REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dla lepszej współpracy i efektywności - zmiany w wyszkowskich radach nadzorczych

Miasto

Burmistrz Wyszkowa dokonał zmian w składach członków rad nadzorczych gminnych spółek: WTBS, PWiK i PEC.

REKLAMA

Marzena Małek w radzie nadzorczej PWiK zastąpiła Łukasza Rudowskiego. Ukończyła Uniwersytet Warszawski oraz studia zarządzania kulturą w ramach Instytutu Badań Literackich PAN w strukturach Unii Europejskiej. Ponadto jest absolwentką studiów dla wyższej kadry zarządzającej – Executive MBA realizowanych przez Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w administracji rządowej oraz na stanowiskach dyrektorskich w spółkach prawa handlowego oraz w ośrodkach kultury. Była odpowiedzialna m.in. za opracowanie strategii biznesowej, tworzenie atrakcyjnej oferty, zapewnienie ciągłości działania podmiotów, zarządzanie budżetem, czy pozyskiwanie środków unijnych. Członek zarządu spółki PL.2012+.

Andrzej Piątek zastąpił Ryszarda Wężyka w radzie nadzorczej WTBS. Dyplomem mgr inżyniera Inżynierii Środowiska ukończył studia na Politechnice Gdańskiej. To doświadczony samorządowiec, radny dwóch kadencji Rady Powiatu Wyszkowskiego i trzech kadencji Rady Miejskiej w Wyszkowie. Wieloletni członek Rady Nadzorczej  PEC Sp. z o. o. w Wyszkowie. Na doświadczenie składa się bycie: naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Urzędzie Gminy w Wyszkowie, dyrektorem oraz prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie, kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Somiance. Obecnie pracownik Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyszkowie na stanowisku główny specjalista ds. technicznych.

Zmienia się także przewodniczący rady nadzorczej PEC. Zamiast Jacka Kalinowskiego powołany został Adam Mróz - związany z samorządem od 1992 r., kiedy zaczął pracę w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie w charakterze strażnika miejskiego. Od 1998 r. pracował w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Od 2000 r. w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych nadzorował m.in. wszystkie procedury zamówień publicznych w gminie Wyszków. Od czerwca 2004 r. kierował Wydziałem Strategii i Rozwoju Gminy, który zajmował się realizacją inwestycji, gospodarką nieruchomościami i gospodarką przestrzenną. W listopadzie 2007 r. został powołany na zastępcę burmistrza Wyszkowa. W wyniku kolejnych wyborów samorządowych został Radnym Powiatu Wyszkowskiego i w kadencji 2014-2018 pełnił funkcję wicestarosty powiatu wyszkowskiego nadzorując m.in. wydziały Inwestycji i Dróg Publicznych oraz Architektoniczno-Budowlany. Wykształcenie podstawowe – nauczyciela historii – uzupełniał na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Handlowej (doradca w inwestycjach rzeczowych - lata 2000-2003), Studium Menadżerskie (lata 2006-2007). Od listopada 2012 r. pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej PWiK Sp. z o.o. w Wyszkowie. Posiada również licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami (Federacji PPRN) oraz licencje zarządcy nieruchomościami (KIGN i Federacji PPRN).

Zmiany personalne uzasadnione są potrzebą lepszej współpracy oraz podniesieniem aktywności działania rad nadzorczych - argumentuje burmistrz.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Wyszkówgmina Wyszkówrada nadzorczaspółka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona

REKLAMA

Pracuj.pl