Jagielska wicemistrzynią Polski!

Autor: Elwira Czechowska

Sport | Poniedziałek, 25 mar 2019 13:25

Wyszkowianka Ewa Jagielska wspaniale zadebiutowała w Przełajowych Mistrzostwach Polski na 4 km, które odbyły się 23 marca w Olszynie na Dolnym Śląsku.

Zawodnicy 91. Mistrzostw Polski w biegach przełajowych rywalizowali na różnych dystansach az w dwunastu begach. Ewa Jagielska wywalczyla srebrny medal na dystansie 4 km kobiet. Bieg wspomina jako bardzo wyczerpujący:

- Trasa była bardzo wymagająca: liczne podbiegi i grząski teren szybko rozciągnęly stawkę - mówi.

Na 4 km kobiet wygrała Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom), druga była wspomniana 37-letnia Ewa Jagielska (reprezentująca LŁKS Śniadowo Łomża), która niemal prosto z Olszyny jedzie do Torunia na Mistrzostwa Świata Masters w biegu na 10 km. Trzecią lokatę zajęła jej koleżanka klubowa Iwona Wicha. Gratulujemy wyszkowiance kolejnego biegowego sukcesu!