REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jest koncepcja placu zabaw dla mieszkańców Osiedla Zapole

Miasto

29 stycznia odbyło się kolejne spotkanie mieszkańców Osiedla nr 2 w Wyszkowie poświęcone budowie placu zabaw przy ul. Żytniej. W zebraniu uczestniczyła architekt, która przedstawiła koncepcję placu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Spotkanie poprowadziła Janina Szczerba - przewodnicząca Rady Osiedla. Projekt placu zabaw przygotowała i zaprezentowała Anna Więckowska - "Spazio" Architektura Krajobrazu z Konstancina. Każdy z obecnych na zebraniu mieszkańców otrzymał do wglądu projekt placu zabaw, który ma powstać przy ul. Żytniej na osiedlu Zapole (za szeregiem domów przy ul. Korczaka). Plac wyposażony zostanie w piaskownicę, zestaw zabawowy, karuzelę, podwójną huśtawkę oraz bujak jednoosobowy. W projekcie przewidziane są również ławki, latarnie LED, kosz na śmieci, stojak na rowery oraz tablica informacyjna. Proponowana nawierzchnia placu to płyty "eko" - przerośniętej trawą oraz nawierzchnia syntetyczna. Plac otoczony będzie krzewami. Na terenie poza placem przewidziane jest 3 metry nawierzchni, krawężnik, 1,5 metra zieleni, następnie ogrodzenie placu.

Mieszkańcy zaakceptowali przygotowaną koncepcję placu. Jedyną uwagą było zgłoszenie nasadzenia dodatkowych niskich drzew wokół placu, aby pobliskim domostwom nie przeszkadzał hałas dobiegający z miejsca zabawy. Projekt z drobnymi zmianami będzie do wglądu w Urzędzie Miejskiem już w przyszłym tygodniu.

Funkcję dojazdową do tyłów posesji przy ul. Korczaka przedstawił mieszkańcom Adam Mróz – inspektor ds. inwestycji Urzędu Miejskiego.

- Bardzo dobrze, że podejmujecie państwo wspólnie decyzję, właśnie o to chodzi, żeby to była wypracowana przez państwa decyzja, a nie narzucona przez nas. Chcemy zorganizować ten wjazd łącznie z placem manewrowym w ten sposób, żeby rzeczywiście z jakąś przyczepką czy innym środkiem transportu można było tam wycofać. Idziemy na kompromis, tylko na ten kompromis musi być rzeczywiście pojętym kompromisem, że musi być miejsce i na zieleń i na tę część rekreacyjną no i na te funkcje dojazdowe, wtedy udałoby się posadzić trochę krzewów, aby wygłuszyć ten teren. Może uda się także poszerzyć odrobinkę, aby można było wycofać samochodem z przyczepką. To jest kompromis, tego miejsca nie jest dużo, tych zabawek na placu też nie będzie nie wiadomo jak dużo. Jak wiadomo ten plac już kiedyś służył jako plac zabaw czy do rekreacji, teraz chcemy go zrobić nieco nowocześniejszym. Placów zabaw, placów rekreacji w gminie przybywa więc dlaczego ma nie być go również na osiedlu Zapole? Dlatego chcemy iść krok do przodu i to zmienić - mówił.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówOsiedle Zapoleplac zabawOsiedle nr 2 w Wyszkowie

Komentarze

Zbyszek
Bardzo dobrze, że plac zabaw tam powstanie, w końcu teren zostanie zagospodarowany, a mieszkańcy będą zadowoleni z drogi dojazdowej do budynków w zabudowie szeregowej.Brawo Urząd !!!!.
Robert
Infrastruktura publiczna jest ważna dla miasta. Przede wszystkim publiczne pieniądze powinny być wydawane np. na drogi dla mieszkańców innych osiedli. Wygody właścicieli posesji przy ulicy Korczaka można zostawić na później, albo niech sami sobie to sfinansują.
Joanna
Jak to jest że jakiś mały placyk gdzie nikt o nim nic nie wie, nagle zamienia się w plac zabaw? Panie Adamie Mróz czy tak ma wyglądać pana praca na stanowisku Inspektora ds. inwestycji?
Mieszkaniec osiedla
Plac zabaw powinien w tym miejscu powstać, gdyż na całym osiedlu dzieci bawią się na ulicach, a to jest bardzo niebezpieczne !!!. W chwili obecnej brak jest placu zabaw.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona

REKLAMA

Pracuj.pl