrobiłam z około 20 metrów. On sobie później spacerował. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby w ogóle spotkać takiego zwierzaka - mnie się udało i udało mi się go również uwiecznić na fotografii. Zdradzę, że zwierzęta najlepiej fotografuje się z samochodu, przy opuszczonych szybach i wyłączonym śilniku, wtedy zwierzę się tak nie boi i przeważnie stoi i patrzy - mówiła. 

Lubow Szlihta jest Ukrainką mieszkającą w Polsce od ponad 27 lat. Jest zafascynowana polską przyrodą. Fotografią interesuje się od około 3 lat i - jak sama podkreśla - jest samoukiem. Naciskając spust migawki, kieruje się przede wszystkim wrażliwością i intuicją. Uwiecznia obiektywem aparatu przede wszystkim Podlasie, zauważając i podkreślając w swoich pracach liczne związki kulturowe, krajobrazowe i przyrodnicze tego regionu z rodzinną Ukrainą. Pomimo krótkiego fotograficznego stażu, prace jej cechują się dużą dojrzałością warsztatową i artystyczną. Efekty pracy Lubow można było podziwiać na kilku wystawach m.in. Czarna - Białostocka w Domu Kultury, Rajgród Dom Kultury, Gródek, Klub Seniora Warszawa, Biblioteka Publiczna w Warszawie.

Lubow Szlihta zamieszcza swoje liczne fotografie na prowadzonym fotoblogu: lubowszlihta.flog.pl

O talencie Lubow Szlihta przekonać się można jeszcze przez trzy tygodnie. Wystawa fotografii w WOK "Hutnik" będzie dostępna do 5 maja. 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówWOK "Hutnik"Lubow Szlihtawernisażwystawafotografia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org