REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

To już pewne - od poniedziałku 8 kwietnia strajk w szkołach i przedszkolach

Nauka

Nauczycielskie związki zawodowe (poza NSZZ Solidarność) nie porozumiały się z rządem w sprawie podwyżek w oświacie. W poniedziałek 8 kwietnia większość placówek oświatowych w powiecie wyszkowskim, tak jak w całej Polsce, przystąpi do strajku. Lekcje i zajęcia zostają zawieszone do odwołania.

REKLAMA

Rozmowy ostatniej szansy, które zwołano na późne niedzielne popołudnie 7 kwietnia, nie przyniosły porozumienia. Tylko jedna z trzech organizacji związkowych nauczycieli (Solidarność) przyjęła propozycje rządu. 

- STRAJK OD 8 KWIETNIA! Rząd nie zgodził się na propozycję ZNP i FZZ - napisał na swoim FB największy w Polsce związek zawodowy nauczycieli.

A zatem nauczyciele odstąpią od wykonywania czynności służbowych - prowadzenia zajęć edukacyjnych i wychowawczych. W szkołach, przedszkolach od rana działać będą komitety strajkowe, które poinformują pracodawców - dyrektorów placówek, o tym, kto przystąpił do strajku. Przygotowując się na ewentualność protestu, dyrektorzy już w ubiegłym tygodniu poinformowali rodziców o realnej wizji strajku i zawieszenia prowadzenia lekcji. Zaapelowali o wyrozumiałość i zapewnienie dzieciom opieki. W większości placówek odwołano poniedziałkowe zajęcia.   

- Jestem zmuszona poinformować, że w dniu 8 kwietnia 2019 r. zajęć dydaktycznych ani opiekuńczych nie będzie. Zwracam się z prośbą do Państwa, abyście zapewnili swoim dzieciom w tym dniu opiekę - poinformowała pierwotnie dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie, ale następnie wydała komunikat: - Informuję, że w dniu 8 kwietnia 2019 r. w godzinach od 7.00 do 17.00 zostaną zorganizowane dla uczniów zajęcia opiekuńcze. O rozwoju sytuacji będę Państwa informować na bieżąco.

- W związku z przewidywaną od 8 kwietnia 2019 r. akcją strajkową nauczycieli, która ma trwać do odwołania, bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i pomoc w organizacji pracy szkoły poprzez zaopiekowanie się w tym czasie dzieckiem. W dniach trwania strajku nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, a ze względu na brak możliwości zapewnienia opieki, uczniowie nie przychodzą do szkoły. Dziękuję za wsparcie i zrozumienie tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji - poinformował dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.

- Proszę o pomoc i zrozumienie sytuacji. Jeśli Państwo możecie, proszę nie przysyłać dzieci w tym dniu (8 kwietnia - red.) do szkoły. Jeśli nie jest to możliwe, ze względu np. na obowiązki zawodowe, uczniowie mogą przyjść do szkoły. Opiekę uczniom będą mogli zapewnić dyrektor szkoły i wicedyrektorzy, od godz. 7:00 i, ewentualnie, od godz. 8:00 nauczyciele, którzy nie będą strajkować. Kto z nauczycieli i pracowników szkoły podejmie strajk a kto nie, będzie wiadomo dopiero w dniu strajku. O tym co będzie w kolejnych dniach, w dniu dzisiejszym nie jestem w stanie odpowiedzieć. Strajk jest przewidziany od 8 kwietnia do odwołania - zwróciła się do rodziców dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie.

- Dyrektor nie wie, ilu nauczycieli przystąpi do strajku. Ta informacja będzie znana rano w dniu 08.04 br. Dyrektor będzie starał się zapewnić bezpieczne przebywanie uczniów w szkole, jeżeli zaistnieje zagrożenie zapewnienia bezpieczeństwa - brak kardy nauczycielskiej, wówczas podejmę odpowiednie decyzje. Proszę śledzić stronę internetową szkoły - czytamy w serwisie Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym.

- W związku z informacją, którą otrzymałam od przewodniczącej ZNP w naszym przedszkolu, jutrzejszy strajk dojdzie do skutku. O liczbie strajkujących nauczycieli i pracowników niepedagogicznych dowiem się dopiero jutro rano, po podpisaniu list obecności przez osoby przystępujące do akcji strajkowej. Mogą wystąpić kłopoty w prowadzeniu planowych zajęć, zapewnieniu bezpieczeństwa oraz w pracy kuchni. Dyrektor wraz z jednym pracownikiem nie będzie w stanie zapewnić wszystkim dzieciom należytej opieki i wyżywienia. Ponawiam zatem prośbę, aby jutro, w miarę możliwości, pozostawić dzieci pod opieką rodziny - zwróciła się do rodziców dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 4 w Wyszkowie.

Z innym komunikatem wystąpiły do rodziców dyrekcje niektórych szkół średnich, gdzie planowane są zajęcia:

- Drodzy Rodzice, w związku z zapowiadanym strajkiem nauczycieli, starając się zniwelować Państwa obawy dotyczące sytuacji w tym okresie uprzejmie informuję, że w CEZiU Kopernik w poniedziałek 08 kwietnia 2019r odbędą się lekcje, zajęcia opiekuńczo - wychowawcze - czytamy w komunikacie dyrekcji CEZiU "Kopernik" w Wyszkowie.

- Według złożonego pisma od dnia 8 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie rozpoczęta zostanie akcja strajkowa, która będzie trwać do odwołania. Według posiadanej informacji zajęcia w tych dniach będą odbywały się zgodnie z planem lekcji. W sytuacjach skrajnych zostaną zorganizowane zastępstwa lub zajęcia opiekuńcze - napisał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie.

Pozostałe placówki nie opublikowały oficjalnych komunikatów dla rodziców i uczniów.

Z pewnością najbliższe dni będą bardzo nerwowe w szkołach i przedszkolach powiatu wyszkowskiego. Dodatkowo na horyzoncie są egzaminy gimnazjalne, które powinny się rozpocząć 10 kwietnia oraz egzamin ósmoklasisty (15 kwietnia) i matury (6 maja). Kto je przeprowadzi, dziś trudno powiedzieć. Dyrektorzy, z którymi rozmawialiśmy, nie ukrywali, że mają problem ze skompletowaniem pełnej obsady egzaminatorów. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

***

Przypominamy jeszcze raz placówki, które NIE będą strajkować w powiecie wyszkowskim:

- Przedszkole nr 2 w Wyszkowie

- Przedszkole nr 7 w Wyszkowie

- Przedszkole nr 9 w Wyszkowie

- Szkoła Podstawowa Nowych Budach

- Szkoła Podstawowa w Knurowcu

- Szkoła Podstawowa w Bielinie

- Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

- Szkoła Podstawowa w Lubielu Starym

- Szkoła Podstawowa w Popowie Kościelnym

- Szkoła Podstawowa w Woli Mystkowskiej

- Szkoła Podstawowa w Olszance.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


strajkZNPnauczycieleszkołaWyszkówgmina Wyszkówpowiat wyszkowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Franciszka, Kazimiery, Ruty

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org