REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Trzecia Noc Sów w Nadleśnictwie Wyszków

Turystyka

22 oraz 23 marca w siedzibie Nadleśnictwa Wyszków po raz kolejny odbędzie się spotkanie dla miłośników ptaków pod nazwą Noc Sów. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

REKLAMA

To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane jest już po raz ósmy przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Po raz trzeci Noc Sów współorganizowana jest przez Nadleśnictwo Wyszków. Jeśli chcesz poznać świat sów – nasze krajowe gatunki, dowiedzieć się o metodach ich ochrony oraz badań, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie! Oprócz części kameralnej, która odbędzie się w siedzibie Nadleśnictwa Wyszków, udamy się także w teren. Wspólnie wybierzemy się autokarem, który będzie znajdował się na parkingu nadleśnictwa w okolice Wyszkowa, by nasłuchiwać oraz obserwować sowy w porze, kiedy większość z tych ptaków jest bardzo aktywna. Jakie gatunki sów uda nam się zaobserwować podczas spaceru, a które usłyszeć? Tego dowiecie się już  22/ 23 marca. Po obserwacjach ornitologicznych zapraszamy na wspólne ognisko. 

Uczestnikiem Nocy Sów może zostać KAŻDY – niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy przyrodniczej. Na wydarzenie można zapisać się za pomocą formularza dostępnego na stronie tutaj. Skontaktuj się z naszym Przewodnikiem, wybierając wydarzenie:

„Rafał Wyszyński (ul. Leśników 27, Leszczydół Nowiny)" i zgłoś swój udział lub na adres piotr.ludwikowski@warszawa.lasy.gov.pl bądź dzwoniąc pod nr 660-799-833.

Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/ opiekunów bądź po przedstawieniu zgody od rodziców/ opiekunów na udział w wydarzeniu. Gwarantujemy, że ta noc będzie niezapomniana!

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA:

godz. 18:00 - 20:00 prelekcja o rodzimych gatunkach sów, ich zwyczajach, biologii, roli w legendach i kulturze

godz. 20:00 - 22:00 nocny wyjazd do lasu w okolice Wyszkowa, poszukiwanie i obserwacja sów

godz. 22:00 ognisko (kiełbaski prosimy przynieść we własnym zakresie)

Spotkanie poprowadzą leśniczy i ornitolog Rafał Wyszyński oraz Marek Twardowski – ornitolog, przyrodnik, przewodnik wycieczek ornitologicznych.

Regulamin Nocy Sów, zgoda rodzica/ opiekuna oraz klauzula informacyjna RODO dostępne jest w załączniku poniżej. Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie

Informacje dla uczestników:

- prosimy o strój i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych

- zajęcia kameralne odbywać się będą w ośrodku szkoleniowym Nadleśnictwa Wyszków – od głównej bramy tuż za stawem należy kierować się w lewo; tam można też będzie zostawić samochody

- na ognisku dostępna będzie gorąca herbata, prowiant ogniskowy proszę zabrać ze sobą według potrzeb

- przypominamy o obowiązku dostarczenia oświadczeń od rodziców lub prawnych opiekunów osób niepełnoletnich, które będą uczestniczyły w spotkaniu same oraz klauzulę informacyjną RODO

- jeżeli ktoś z Państwa nie może wziąć udziału w wydarzeniu, prosimy o taką informację

- wydarzenie 22 marca odbywa się z planem takim samym jak wydarzenie 23 marca.

Organizatorzy

ZałącznikiREKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Noc SówNadleśnictwo WyszkówPtaki Polskiesowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org