REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Depilacja laserowa twarzy

Kącik Prasowy

Nadmierne owłosienie na twarzy kobiet to problem estetyczny. Niestety dotyka on znaczną grupę pań. Wąsik lub włoski na brodzie są bardzo widoczne i często przyczyniają się do problemów z samoakceptacją, brakiem pewności siebie oraz pogorszeniem jakości życia.

REKLAMA

Depilacja laserowa twarzy to zabieg polegający na usuwania zbędnego owłosienia z tej części ciała. Zależnie od typu urody i intensywności pojawiania się włosów może ona mieć charakter estetyczny bądź korekcyjny. W pierwszym przypadku owłosienie usuwana się t całkowicie i dotyczy wąsika lub brody u kobiety. Z kolei zaś depilacja korekcyjna obejmuje brwi lub wąsy u mężczyzn i dotyczy tylko część owłosienia.

Rodzaje depilacji twarzy

Rodzaje tego rodzaju depilacji uzależnione są od stref usuwania włosów. Do najczęstszych zalicza wąsik nad górną wargą, brodę oraz podbródek. U wielu kobiet problemem są też włosy wyrastające na policzkach i szyi. Depilacja twarzy może też być dobrym rozwiązaniem jeżeli zbyt mocno rozrośnięte brwi w intensywny sposób wpływają na wygląd twarzy.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania depilacji twarzy

Depilacja laserem owłosienia na twarzy nie może być przeprowadzana u każdego. Przeciwwskazaniem do wykonania takiego zabiegu jest przede wszystkim: ciężka choroba nowotworowa, mocna opalenizna twarzy, poparzenia oraz znamiona na skórze. Ponadto stosowanie leków takich, jak antybiotyki, hormony lub sterydy nie jest wskazane. Laser posiada właściwości biostymulacyjne a zatem może nasilać zmiany chorobowe.
Ze względu małą skuteczność depilacja laserowa twarzy nie jest zalecana osobom posiadającym jasną karnację i równocześnie jasne blond włosy. Jasna pigmentacja wskazuje na małą ilość chromatoforów, które to nie wchłaniają wystarczającej do usunięcia cebulek ilości światła lasera. Dlatego też, skuteczność zabiegu może być znikoma. Ponadto depilacji laserowej nie powinny poddawać się kobiety w ciąży.

Nadmierne owłosienie w dzisiejszych czasach u kobiet stanowi poważny problem związany z ogólnymi oczekiwaniami odnośnie wyglądu. Depilacja nie jest obecnie potrzebą, ale obowiązkiem, który ma na celu osiągnięcie perfekcyjnego wyglądu. Zabieg usuwania owłosienia laserem cieszy się obecnie popularnością a zachowanie naturalnego stylu jest dziś utożsamiane z zaniedbaniem.
Efekty depilacji są widoczne zazwyczaj po wykonaniu kilku sesji, które to pozwolą na całkowite usunięcie zbędnych włosów z twarzy. Nowoczesne depilatory laserowe wykorzystywane w gabinetach umożliwiają skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia na wiele lat. Jak wiadomo zabiegi takie są dość kosztowne ale efekty przekonują o tym, że warto w nie zainwestować.

Art. promocyjny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
A kto z idiotami będzie współpracował :) ? Można było podtrzymać tradycję i konserwować Flisaka ale nie lepiej niech wszystko gnije na polu gdzieś w krzakach. Było tyle wspomnień i radochy dla wszystkich
Tomasz
Sprawy w urzędzie znów bezpośrednio
Chętnie bym przeczyta również, które szkoły i przedszkoka pracują, jak wygląda nauka, ile dzieci zgłosiło się do szkół.
Ania

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org