REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nie spodobały się Kuźnia Walk i maraton filmów grozy. Były starosta o powiatowym kalendarzu imprez

Powiat

Powiat wyszkowski przygotował projekt kalendarza wydarzeń sportowych i kulturalnych, które będzie organizował lub współorganizował w tym roku. Nie wszystkie pozycje zyskały przychylność byłego starosty Bogdana Pągowskiego, który skrytykował zastąpienie wrześniowej imprezy poświęconej mjr "Hubalowi" maratonem filmów grozy i horrorów. Władze powiatu zapewniają, że na obie imprezy jest w kalendarzu miejsce, ale nie na obie wystarczyło pieniędzy, dlatego szukają partnera dla imprezy w Porębie.

REKLAMA

Powiatowy kalendarz imprez ma na razie charakter wstępny, będzie jeszcze przedmiotem prac komisji radnych. Już teraz jednak stał się tematem do dyskusji na ostatniej sesji Rady Powiatu.

- Niepokoi mnie fakt, że we wrześniu zlikwidowane zostały uroczystości związane z "Hubalem" w Porębie. We wrześniu jest za to nocny maraton filmowy „Noc grozy i horrorów” w WOK „Hutnik”. Nie wiem, czy WOK „Hutnik” to nasza instytucja? Chyba że będzie film o "Hubalu" wyświetlany, to możemy nawiązać.... - stwierdził radny Bogdan Pągowski. Jego zdaniem, impreza upamiętniająca mjr "Hubala" była dobrze przyjęta. - Rezygnowanie z tej imprezy jest nieodpowiedzialne. Jest ona warta utrzymania. Pozostałe rzeczy to kwestia gustu. Czy np. galę sztuk walki "Kurpiowska Kuźnia" powiat powinien organizować? A przy okazji promocji, co jest z naczelnikiem promocji, bo go nie ma? Jak ta promocja się odbywa? Kto za nią odpowiada? - pytał były starosta.

- Zgadzam się, że ta impreza była godna. Powinniśmy się zastanowić nad jej organizacją, ale do tej pory ona była organizowana ze środków zewnętrznych. Jeśli uda się je pozyskać, impreza zostanie przywrócona - odpowiadał wicestarosta Leszek Marszał. Wyjaśnił, że kalendarz imprez w głównej mierze został przygotowany przez POKiS.

- Wydarzenie w WOK „Hutnik” (maraton filmowy) to impreza otwarta dla wszystkich, bezpłatna. Takie oczekiwania społeczne widzę z poprzednich doświadczeń - wyjaśniał wicestarosta. Poinformował także, że ogłoszenie naboru na naczelnika wydziału promocji powiatu jest opracowywane, a wszystkie kwestie związane z promocją wziął w tej chwili "na siebie".

W dyskusję włączył się radny Pawel Deluga, współorganizator Kuźni Kurpiowskiej.

- Kuźnię robimy siódmy czy ósmy rok, to już dwudziesta gala. Organizujemy walki międzynarodowe. W dzień robimy Galę Kids, ostatnią wygrał junior z gminy Somianka. To impreza o zasięgu powiatowym. Dziwne jest więc to na przestrzeni siedmiu lat, że mimo ogromnej frekwencji (500-600 osób) na hali, co roku musimy potwierdzać, udowadniać swoją wartość. Powinniśmy być wpisani na stałe do kalendarza, być dostrzegani. Pozyskujemy środki zewnętrzne, z Urzędu Marszałkowskiego, gminy, powiatu - przy nich produkcja takiej gali to... Jeśli ktoś tu robi interes, to raczej powiat a nie Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. Jest to przykre. Może kiedyś to się zmieni - wyraził nadzieję.

Terminarz imprez powiatowych organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie oraz Wydział Promocji i Rozwoju

- 15 kwietnia - III Debata Oksfordzka w I LO im. C. K. Norwida    

- 12 maja - Powiatowy Dzień Strażaka, Sanktuarium św. Idziego, Skwer Jana Pawła II, teren PSP Wyszków    

- Maj - Powiatowy Przegląd Pieśni Legionowej i Patriotycznej w WOK "Hutnik"

- Maj - „Najlepszy” – otwarte spotkanie z Jerzym Górskim, projekcja filmu

- 15 maja - „Żywa lekcja historii” - szlakiem powstań styczniowych na terenie powiatu wyszkowskiego

- 20 czerwca - XXVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”    

- 25 sierpnia lub 1 września - Dożynki Powiatowo- Gminne w Brańszczyku

- Wrzesień - Nocny Maraton Filmowy - Noc Grozy i Horrorów w WOK "Hutnik"    

- Październik - Dzień z Enigmą w WOK "Hutnik"  

- 16 października - "Ojcze Święty, dziękujemy" – koncert w 41. rocznicę wyboru Polaka na Papieża

- 15 grudnia lub 22 grudnia - spotkanie wigilijne dla osób samotnych, niepełnosprawnych i potrzebujących wsparcia w Sanktuarium św. Idziego

- 20 grudnia - Powiatowe Spotkanie Wigilijne - sala gimnastyczna I LO lub ZS nr 1. W tym roku gmina Wyszków zrezygnowała z wigilinego spotkania samorządowców na rzecz plenerowej miejskiej wigilii dla mieszkańców gminy Wyszków, powiat chciałby jednak utrzymać tradycję spotkań w samorządowym gronie - już nie w hali WOSiR ale w jednej ze swoich szkół.     

Wydarzenia sportowe

- 4 kwietnia - V Powiatowy Turniej w Tenisie Stołowym Osób z Niepełnosprawnością w I LO

- Maj - XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Uczniowskich Drużyn Sportowych „Igrzyska Nadwiślańskie 2012”, plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku 2018 Powiatu Wyszkowskiego dla szkół ponadgimnazjalnych

- Maj - Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego (Popowo-Parcele)

- Maj/ czerwiec - Powiatowy Turniej w Tenisie Stołowym dla samorządowców i nauczycieli w CEZiU

- 11-12 maja lub 18-19 maja - Powiatowy otwarty turniej piłki nożnej o Puchar Starosty (stadion WOSiR Wyszków (boisko boczne)

- Czerwiec - IX Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnością w Brańszczyku

- Czerwiec - podsumowanie z rywalizacji Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół  Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

- 17 sierpnia - Śladami Bitwy Warszawskiej, rajd rowerowy na trasie Wyszków-Dalekie-Trzcianka-Ojcowizna-Turzyn-Rybienko Leśne (trasa ok. 35km)

- Październik - Gala Sztuk Walki - Kurpiowska Kuźnia Mistrzów

- 11 listopada - VIII Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu    

- Listopad - Spartakiada Strzelecka (hala WOSiR)

- Styczeń - grudzień - organizacja imprez sportowych szkół ponadgimnazjalnych - Powiatowe Igrzyska Sportowe

- Styczeń - grudzień - organizacja powiatowych igrzysk sportowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org