REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ferie członków chóru z parafii pw. św. Wojciecha

Turystyka

Stało się tradycją, że każdego roku w zimowy czas członkowie chóru z parafii pw. Świętego Wojciecha pod opieką swojego kierownika – organisty Krzysztofa Zacharskiego - wyjeżdżają w góry, aby tam solidnie wypocząć i nabrać sił do intensywnych prób i występów. Liczna jak zawsze, bo aż 60-osobowa grupa, wypoczywała w malowniczo położonym DW „ Potok”. Nie zabrakło przyjaciół i sympatyków chóru. Wiele osób na ten niezwykły, prawdziwie rodzinny wyjazd czeka cały rok. Bo naprawdę warto...

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na zapalonych narciarzy czekały stoki zjazdowe w Izdebnej i w Ustroniu. To tu entuzjasta narciarstwa – Krzysztof Zacharski - ze swoim zespołem po kilka godzin dziennie szlifował umiejętności zjazdowe i aktywnie wypoczywał. Nie zabrakło wielbicieli zjazdów na desce snowboardowej. Nowicjusze uczyli się stawiać pierwsze kroki na górskich stokach. Inni spacerowali utartymi szlakami i napawali się pięknem górskich pejzaży. Każdy znalazł coś dla siebie. A wieczorem wspólna integracja tej nietypowej rodziny. 

Wiadomo, że próby chóru są wyczerpujące. Struny głosowe muszą oczyścić się i nabrać sił. A górskie powietrze świetnie tę rolę spełnia. Pan Krzysztof to rozumie i dba o swoich chórzystów. Bo przecież chór to wizytówka parafii. Smaczne jedzenie, prawdziwie rodzinna atmosfera i wspaniałe warunki narciarskie sprawiły, że pobyt był niezwykle udany i wiele osób chętnie by go przedłużyło. W tym roku narciarze upodobali sobie stoki Złotego Gronia w Izdebnej i Czantorię w Ustroniu. Tam codziennie szusowali. 

Część grupy przecierała pieszo górskie szlaki i zwiedzała pięknie położone miejscowości Śląska Cieszyńskiego i Beskidu Śląskiego. W Wiśle wyszkowscy chórzyści zwiedzili Galerię Sportowych Trofeów Adama Małysza, Muzeum Beskidzkie i Rezydencję Prezydenta RP. Najważniejszym punktem był wjazd na Skocznię Narciarską im. Adama Małysza w Malince. W Ustroniu Muzeum Ustrońskie z ciekawą ekspozycją historii Śląska Cieszyńskiego i oczywiście degustacja wody mineralnej w Parku Zdrojowym. Cieszyn, szczególnie po polskiej stronie, zrobił na zwiedzających miłe wrażenie. Prawdziwą perełką okazała się romańska rotunda św. Mikołaja z XI wieku, pełniąca funkcję kościoła grodowego. Z Wieży Piastowskiej z XIV wieku – podziwiano wspaniałą panoramę miasta i okolic Śląska Cieszyńskiego. Legenda głosi, że w 810 roku na tutejszym rynku trzej bracia - Cieszko, Bolko i Leszko spotkali się przy tutejszym źródle po długiej wędrówce i z tej radości założyli miasto o wymownej nazwie Cieszyn. Wydarzenie to upamiętnia Studnia Trzech Braci. A potem jeszcze spacer przez Olzę – zakup czeskich pamiątek i degustacja słynnych knedli, i nie tylko.

Nie mogło też zabraknąć polskich regionalnych potraw, m. in. kwaśnicy i oscypków z żurawiną. Nikt się nie nudził. Było mnóstwo atrakcji i każdy znalazł coś dla siebie. A wszyscy chórzyści czuli się jak jedna wielka rodzina. Te wyjazdy to oczywiście zasługa organisty pana Krzysztofa Zacharskiego, który wyszukuje ciekawe miejsca do wypoczynku i stoki do zjazdów. Doceniają to chórzyści i w drodze powrotnej dedykowali mu specjalne podziękowania w formie zabawnego wierszyka . Dopełnieniem były muzyczne gadżety, które mają zachęcić do organizacji jeszcze ciekawszych wyjazdów. Drobne rekwizyty otrzymali też inni członkowie grupy – tym razem najmłodsi uczestnicy. Uśmiechnięci, zrelaksowani chórzyści, ale też trochę smutni, że wyprawa skończyła się i trzeba wrócić do prozy dnia codziennego, powrócili do bliskiego ich sercu Wyszkowa.

                                                                                                                                                                                                                             T. Przygoda

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkóparafia św. Wojciechaferie zimoweWisłaIzdebnachór parafialny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Celestyny, Iwony, Piotra

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org