REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Egzamin gimnazjalny wystartował

Nauka

Ponad trzystu gimnazjalistów w gminie Wyszków rozpoczęło dziś (10 kwietnia) o godz. 9.00 egzamin gimnazjalny. Losy egzaminu ważyły się do ostatniej chwili z uwagi na trwającą w szkołach akcję strajkową nauczycieli i pracowników administracji. Pojedynczy pedagodzy zawiesili strajk na czas egzaminów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uczniowie podeszli do egzaminu z ulgą a wielu wręcz z radością.

- Lepiej, że się odbywa - mówili w kontekście trwającego w szkołach strajku uczniowie Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. 

- Gdyby się dziś nie odbył, to trzeba by było pisać w innym terminie. Lepiej teraz... - dodawali.

- To rzeczywiście taki pozytywny aspekt, że uczniowie ucieszyli się z egzaminu - mówi Zbigniew Szczerba, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie. - Gdy ogłosiłem, że w naszej szkole odbędzie się zgodnie z planem, myślałem, że usłyszę buczenie, a tymczasem młodzież przyjęła tę wiadomość oklaskami.

Pierwszy dzień egzaminu w gminie Wyszków przebiegł bez zakłóceń i problemów. Dyrektorzy już w przeddzień egzaminu deklarowali, że udało im się powołać zespoły nadzorujące. Posiłkowali się księżmi i katechetami, którzy nie strajkują, a także nauczycielami ze swoich i innych szkół, którzy nie przyłączyli się do protestu. W pierwszym dniu egzaminu niektórzy nauczyciele zawiesili strajk. Na przykład w Gimnazjum nr 2 - dwoje, a w Gimnazjum nr 1 - troje nauczycieli oddało się do dyspozycji dyrektorów na czas egzaminów. Egzaminy zorganizowano w salach gimnastycznych a nie w klasach, aby ograniczyć liczbę potrzebnych komisji. 

- Rodzice zgodzili się, choć martwią się o przebieg egzaminu z języka obcego (konieczność odsłuchania poleceń z płyt CD). Ale powiedziałam, że albo egzamin odbędzie się na dużej sali gimnastycznej albo wcale - przyznaje Ewa Runo, dyrektor Gimnazjum nr 2. 

W czwartek 11 kwietnia, uczniowie będą pisać egzamin z przedmiotów ścisłych, a 12 kwietnia - z języka obcego. I tu można spodziewać się największych trudności z obsadą komisji egzaminacyjnych, których potrzeba więcej, gdyż dzieci zdają różne języki. Dyrektorzy zapewniają jednak, że egzaminy odbędą się. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


egzamin gimnazjalnypowiat wyszkowskigimanzjumegzaminstrajkszkołagmina Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org