REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W podziękowaniu dla przyjaciół "Norwida"

Nauka

24 stycznia Stowarzyszenie Absolwentów i Przyajciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida zaprosiło spotkanie noworoczne, podczas którego po raz pierwszy wręczono Nagrodę Przyjaciela „Norwida”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uczniowie, absolwenci, nauczyciele a także przyjaciele I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie zgromadzili się na spotkaniu noworocznym połączonym z uroczystym wręczeniem Nagród Przyjaciela „Norwida”.

- Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy wspierają szkołę i działalność Stowarzyszenia. Ze swojej strony chciałabym bardzo serdecznie podziękować koleżankom i kolegom ze Stowarzyszenia za wspólną pracę i wspieranie działań szkoły. Od kiedy działa stowarzyszenie i spotykamy się częściej, czuję się pewniej. Dziękuje za poświęcony czas - mówiła dyrektor ILO Dorota Piotrowicz.

Przedstawicielka zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół „Norwida” Elżbieta Borzymek przybliżyła historię Stowarzyszenia.

- Powstaliśmy, przekształcając się z Komitetu Organizacyjnego 100-lecia Liceum. Podstawą naszej działalności jest to, że nasza szkoła ma już 100, a właściwie 105 lat. Tę tradycję trzeba pielęgnować i trzeba o nią zadbać - zaznaczyła. - Nie chcemy tracić kontaktu ze szkołą, przyjeżdzać tu raz na 10 lat. Ta szkoła żyje i my bardzo chętnie uczestniczymy w jej działaniach. Nie chcemy być grupą wzajemnej adoracji, najlepiej nam jest w działaniu - podkreśliła.

Dotychczas Stowarzyszeniu i jego członkom udało się między innymi zorganizować koncert „Absolwenci uczniom, uczniowie absolwentom”, na którym pojawiła się Lanberry (absolwentka ILO), przygotować Dzień Absolwenta, a także wydarzenia sportowe.

- Tak jak większość tego typu organizacji opieramy się na składkach członkowskich. Wiadomo, że jest to kropla w morzu naszych potrzeb, dlatego szukamy ludzi, którzy wesprą nas duchowo i nie ukrywamy, że także finansowo. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że takich ludzi udało nam się znaleźć. Dzięki temu, że nas wpieracie, uwierzyliśmy w sens tego, co robimy. Cieszymy się, że nam zaufaliście i w nas uwierzyliście - podziękowała Małgorzata Lamparska.

- Wszystkie imprezy, jakakolwiek działalność niestety wymagają nakładu finansowego - zaznaczył - Marek Napiórkowski. - Stowarzyszenie nadal ma dużo pomysłów, a jednym z nich było właśnie ufundowanie „Norwidków”. Są to bardzo unikatowe statuetki wykonane przez Artura Wojciechowskiego. Będziemy te „Norwidki” fundowali naszym wszystkim przyjaciołom, wybitnym uczniom… Może powstanie też tradycja nagradzania nimi nauczycieli, których w ramach konkursów wybierać będą uczniowie. Mam nadzieję, że kiedyś do takiej statuetki dołączony będzie bon, na przykład na kwotę miliona złotych - podkreślił z uśmiechem.

Pierwsze w historii „Norwidki” trawiły w ręce sponsorów, którzy wsparli Stowarzyszenie: Tomasza Abramczyka, Wojciecha Kwiatkowskiego, Jacka Jackiewicza, Lidii Liwskiej-Napiórkowskiej, Barbary Bernat, Anety Stańczak oraz Jacka Misiaka.

Po wręczeniu nagród przed zebranymi w wyjątkowym spektaklu, opowiadającym o istocie świąt Bożego Narodzenia oraz poszukiwaniu prawdziwych wartości, zaprezentowali się uczniowie ILO przygotowani przez ks. Dawida Rosińskiego. Przed zgromadzonymi wystąpiła także wokalistka Adrianna Dobosz. Na zakończenie spotkania organizatorzy zaprosili wszystkich na pyszny tort oraz wspólne rozmowy.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół "Norwida"NorwidILOI Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona

REKLAMA

Pracuj.pl