REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Teraz pokieruje powiatową oświatą...

Powiat

Agnieszka Deptuła będzie nowym naczelnikiem wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie. Była dyrektor Gimnazjum nr 2 obecnie jeszcze pracuje jako dyrektor jednej ze szkół podstawowych w Radzyminie. Pracę w Starostwie rozpocznie 1 lipca. Na emeryturę - nieco później niż planował - odejdzie dotychczasowy szef wydziału edukacji, Krzysztof Arbaszewski.

REKLAMA

Była dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszance i Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie była jedną z dwóch kandydatur na stanowisko naczelnika wydziału edukacji. Obydwie osoby spełniły wymogi formalne naboru ogłoszonego przez zarząd powiatu, ale to osobę Agnieszki Deptuły rekomendowała staroście komisja konkursowa. Po rozmowie nt. m.in. warunków zatrudnienia oraz warunków odejścia z dotychczasowej pracy w SP nr 2 w Radzyminie, starosta Jerzy Żukowski podjął decyzję o powołaniu Agnieszki Deptuły na stanowisko naczelnika, ale z dniem 1 lipca.

- Data jest wynikiem umowy z obecnym pracodawcą pani Agnieszki Deptuły. Uzgodniliśmy, że odejdzie ona ze szkoły w Radzyminie z końcem czerwca i pracę w wydziale rozpocznie 1 lipca - mówi wicestarosta Leszek Marszał.

W ostatnich latach Agnieszka Deptuła pracowała m.in. także jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 4 i Zespole Szkół nr 3, a także była gminnym doradcą metodycznym. Po wygranym konkursie we wrześniu ubiegłego roku objęła funkcję dyrektora SP nr 2 w Radzyminie.  Jako naczelnik powiatowej oświaty będzie odpowiedzialna m.in. za wdrożenie reformy systemu oświaty, który w nadchodzącym roku szkolnym wejdzie do szkół ponadpodstawowych. Agnieszka Deptuła wdrażała już tę samą reformę z poziomu gimnazjum - w byłym Gimnazjum nr 2, które przekształcono w Szkołę Podstawową nr 4. 

W związku z tym, że nowa naczelnik może rozpocząć pracę dopiero od 1 lipca, dotychczasowy szef wydziału, Krzysztof Arbaszewski zgodził się odejść na emeryturę nieco później - z końcem maja a nie w lutym, jak planował.

- Przez miesiąc poradzimy sobie bez naczelnika. Osobiście bardziej zaangażuję się w pracę wydziału - zapowiada wicestarosta Marszał. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Agnieszka DeptułaStarostwo powiatowe w WyszkowieWyszkówpowiat wyszkowskiedukacja

Komentarze

BENIA Sadownik
PIĘKNIE PIĘKNIE! GRATULUJĘ! Agnieszko SAMYCH DOBROCI ŻYCZĘ! Wiem,że potrafisz pracować z ludźmi bedąc CZŁOWIEKIEM!!!!????

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Marzec 2019
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
25262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dory, Olgi, Teodora

REKLAMA

Pracuj.pl