REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Ufaj Synu"- wspaniała lekcja wiary w DPS w Niegowie

Powiat

Dom Pomocy Społecznej w Niegowie zorganizował coroczne Misterium Męki Pańskiej zatytułowane "Ufaj Synu", które można było oglądać w dniach 9 - 12 kwietnia. Spektakl wprowadził widzów w atmosferę zbliżających się świąt wielkanocnych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Słowami papieża Franciszka powitała zgromadzonych siostra Lidia Cecylia Lewandowska ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego w Niegowie:

- Gdzie utkwić wzrok podczas drogi przez Wielki Post? Na Ukrzyżowanym! Jezus na krzyżu jest busolą życia, która ukierunkowuje nas na niebo. Dążąc ku niebu, myśląc o świętości, szukamy dróg nawrócenia dla siebie i tych, którzy idą obok. Tegoroczne Misterium zatytułowane jest "Ufaj Synu" - chciejmy więc zatrzymać się na chwilę przy Jezusie, jego słowach i czynach. On nam ciągle mówi, ufaj synu, ufaj córko, ufajcie! Zaufanie nie jest łatwą sprawą, ale z łaską Jezusa wszystko jest możliwe. Przede wszystkim chcę powiedzieć wszystkim pierwszą prawdę: "Bóg cię kocha". Nawet jeśli już to słyszałeś, chcę ci to przypomnieć, nigdy w to nie wątp, niezależnie od tego, co ci się przytrafia w życiu. W każdych okolicznościach jesteś nieskończenie miłowany. Druga prawda jest taka, że Chrystus z miłości oddał samego siebie aż do końca, aby cię zbawić. Jego rozpostarte ramiona na krzyżu są najcenniejszym znakiem przyjaciela, który potrafi posunąć się do ostateczności. Jest jednak trzecia prawda, która jest nieodłączna od poprzedniej: On żyje! Jeśli on żyje, to naprawdę może być obecny w twoim życiu, w każdej chwili, aby napełnić je światłem. On napełnia wszystko swoją niewidzialną obecnością i gdziekolwiek pójdziesz, będzie na ciebie czekał Kontempluj Jezusa szczęśliwego, przepełnionego radością. Skoro on żyje, to jest to gwarancja, że dobro może znajdować sobie drogę, w naszym życiu i że nasze trudy będą czemuś służyć. Wtedy możemy zaprzestać narzekań i patrzeć w przyszłość, ponieważ z nim można zawsze patrzeć w przyszłość - mówiła.

Dom Pomocy Społecznej w Niegowie od 11 lat organizuje przepiękne i wzruszające Misterium, które przygotowuje nas do spędzenia świąt Wielkanocnych w skupieniu i zadumie nad tym, jak wielką miłością Chrystus darzył ludzi. Spektakl zaprezentowali mieszkańcy DPSu, klerycy z Seminarium w Urlach i uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabrodziu. W rolę Jezusa wcielił się kleryk Mateusz Sułkowicz z Seminarium w Urlach, rolę Maryi odegrała Justyna Topolewska z SP w Zabrodziu. Aktorzy bardzo się postarali i niezwykle realistycznie przedstawili spektakl o męce i śmierci Chrystusa. Wspaniała scenografia oraz cudowna muzyka przeniosła zgromadzonych do czasów chrystusowych. Za reżyserię scenografię odpowiadała siostra Lidia. Wspaniałe stroje były szyte własnoręcznie przez terapeutki i nauczycielki DPS Niegów.

Misteria Męki Pańskiej w Polsce odbywają się już od średniowiecza, obecnie wystawiane są w kilku miejscach w Polsce - to najsłynniejsze w Kalwarii Zebrzydowskiej.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówpowiat wyszkowskiNiegówDPS NiegówMisterium Męki PańskiejWielkanoc

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Franciszka, Kazimiery, Ruty

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org