REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyszkowscy samorządowcy solidarni z Gdańskiem

Powiat

Władze powiatu wyszkowskiego 15 stycznia wystosowały do przewodniczącej Rady Miasta Gdańsk Agnieszki Owczarczak list kondolencyjny. Kondolencje listownie przekazał także burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. Flaga państwowa na maszcie przed siedzibą władz miejskich i władz powiatu wyszkowskiego została opuszczona do połowy. Ludzie samorządu łączą się w bólu z rodziną, znajomymi śp. prezydenta Pawła Adamowicza oraz z mieszkańcami Gdańska.

REKLAMA

List kondolencyjny władz powiatu wyszkowskiego:

„Szanowna Pani, z niemożliwym do wypowiedzenia bólem i w poczuciu niepowetowanej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Odszedł od nas człowiek wielkiego formatu i wielkiego serca. 

Śmierć zawsze jest powodem do smutku. Zadana tak brutalnie, okrutnie i niesprawiedliwie jest wydarzeniem zasmucającym w najwyższym stopniu. Nie akceptujemy zła na jakimkolwiek poziomie. Nie możemy stać się społeczeństwem, które toleruje przemoc. 

Proszę przyjąć w imieniu mieszkańców powiatu wyszkowskiego serdeczne słowa współczucia z powodu tego co się stało. Kondolencje oraz wyrazy najszczerszego żalu i współczucia kierujemy również do Rodziny, Przyjaciół oraz Współpracowników Zmarłego. 

Jesteśmy głęboko przekonani, że wieloletnia praca Pana Pawła Adamowicza będzie jeszcze przez długie lata przynosić obfite owoce i dobro naszej Ojczyźnie. 

Pozostając z wyrazami szacunku,

Szef sztabu nr 4312 WOŚP Wyszków, wicestarosta Leszek Marszał

Przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak

Starosta Jerzy Żukowski”

 

"…Czas jest najlepszym lekarstwem na smutek, a wspomnienia dają nieśmiertelność …

Szanowni Mieszkańcy Gdańska, 

Polski samorząd pogrążył się w żałobie, Polska pogrążyła się w żałobie. Wyszkowianie także w smutku i zadumie pochylają się nad tragedią, która w sposób szczególny dotknęła Państwa, mieszkańców Gdańska, ale która poruszyła wszystkich Polaków. Za dobro odpowiedziano złem, a na to nie może być społecznej akceptacji. 

Jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach, myślimy, rozmawiamy, modlimy się. Łączymy w poczuciu wielkiej straty i smutku. Ale też szukamy refleksji – jak sprawić, by to co stało się w niedzielę w Gdańsku już nigdy nie było udziałem żadnego samorządowca, żadnego człowieka. Nie ma naszej zgody na nienawiść, przemoc, brak szacunku dla innych, w życiu publicznym i gdziekolwiek poza nim. 

Żegnamy znakomitego samorządowca. Wizjonera, lidera, ale też człowieka będącego zawsze blisko swoich mieszkańców. Ta ufność, otwartość, potrzeba dialogu wiodła go zawsze między ludzi. I tam pozostał, śmiertelnie zraniony, z przesłaniem dobra na ustach… Będziemy pamiętać Jego słowa, będziemy pamiętać jego dokonania, będziemy zabiegać o to, by wartości, które cenił budowały polską samorządność. 

Rodzinie zmarłego Prezydenta Pawła Adamowicza, w imieniu wyszkowian, składam najszczersze wyrazy współczucia.

Z poważaniem

Grzegorz Nowosielski

Burmistrz Wyszkowa"

                                               

Prezydent RP ogłosił żałobę narodową, która będzie obowiązywać od piątku 18 stycznia od godz. 17.00 do soboty 19 stycznia do godz. 19.00. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Paweł AdamowiczGdańskWyszkówżałoba narodowapowiat wyszkowskisamorządsamorządowcylist kondolencyjny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona

REKLAMA

Pracuj.pl