REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Egzamin gimnazjalny wystartował

Nauka

Ponad trzystu gimnazjalistów w gminie Wyszków rozpoczęło dziś (10 kwietnia) o godz. 9.00 egzamin gimnazjalny. Losy egzaminu ważyły się do ostatniej chwili z uwagi na trwającą w szkołach akcję strajkową nauczycieli i pracowników administracji. Pojedynczy pedagodzy zawiesili strajk na czas egzaminów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uczniowie podeszli do egzaminu z ulgą a wielu wręcz z radością.

- Lepiej, że się odbywa - mówili w kontekście trwającego w szkołach strajku uczniowie Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. 

- Gdyby się dziś nie odbył, to trzeba by było pisać w innym terminie. Lepiej teraz... - dodawali.

- To rzeczywiście taki pozytywny aspekt, że uczniowie ucieszyli się z egzaminu - mówi Zbigniew Szczerba, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie. - Gdy ogłosiłem, że w naszej szkole odbędzie się zgodnie z planem, myślałem, że usłyszę buczenie, a tymczasem młodzież przyjęła tę wiadomość oklaskami.

Pierwszy dzień egzaminu w gminie Wyszków przebiegł bez zakłóceń i problemów. Dyrektorzy już w przeddzień egzaminu deklarowali, że udało im się powołać zespoły nadzorujące. Posiłkowali się księżmi i katechetami, którzy nie strajkują, a także nauczycielami ze swoich i innych szkół, którzy nie przyłączyli się do protestu. W pierwszym dniu egzaminu niektórzy nauczyciele zawiesili strajk. Na przykład w Gimnazjum nr 2 - dwoje, a w Gimnazjum nr 1 - troje nauczycieli oddało się do dyspozycji dyrektorów na czas egzaminów. Egzaminy zorganizowano w salach gimnastycznych a nie w klasach, aby ograniczyć liczbę potrzebnych komisji. 

- Rodzice zgodzili się, choć martwią się o przebieg egzaminu z języka obcego (konieczność odsłuchania poleceń z płyt CD). Ale powiedziałam, że albo egzamin odbędzie się na dużej sali gimnastycznej albo wcale - przyznaje Ewa Runo, dyrektor Gimnazjum nr 2. 

W czwartek 11 kwietnia, uczniowie będą pisać egzamin z przedmiotów ścisłych, a 12 kwietnia - z języka obcego. I tu można spodziewać się największych trudności z obsadą komisji egzaminacyjnych, których potrzeba więcej, gdyż dzieci zdają różne języki. Dyrektorzy zapewniają jednak, że egzaminy odbędą się. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


egzamin gimnazjalnypowiat wyszkowskigimanzjumegzaminstrajkszkołagmina Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Celestyny, Iwony, Piotra

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org