REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sympatycy PiS przy wielkanocnym stole

Powiat

Tradycyjnie jak co roku wyszkowskie struktury PiS zorganizowały przedświąteczne spotkanie wielkanocne, aby wspólnie, w atmosferze radosnego święta, złożyć sobie życzenia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zgromadzonych powitał przewodniczący Rady Powiatu oraz szef wyszkowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Sobczak.

- Nadchodzące święta wielkanocne to czas szczególny. Katolicy na całym świecie przeżywają w tym okresie największą tajemnicę wiary, mękę i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Te święta jak żadne inne charakteryzują się dwoma biegunowymi wydarzeniami - okres Wielkiego Postu to czas dramaturgii i smutku, czas cierpienia męki, przeżywania śmierci Pana Jezusa, oraz okres świąt wielkanocnych, pełen radości. To czas zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który przynosi ludziom odkupienie grzechów i nowe życie. Radosna nowina o pustym grobie, którą o świcie wielkanocnego poranka niewiasty niosły Apostołom, pobudza nas do odkrywania pełnej prawdy o świecie i człowieku. Niech to nasze dzisiejsze spotkanie oraz spotkania przy wielkanocnym stole wnoszą pokój w każde ludzkie serce i każde ludzkie życie - mówił.

Życzenia złożyła wicemarszałek Senatu RP Maria Koc.

- Chciałbym życzyć przede wszystkim, oby Chrystus Zmartwychwstały pobłogosławił wszystkim państwu w tym, co robicie, w waszej pracy, w waszej działalności społecznej i politycznej. Żeby obdarzył was łaskami, zdrowiem, wszelką pomyślnością. Żebyście w te święte Wielkiej Nocy zasiadali do stołu świątecznego z rodziną, w  atmosferze miłości i nadziei, szczęścia rodzinnego. To jest właśnie czas na takie skupienie duchowe, na przeżycie religijne - to jest główny cel tych świąt - mówiła.

Życzenia złożył również burmistrz  Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

- Życzę w tych najważniejszych dla chrześcijaństwa świętach, wytchnienia, spokoju, rodzinnego spotkania oraz spotkania również z Chrystusem - powiedział.

Głos zabrała także radna sejmiku województwa mazowieckiego Joanna Bala.

- Korzystając z okazji chciałabym powiedzieć, że mamy wśród nas wspaniałą osobę w postaci pani marszałek Marii Koc, której chciałabym bardzo podziękować. Współpracuję z nią już od wielu lat i jest to osoba, która jeżeli stara się pomóc to wkłada w to całe swoje serce i tak naprawdę jest dla mnie wzorem, który naśladuję i od którego się uczę. Mam nadzieję, że wspólnie dokonamy czegoś pięknego. A na te święta życzę wszystkim chwili refleksji, zwłaszcza w czasie Wielkiego Tygodnia, chwili zadumy i przede wszystkim czasu spędzonego z rodziną - mówiła.

Błogosławieństwa zebranym udzielili księża: ks. kan. dr Zdzisław Golan, ks. Roman Karaś oraz ks. kan Kazimierz Wądołowski. Po tej pełnej powagi chwili przyszedł czas na osobiste życzenia oraz degustowanie przygotowanych wielkanocnych potraw. W spotkaniu udział wzięli także m.in. wicestarosta powiatu wyszkowskiego Leszek Marszał, księża, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Rajski Ptak, radni Rady Miejskiej w Wyszkowie oraz radni Powiatu Wyszkowskiego, członkowie zarządu powiatowego PiS w Wyszkowie oraz szefowie komitetów terenowych PiS w powiecie wyszkowskim i sympatycy PiS.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówPiSspotkanie wielkanocneWaldemar SobczakJoanna Balapowiat wyszkowskiMaria Koc

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org