REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowy naczelnik w Starostwie Powiatowym

Powiat

Marek Tomasz Markowski jest od 1 lutego ponownie naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Pracował już wcześniej na tym stanowisku. Obecnie zastąpił w tej roli Ryszarda Sędziaka.

REKLAMA

Wydział  Inwestycji i Dróg Publicznych to jedna z newralgicznych komórek powiatowego urzędu, nadzorująca m.in. odśnieżanie, utrzymanie dróg i zieleni oraz powiatowe inwestycje, związane nie tylko z infrastrukturą drogową. Dotychczasowy naczelnik Ryszard Sędziak, który od 26 września 2011 roku zarządzał tą strategiczną komórką organizacyjną, został przesunięty za porozumieniem stron do pracy w Wydziale Środowiska i Rolnictwa, gdzie będzie odpowiadał za współpracę z organami środowiska i rolnictwa - poinformowała 4 lutego rzecznika Starostwa Powiatowego.

Nowy naczelnik ma 48 lat. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Ma za sobą również szereg kursów i szkoleń z zakresu planowania i realizacji procesów inwestycyjno-budowlanych, zamówień publicznych, pozyskiwania środków zewnętrznych, postępowania administracyjnego. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Jest członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. W swojej karierze zawodowej pracował m.in. w firmach budowlanych na stanowiskach inżyniera budowy i kierownika budowy. Prowadził także własną działalność gospodarczą. Nowy naczelnik ma też doświadczenie w pracy samorządowej, w tym w wyszkowskim Starostwie Powiatowym, gdzie w latach 2005-2011 był naczelnikiem Wydziału Architektoniczno-Budowlanego, pracował też jako inspektor ds. architektoniczno-budowlanych oraz naczelnik Wydziału Inwestycji i Dróg Publicznych.

W ostatnich latach (od 2011 roku) był kierownikiem Wydziału Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu, z którego zgodnie z art. 22. ustawy o pracownikach samorządowych uzyskał możliwość przeniesienia pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego. Marek Markowski jest mieszkańcem Wyszkowa. Interesuje się turystyką, sportem, muzyką, literaturą faktu, historią.

Źródło: Starostwo Powiatowe

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Marek MarkowskiStarostwo Powiatowe w Wyszkowiepowiat wyszkowskiwydział inwestycji

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona

REKLAMA

Pracuj.pl