REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Nasz koncert to bilet do nieba..." - charytatywnie dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Kultura

20 stycznia pracownicy, podopieczni oraz przyjaciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie spotkali się na Świątecznym Koncercie Charytatywnym w kościele pw. św Wojciecha.

Galeria zdjęć


REKLAMA

20 stycznia, po wieczornej mszy świętej, kościół pw. św. Wojciecha w Wyszkowie wypełnił się słuchaczami II Świątecznego Koncertu Charytatywnego na rzecz stowarzyszenia działającego przy SOS-W w Wyszkowie.

- Bardzo cieszy nas Państwa obecność, to, że zechcieliście poświęcić nam swój wolny czas. Dzięki uprzejmości ks. proboszcza Romana Karasia może się tutaj odbyć II Koncert Charytatywny na rzecz naszego stowarzyszenia - przywitała i podziękowała słuchaczom za obecność dyrektor SOS-W Edyta Jarosz.

Ewa Runo, prezes Stowarzyszenia "Nasza Zakolejowa", działającego na rzecz Ośrodka, podziękowała za wszelkie datki, jakie zostały ofiarowane na poprzednim koncercie (ponad 3 tys. zł) Dzięki ofiarności przyjaciół Ośrodka udało się między innymi przygotować słodki poczęstunek dla podopiecznych, ufundować wyjazd do Sejmu, dofinansować organizację Dnia Dziecka oraz półkolonie.

- Nasze stowarzyszenie zostało powołane przez nauczycieli, pracowników i rodziców podopiecznych Ośrodka. Naszym głównym celem jest szeroko rozumiane wspomaganie rozwoju dzieci będących pod opieką Ośrodka - podkreśliła Ewa Runo. - Środki na naszą działalność otrzymujemy głównie ze składek członków stowarzyszenia, dotacji oraz od darczyńców o wielkich sercach - dodała.

Koncert poprowadziła Anna Chmielak, wieloletnia przyjaciółka Ośrodka, a przed zebranymi zaprezentował się chór nauczycielski pod kierunkiem Joanny Skórzewskiej, podopieczni Ośrodka, Jana Dąbkowska oraz studenci Akademi Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi: Maryla Modzelan (córka nauczycielki OS-W - Izy Modzelan), Kamila Wokacz oraz Damian Skoczyk. W repertuarze znalazły się kolędy polskie i ukraińskie oraz przeboje świąteczne, a publiczność chętnie przyłączyła się do wspólnego śpiewania. Podczas tegorocznogo koncertu udało się zebra blisko 3,5 tys. zł.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w WyszkowieOSWŚwiąteczny Koncert Charytatywny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona

REKLAMA

Pracuj.pl