REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ferie członków chóru z parafii pw. św. Wojciecha

Turystyka

Stało się tradycją, że każdego roku w zimowy czas członkowie chóru z parafii pw. Świętego Wojciecha pod opieką swojego kierownika – organisty Krzysztofa Zacharskiego - wyjeżdżają w góry, aby tam solidnie wypocząć i nabrać sił do intensywnych prób i występów. Liczna jak zawsze, bo aż 60-osobowa grupa, wypoczywała w malowniczo położonym DW „ Potok”. Nie zabrakło przyjaciół i sympatyków chóru. Wiele osób na ten niezwykły, prawdziwie rodzinny wyjazd czeka cały rok. Bo naprawdę warto...

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na zapalonych narciarzy czekały stoki zjazdowe w Izdebnej i w Ustroniu. To tu entuzjasta narciarstwa – Krzysztof Zacharski - ze swoim zespołem po kilka godzin dziennie szlifował umiejętności zjazdowe i aktywnie wypoczywał. Nie zabrakło wielbicieli zjazdów na desce snowboardowej. Nowicjusze uczyli się stawiać pierwsze kroki na górskich stokach. Inni spacerowali utartymi szlakami i napawali się pięknem górskich pejzaży. Każdy znalazł coś dla siebie. A wieczorem wspólna integracja tej nietypowej rodziny. 

Wiadomo, że próby chóru są wyczerpujące. Struny głosowe muszą oczyścić się i nabrać sił. A górskie powietrze świetnie tę rolę spełnia. Pan Krzysztof to rozumie i dba o swoich chórzystów. Bo przecież chór to wizytówka parafii. Smaczne jedzenie, prawdziwie rodzinna atmosfera i wspaniałe warunki narciarskie sprawiły, że pobyt był niezwykle udany i wiele osób chętnie by go przedłużyło. W tym roku narciarze upodobali sobie stoki Złotego Gronia w Izdebnej i Czantorię w Ustroniu. Tam codziennie szusowali. 

Część grupy przecierała pieszo górskie szlaki i zwiedzała pięknie położone miejscowości Śląska Cieszyńskiego i Beskidu Śląskiego. W Wiśle wyszkowscy chórzyści zwiedzili Galerię Sportowych Trofeów Adama Małysza, Muzeum Beskidzkie i Rezydencję Prezydenta RP. Najważniejszym punktem był wjazd na Skocznię Narciarską im. Adama Małysza w Malince. W Ustroniu Muzeum Ustrońskie z ciekawą ekspozycją historii Śląska Cieszyńskiego i oczywiście degustacja wody mineralnej w Parku Zdrojowym. Cieszyn, szczególnie po polskiej stronie, zrobił na zwiedzających miłe wrażenie. Prawdziwą perełką okazała się romańska rotunda św. Mikołaja z XI wieku, pełniąca funkcję kościoła grodowego. Z Wieży Piastowskiej z XIV wieku – podziwiano wspaniałą panoramę miasta i okolic Śląska Cieszyńskiego. Legenda głosi, że w 810 roku na tutejszym rynku trzej bracia - Cieszko, Bolko i Leszko spotkali się przy tutejszym źródle po długiej wędrówce i z tej radości założyli miasto o wymownej nazwie Cieszyn. Wydarzenie to upamiętnia Studnia Trzech Braci. A potem jeszcze spacer przez Olzę – zakup czeskich pamiątek i degustacja słynnych knedli, i nie tylko.

Nie mogło też zabraknąć polskich regionalnych potraw, m. in. kwaśnicy i oscypków z żurawiną. Nikt się nie nudził. Było mnóstwo atrakcji i każdy znalazł coś dla siebie. A wszyscy chórzyści czuli się jak jedna wielka rodzina. Te wyjazdy to oczywiście zasługa organisty pana Krzysztofa Zacharskiego, który wyszukuje ciekawe miejsca do wypoczynku i stoki do zjazdów. Doceniają to chórzyści i w drodze powrotnej dedykowali mu specjalne podziękowania w formie zabawnego wierszyka . Dopełnieniem były muzyczne gadżety, które mają zachęcić do organizacji jeszcze ciekawszych wyjazdów. Drobne rekwizyty otrzymali też inni członkowie grupy – tym razem najmłodsi uczestnicy. Uśmiechnięci, zrelaksowani chórzyści, ale też trochę smutni, że wyprawa skończyła się i trzeba wrócić do prozy dnia codziennego, powrócili do bliskiego ich sercu Wyszkowa.

                                                                                                                                                                                                                             T. Przygoda

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkóparafia św. Wojciechaferie zimoweWisłaIzdebnachór parafialny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org