REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bal maturalny w "Koperniku"

Rozrywka

Uczniowie klas maturalnych techników i liceum w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie bawili się 26 stycznia na swojej studniówce. Ten wieczór na długo zostanie w ich pamięci, jako pierwszy dorosły bal.

Galeria zdjęć


REKLAMA

26 stycznia maturzyści z „Kopernika” bawili się w Domu Weselnym „Sylwia” w Bialymbłocie. Bal studniówkowy rozpoczęto tradycyjnym polonezem prowadzonym przez dyrektor Grażynę Kalinowską, wicedyrektorki Dorotę Konopkę i Natalię Szczerbę oraz członka Zarządu Powiatu Pawła Delugę. Ten wyjątkowo dostojny taniec podziwiali najbliżsi uczniów, nauczyciele, koledzy ze szkoły, goście: sekretarz powiatu Jerzy Ausfeld, przewodniczący Rady Rodziców Wiesław Deptuła, ksiądz Emil Sasinowski oraz przewodnicząca Komitetu Studniówkowego Dorota Kania.

- Szkoła, klasa, uczniowie… Niezwykle trudno jest określić wspólnie spędzony czas w kilku słowach. Chwile radości, sukcesów, sporów i upadków. Wszystko staje się niezwykłą mieszaniną wspomnień, które z upływem czasu nabierają zupełnie innego wymiaru, niż ten, w jakim postrzegaliśmy je wcześniej - zwróciła się do zebranych prowadząca Anna Kulesza. - Etap szkolny jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych okresów życia i właśnie taki powinien pozostać w naszych sercach - dodała.

Uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz swoim wychowawcom: Katarzynie Prosińskiej (IV TE), Ewie Ulejczyk (IV TPS), Joannie Kaniewskiej (IV TL), Elżbiecie Targońskiej (IV TI), Wioletcie Zylbert-Malinowskiej (IV TPS), Wojciechowi Karpińskiemu (III LBP) za trud włożony w wychowanie i edukację.

- Studniówka ma wyjątkowy charakter, kończy się pewien etap w naszym życiu. Przed nami egzamin dojrzałości i dorosłe życie - podkreślił prowadzący Kacper Siwek. - W tym szczególnym dniu chcemy podziękować naszym wychowawcom, którzy opiekowali się nami przez lata edukacji, pokazując właściwe rozwiązania, otwierając umysły, przygotowując do dorosłości. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie dni, które razem przeżyliśmy, za każdą chwilę, uśmiech, dobrą radę - kontynuował.

Młodzież nie zapomniała o głównych organizatorach balu - swoich rodzicach, którym także złożyła najszczersze podziękowania.

- Młodzież z „Kopernika” za symboliczne 100 dni będzie zdawała pierwszy poważny egzamin. Moi drodzy, matura nie jest straszna, ale wymaga przygotowania się. Wytężona praca napewno da wyczekiwane przez Was efekty - zwróciła się do uczniów dyrektor Grażyna Kalinowska. - Drodzy rodzice, chciałabym Państwu podziękować za zaangażowanie w życie szkoły, za pracę włożoną w przygotowanie dzisiejszego balu studniówkowego - kontynuowała. - Droga młodzieży, przyglądam się Wam i widzę urocze panie w pięknych kreacjach i przystojnych panów w eleganckich garniturach.

Błogosławieństwa na nadchodzący egzamin maturalny oraz dorosłe życie udzielił ks. Emil Sasinowski.

Tradycją studniówkową w „Koperniku” jest przekazanie na ręce dyrektor czeku od maturzystów oraz ich rodziców. Tegoroczny opiewa na sumę 4 tysięcy złotych.

- Serdecznie dziękujemy Wam za wszystko, za wyrozumiałość, za cierpliwość, za opiekę nad naszymi dziećmi - zwróciła się do pedagogów przewodnicząca komitetu studniówkowego Dorota Kania.

Na zakończenie części oficjalnej balu młodzież zatańczyła walca. W tym przepięknym układzie zaprezentowali się: Natalia Chełchowska i Bartosz Kuchta, Natalia Budna i Adam Wróblewski, Daria Makowska i Dawid Wróbel, Ilona Czubak i Kamil Smogorzewski, Kinga Telak i Piotr Bloch, Klaudia Oleksiak i Olaf Suchodolski, Karolina Rybak i Damian Kowalski.

Podczas zabawy młodzież wybrała także Króla i Królową Balu, w tym roku te zaszczytne tytuły przypadły Karolinie Rybak i Dariuszowi Czyż.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


CEZiU KopernikCEZiUKopernikbal maturalnystudniówka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Narkotyki ukrył w skarpetce
Zapraszamy aby skontaktować leszczydół Stary.
Marta
Narkotyki ukrył w skarpetce
reklamowka chyba z biedronki
stefan
"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Pokłosie żałosnych przewozów Kolei Mazowieckich jednak cały czas daje się we znaki.
SG
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Wtorek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org