REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wejdź do gry! Liga "szóstek" piłkarskich ruszy w Wyszkowie

Sport

W kwietniu rozgrywki w Wyszkowie zainauguruje amatorska liga "szóstek" piłkarskich. "Dość czekania! Futbol dla wszystkich powraca do Wyszkowa w zupełnie nowej odsłonie!" - zachęcają organizatorzy. O reaktywacji Wyszkowskiej Ligi "Szóstek" Piłkarskich myślą też władze powiatu.

REKLAMA

Amatorska liga "szóstek" to odpowiedź na liczne zapytania piłkarzy. 

- Postanowiliśmy stworzyć nową federację ligi w Wyszkowie. To zupełnie nowa liga "szóstek" piłkarskich, organizowana specjalnie dla drużyn z Wyszkowa. Startujemy już w kwietniu - mówią organizatorzy. - Zapraszamy wszystkie ekipy do udziału w Nowej Federacji Amatorskich Rozgrywek Piłkarskich Ligi Bobra w Wyszkowie. Niskie wpisowe, świetna organizacja, sportowa atmosfera, profesjonalne materiały ligowe - to wszystko w Wyszków Lidze! - zachęcają. 

Wejść do gry można poprzez stronę: www.ligabobra.pl/wyszkowliga W razie pytań podajemy kontakt do organizatora: kontakt@ligabobra.pl Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj

***

Na ostatniej sesji Rady Powiatu radny Paweł Deluga zaproponował, aby do sportowego kalendarza powiatu przywrócić Ligę "Szóstek" Piłkarskich w Wyszkowie.

- W momencie, w którym rozpoczęliśmy proces likwidacji POKiS-u, co dalej z jego kalendarzem? Czy będzie on jakoś zmieniany? - skierował w swoje pytanie w stronę starostów Paweł Deluga. - Może powinniśmy pochylić się nad takim projektem jak Liga "Szóstek" czy "Siódemek" Piłkarskich? Wielu mieszkańców pytało o to, a temat ten był poruszany w kampanii. Ościenne powiaty mają takie ligi – zaproponował.

Przez 25 lat Liga funkcjonowała także w powiecie wyszkowskim, przyjeżdżały na nią drużyny z okolicznych miejscowości. Obecnie nasi piłkarze muszą brać udział w Ligach wyjazdowych, między innymi na terenie powiatu wołomińskiego oraz pułtuskiego.

- Czy taki powiat jak nasz nie powinien mieć takiej Ligi? Chyba zasługujemy na własną Ligę? - dodał radny Deluga.

Za pomysłem organizacji Ligi Szóstek Piłkarskich z aprobatą opowiedział się wicestarosta Leszek Marszał.

- Uważam, że zasługujemy na to, żeby taką Ligę zorganizować. Myślę, że powinniśmy się spotkać z Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Mając na uwadze, że gmina posiada teraz nowe boisko od strony ul. Okrzei, możemy spróbować stworzyć taki projekt w najbliższym czasie - powiedział.

Wicestarosta podkreślił, że nie powinno być problemu z zebraniem drużyn chętnych do udziału w Lidze, powołując się między innymi na zainteresowanie piłkarzy „Ligą Bobra”.

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


liga szóstek piłkarskichWyszkówpiłka nożnaLiga Bobrapowiat wyszkowski

Komentarze

Piotrek
Jak już brać przykład to z Ligi Bociana w Brańszczyku ⚽???? Kto był ten wie ???? A kto nie był to powinien być ????
kibol
W Brańszczyku było prima sort!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona

REKLAMA

Pracuj.pl