REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Do przodu" - wystawa Koła Plastyka Amatora "Graffito"

Kultura

Koło Plastyka Amatora „Graffito” z wyszkowskiego „Hutnika” zaprosiło na kolejną wystawę swoich prac. Podczas cieszącego się dużą popularnością wernisażu można było podziwiać prace przedstawiające człowieka, architekturę oraz martwą naturę, wykonane różnorodnymi technikami.

Galeria zdjęć


REKLAMA

18 stycznia członkowie Koła Plastyka Amatora „Graffito” prowadzonego pod kierunkiem artysty plastyka Adama J. Karpińskiego zaprosili na wernisaż wystawy „Do przodu”.

- Pozwoliłem sobie zatytułować wystawę „Do przodu”, ponieważ odczuwam, że ludzie ciągle idą do przodu. Moi ludzie. Ciągle się rozwijają - wytłumaczył genezę nazwy Adam Karpiński. - Jest to podsumowanie roku, jaki minął od poprzedniej wystawy. Fajnie, że tyle z Państwa dzisiaj gościmy. Widzę, że nasze wystawy cieszą się popularnością.

Tematami przewodnimi wystawy jest człowiek, architektura oraz martwa natura. Pojawił się jednak jeden wyjątek od tematów przewodnich - obraz koguta autorstwa Agnieszki Sawko.

- Pojawił się tutaj jeden kogut, można wiele wersji przyjąć na ten temat - zaznaczył Adam Karpiński. - Może być tak, że Agnieszka malując wiejską zagrodę tak skadrowała to, co widzi, że na obrazie zmieścił się jedynie kogut - dodał z uśmiechem.

Obrazy wystawione na wystawie zostały wykonane w pracowni WOK „Hutnik” oraz w plenerze w następujących technikach: ołówek, węgiel, suche i olejne pastele, tempera, akryl oraz olej. Autorami prac są: Klara Fedorczyk, Julia Jastrzębska, Elżbieta Józefacka, Magda Karczewska, Ilona Reluga, Paweł Rybotycki, Agnieszka Sawko, Julianna Sudak, Monika Studniarz, Dominika Szulc-Zglec, Małgorzata Ślubowska, Julia Waleńciuk, Kamil Waniowski oraz Adam J. Karpiński.

Koło Plastyka Amatora „Graffito” powstało w „Hutniku” w 2009 roku.

- Weszliśmy w 10 rok działalności. Już teraz mogę zaprosić Państwa na jubileuszową wystawę z okazji dziesięciolecia działalności Koła „Graffito” - podkreślił Adam Karpiński. - Życzę Wam, abyście przez ten rok rozwijali się i - jak sami mówicie - odprężali się na tych zajęciach - dodał w stronę członków Koła.

Wystawę można oglądać do 17 lutego w godzinach otwarcia Wyszkowskiego Ośrodka Kultury.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


WOKWOK HUTNIKHUTNIKwystawawernisażKoło Plastyka Amatora GraffitoGraffito

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona

REKLAMA

Pracuj.pl