REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca?

Kącik Prasowy

Zakup sprzętów AGD do własnej kuchni może okazać się pewnym wyzwaniem. Z jednej strony nie chcemy przepłacić, a z drugiej zależy nam na ergonomii i wygodzie. Z tego też względu często zadajemy sobie pytanie, czy wybierać urządzenia do zabudowy, czy wolnostojące. Każde z tych rozwiązań ma sporo zalet. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by część sprzętów zabudować, a część pozostawić w wersji wolnostojącej. Warto poświęcić chwilę, by rozważyć, czy lepiej sprawdzi się lodówka Samsung do zabudowy, czy raczej wolnostojąca. Z lodówką problem jest jednocześnie największy i najmniejszy. Sprawdź dlaczego!

REKLAMA

Dlaczego lodówka do zabudowy to dobry pomysł?

Lodówka jest jednym z tych kuchennych elementów wyposażenia, które zdecydowanie zajmują najwięcej miejsca. Trudno się temu zresztą dziwić – ma pomieścić nasze zapasy jedzenia, a im większa lodówka, tym rzadziej musimy chodzić na zakupy, a więc też oszczędzamy masę czasu, nie stojąc w coraz dłuższych kolejkach. Lodówka Samsung do zabudowy będzie zatem dobrym pomysłem tam, gdzie nie chcemy rezygnować z dużej pojemności do przechowywania produktów spożywczych w chłodzie, ale jednocześnie nie dysponujemy specjalnie dużym metrażem w kuchni. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na wykonanie zabudowy kuchennej na zamówienie i tu taka lodówka będzie uzasadnionym wyborem. Za minus takiego rozwiązania niektórzy mogą uznać na przykład stosunkowo wysoką cenę niezwiązaną z żadnymi dodatkowymi funkcjami. Po prostu fakt, że jest to lodówka Samsung do zabudowy od razu podnosi jej cenę. Tak jest ze wszystkimi sprzętami AGD pod zabudowę. Bardzo dużą zaletą jest też wysoka estetyka takiego rozwiązania. Żadne sprzęty nie burzą nam idealnej harmonii zabudowy wykonanej przez stolarza czy firmę produkującą kuchnie.

Dlaczego lodówka wolnostojąca to dobry pomysł?

O ile lodówka Samsung do zabudowy świetnie sprawdzi się tam, gdzie zależy nam na wysokiej estetyce i ukryciu sprzętów za frontami mebli, o tyle w przypadku jakiejkolwiek awarii czy konieczności oddania urządzenia do serwisu, zabudowa może być problematyczna. Sprzęt wolnostojący po prostu odłączamy od prądu i już. Taki zabudowany trzeba wymontować z szafki, a często też zdemontować inne elementy zabudowy. To dodatkowa praca i czas poświęcony na jej wykonanie. Sprzęty wolnostojące poza tym są też nieco tańsze. Modele do zabudowy i wolnostojące o podobnych funkcjach mogą różnić się w cenie nawet o kilkaset złotych. Przekładając to na wyposażenie w sprzęty AGD całej kuchni, robi się już niezła sumka. Lodówka Samsung do zabudowy to dobry pomysł do własnego mieszkania. Wolnostojący model warto z kolei wybrać do mieszkania pod wynajem, gdzie nie chcemy wchodzić w dodatkowe, niepotrzebne koszty.

 

Materiał zewnętrzny 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Niedziela
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Boguty, Bogusza, Macieja

REKLAMA

Pracuj.pl