REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Instruktorzy pływania o mediacjach: "Stawki nie podlegają negocjacji"

Miasto

"Możemy rozmawiać o formie zatrudnienia nas czy czasie trwania lekcji. Podane przez nas stawki nie podlegają negocjacji" - instruktorzy pływania piszą do dyrektora WOSiR, który o pomoc w rozwiązaniau sporu pracowniczego na pływalni poprosił mediatora.

REKLAMA

Jest odpowiedź wyszkowskich instruktorów pływania na propozycję mediacji z dyrekcją WOSiR. 

"W odpowiedzi na skierowane do nas przez pana pismo informujemy, że bardzo rozczarował nas fakt, iż wybrał Pan formę mediacji jako środek porozumiewawczy, który w naszym odczuciu jest zbędny - piszą do dyrektora WOSiR Marka Wiśniewskiego wyszkowscy instruktorzy pływania. - Od listopada sprawa jest w toku, odbyły sie dwa spotkania, na których nie wyraził Pan nawet najmniejszej chęci negocjacji z nami stawek za lekcje lub innej firmy pracy instruktorów. Przedstawił Pan jedynie stawki, które wg Pana są bezdyskusyjne.

Zgadzamy się na spotkanie z mediatorem. Jednocześnie informujemy, że możemy rozmawiać z nim o formie zatrudnienia nas czy czasie trwania lekcji. Podane przez nas stawki nie podlegają negocjacji, więc jeśli mediacje mają dotyczyć tylko ich, to szkoda pieniędzy podatników. My nie chcemy sięgać do "kieszeni" WOSiR, chcemy pieniędzy, które wpłacają nasi klienci.

Miał Pan od listopada dużo czasu, żeby wypracować z nami kompromis. Uważamy też, że WOSiR może zarabiać pieniądze i wykonać załozony plan finansowy, nie tylko przez wynajmowanie obiektów gminnych i pracę instruktorów pływania. WOSiR może organizować zawody, turnieje, festyny, itp. dla mieszkańców gminy. WOSiR zarobi, a mieszkańcy będą zadowoleni. W 2017 r. WOSiR zarobił na organizacji własnych imprez 4083,33 zł. Może czas to zmienić. 

Jednocześnie informujemy, że nie podejmiemy pracy za obecnie obowiązujące stawki".

Instruktorzy pływania 

To odpowiedź instruktorów pływania na pismo dyrektora WOSiR sprzed dwóch dni. Przypomnijmy, z powodu zbyt niskich stawek wynagrodzenia wszyscy instruktorzy zawiesili od stycznia prowadzenie indywidualnych i grupowych lekcji pływania na wyszkowskim basenie (czytaj tutaj). Dyrektor Marek Wiśniewski zwrócił się o pomoc w rozwiązaniu konfliktu z pracownikami do mediatora, jednocześnie apelując, by instruktorzy do czasu rozwiązania sporu pracowali na dotychczasowych warunkach. Propozycja - jak czytamy - nie została przyjęta. Do 15 stycznia trwają jeszcze ostatnie zajęcia grupowe, lekcje indywidualne nie odbywają się. Instruktorzy oczekują stawki 35 zł netto za lekcję indywidualną (45 minut) oraz 50 zł netto za zajęcia grupowe. Dyrekcja WOSiR zaproponowała im podwyżke w wysokości: 

- z 27 do 28 zł brutto za lekcję 1 osoby

- z 28 zł do 32 zł brutto za lekcję dla dwóch osób

- z 29 zł do 36 zł brutto za lekcję dla trzech osób 

- z 32 do 40 zł brutto za lekcje grupowe.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


baseninstruktorzy pływaniaWOSiR WyszkówWyszków

Komentarze

Marek Z
Popieram i jestem z Wami! Nawet jeśli mam na basen jeździć do Wołomina!
Dzidek
Bardzo dobrze, trzeba się cenić. Człowiek płaci za papier intstruktora i za to jeszcze zarabia basen? W imię czego? Trener personalny dostaje na czysto 50 zl. Klient wchodzi placi za wejscie. Takie cos jest uczciwe.
Wwy
Potrzebny menadżer a nie jakiś Pan Wiśniewski. Burmistrzu przejżyj na oczy bo sport jest na coraz mniejszym poziomie. Mam pomysł dla Pana Wiśniewskiego jak można zaoszczędzić parę groszy na koszeniu boiska.Poprostu kupić parę kóz a one już się zajmą murawą.I trawa na dożynki gotowa .Na obiektach nic się nie dzieje nie organizuje się żadnych zawodów !
Marysia
Trener personalny bierze 50 zł za godzinę ale coś z siebie daje. Korzystałam z usług instruktorów na tym basenie. Nawet nie chciało im się wejść do wody. Ograniczają się do stania na brzegu i pokrzykiwania jak co robić. Chcecie więcej zarabiać to zaangażujcie się w pracę. To byłoby uczciwe.
Pływak
Mam nadzieję, ze się dogadacie. Szkoda byłoby musieć jeździć gdzieś dalej. Nie wydaje mi się żeby basen był źle zarządzany. Jest czysto, super miła obsługa, niczego nie brakuje.
DD
35/50 netto za 45 minut chodzenia wzdłuż niecki basenu. Gratuluję pomysłu. Ciekawe co na te stawki sądzą lekarze rezydenci albo pielęgniarki w wyszkowskim szpitalu? Rozumiem że zdaniem trenerów Wosir powinien opłacać koszty utrzymania basenu cały sprzęt potrzebny do nauki, opłacać za szanownych trenerów ZUSy, srUSy a ci będą kosić kasę. Każdy chce zarabiać więcej, ja też, pytanie czy będą chętni płacić 70pln albo i lepiej za indywidualną lekcję pływania?
40latek
Anegdota z funkcjonowania basenu za poprzedniej dyrekcji, którą tak z rozrzewnieniem wspominają niektórzy trenerzy (wtedy to się zarabiało nie to co teraz trzeba dorabiać jakimiś lekcjami pływania): Był dzień wolny od szkoły. Matury w LO czy coś już nie pamiętam. Pomysł: a może by tak pójść na basen. Zasuwam przez całe miasto (nie mieszkam na polonezie) wchodzę na basen zmieniam buty, podchodzę do pani w szatni. Pani: - ale basen jest nieczynny. Odwracam się - ktoś pływa. Zdziwiony pokazuję widok za plecami. Pani odpowiada: - Ale to jest trening i basen jeszcze 2 godziny jest zamknięty dla "obcych". Aha odpowiadam i wkurzony wracam do domu. Kurtyna.
Instruktor
Do "Marysia" - instruktor wchodzi do wody jeśli uznaje to za potrzebę z reguły z małymi dziećmi . Z góry lepiej widać, na które elementy trzeba zwrócić uwagę przy prowadzeniu lekcji. Do "DD" - klient basenu płaci za bilet i to z tych pieniędzy basen opłaca koszta, instruktorzy nie korzystają z oddzielnego sprzętu ( poza swoim prywatnym) tylko z dostępnego dla każdego klienta nie korzystającego z lekcji. Jedno z proponowanych rozwiązań to tzw bilet instruktorski, gdzie instruktor rozlicza się bezpośrednio z klientem, od tej kwoty płaci Wosirowi stałą opłatę za możliwość poprowadzenia lekcji i rozlicza się z Zusem i fiskusem sam ( tak jak na innych basenach). Na tą chwilę Wosir na utrzymanie basenu pobiera od klienta kwote dwa razy, za bilet + cześć z opłaty za lekcję. Instruktorzy nie chcą podwyższać kwoty za lekcję, chcą utrzymania obecnej stawki dla klienta. Żaden instruktor nie jest zatrudniony na umowę o pracę, nie ma profitow z tym związanych ani ochrony prawnej. Wszyscy mają umo
Instruktor
...wszyscy mają umowę zlecenie. Pozdrawiam
Wołomin instruktor 2
Ja też zapraszam na lekcje do Wołomina. 1 osoba 70 zł, 2 osoby 110 zł + wejscie na basen
Ratownik
DD, dlaczego nie dałeś porównania z etatem ratownika? Ratownik w Wyszkowie dostaje 10 zł na rękę za godzinę pracy. Uważasz, że to są godne zarobki dla kogoś kto w razie potrzeby ryzykuje własnym zdrowiem i życiem dla ratowania innych?
DD
Do Instruktor. Proponuję Ci pójść do właściciela jakiejkolwiek firmy w Polsce i zaproponować mu taki układ: Pracuję u Pana za 35PLN netto za 45 minut Pan w tym czasie inkasuje 12,50 brutto i z tych pieniędzy pokrywa Pan (wszystkie) koszty mojej pracy, a te małe nie są. Jeśli takowego znajdziesz daj znać gdzie, chętnie go poznam. Przykro mi ale wygląda to tak jakbyście na terenie obiektu samorządowego chcieli zorganizować sobie miejsce łatwego zarobku. Piszesz że nie chcesz zwiększenia stawki płaconej przez klienta. Jak to sobie wyobrażasz przy stawce 35PLN netto dla instruktora? O ile mi wiadomo od umów zlecenie też odprowadzany jest ZUS i US, akurat w tym względzie różnica pomiędzy umową zlecenie i o pracę jest niewielka. Do Ratownik: każdemu należy się godziwy zarobek za uczciwą pracę. Podałem przykłady takie, a nie inne żeby uzmysłowić że 35/50 PLN netto za 45 minut to chyba jednak "lekka" przesada.
olo
do DD. Masz racje 35/50 to jakiś żart. Trener, instruktor za 45 min pracy dostaje od 50 zł / 45 min
DD
Do Olo. Ile w takim razie płaci za taką lekcję klient? I jak to pogodzić z zachowaniem obecnych stawek?
Wyszkowiak
ludzie jaki macie problem. Wosir ma wolne etaty dla instruktorów pływania za ok 22 zł /45 min. Stara kadra nie chce za tyle pracować. Basen zostanie bez instruktorów. szkoły zaraz bedą rozliczać basen za niedotrzymanie umów na grupy. Tak wygląda teraz rynek pracy. Pracownik chce- pracownik pracuje. Pracodawca chce to płaci, nie chce to jest w głębokiej dupie.
ksiegowy
"DD" skąd wziąłeś te kwoty?
DD
Do księgowy. Cytuję artykuł: "Instruktorzy oczekują stawki 35 zł netto za lekcję indywidualną (45 minut) oraz 50 zł netto za zajęcia grupowe."
ksiegowy
DD, widzę szeroką wiedzę z zakresu księgowości. Może zaproponuj instruktorom jakieś rozwiązanie bo jak widać dyrekcja Wosir nie potrafi tego problemu rozwiazać.
DD
Do Księgowy. Kolejny raz zacytuję artykuł, a raczej list instruktorów: "Podane przez nas stawki nie podlegają negocjacji" . Z drugiej strony nie chcą zwiększenia stawek za lekcję. Przykro mi ale te 2 zdania są dość mocno na bakier z matematyką.
Ile?
O to już ładne kwoty wychodzą... do 50 pln NETTO za nawetniegodzinę (tylko 45 minut)... Czyli przy 8 godzinnym dniu pracy (i nie rozdrabniając się już dla uproszczenia do minut) oraz powiedzmy 20 dniach pracujących wychodziłoby 8 000 PLN netto? Dobrze liczę? Dosyć wygórowane wymagania i to chyba bliżej kadry kierowniczej :)
uśmiechnięta
DD, dobrze Cię zrozumiałam? Wosir weźmie od klienta 60 zł , da instruktorowi 35 netto i z 25 zł i nie będzie mógł opłacić wszystkich kosztów pracownika?
uśmiechnięta
Do "Ile?" chyba masz problem z umiejętnościa czytania ze zrozumieniem, lub bujną wyobraźnię, ja tam nie widzę informacji o pelnoetatowym wymiarze godzin. Nie ma co zazdrościć, ludzie włożyli w wykształcenie czas i pieniądze. Z reguły hejtują tacy co nie mają pojęcia o pracy nauczycieli, trenerow, instruktorów czy korepetytorów.
Jaki
Sprawdziłem IP użytkownika DD, uśmiechnięta ILE?, jeden adres. WOSiR
DD
Do uśmiechnięta. Wosir i lekcje pływania nie są tylko po to żeby instruktorzy mogli sobie dorobić. Nie ma mojej zgody na to żeby moim kosztem ktoś sobie dorabiał (tak jako 1 z mieszkańców jestem jednym ze współwłaścicieli basenu). Tak samo nie ma mojej zgody na to żeby jakiś pracownik UG, PEC czy wodociągów, służbowym samochodem w weekendy dorabiał sobie na Uberze. Każdy chce zarabiać Wosir też i co więcej ma do tego święte prawo. Żądania instruktorów dla klientów oznaczają jedno - podwyżki cen za lekcję. Naprawdę tego chcemy?
DD
Do Jaki: Nie ośmieszaj się.
Do DD
Podwyżka cen za lekcje? Nie zgadzasz się na podwyżki. A gdzie byłeś jak rok temu WOSiR podniósł cenę za lekcje z 40 zł na 60 zł?
uśmiechnięta
DD, odpowiedz proszę na moje pytanie. A jeśli chodzi o Twoją opinię jakoby ktoś Twoim kosztem sobie dorabiał to odpowiedz, dlaczego płacę za "lekcję pływania" mojego dziecka i nikt mnie nie informuje nawet małym drukiem, że ze ta opłata ma ukryte koszta??!!! Przecież ja płacę również bilet wstępu!!!!
Ile?
"Jaki" popatrz Wosir już nie pracuje, a ja jeszcze piszę :) :) "Usmiechnięta" widzę, że to Ty masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz albo po prostu nie chcesz dostrzec mojego przekazu ;) Nigdzie nie było napisane że panowie i Panie chcą pracować na pełny etat. Nie wątpię, że wolą krócej :). Pokazuję tylko jak ta stawka wygląda w przeliczeniu na cały etat. Tyle na godzinę zarabia wysokowykwalifikowana kadra kierownicza i to w Warszawie, która bez wątpienia dużo więcej zainwestowała w swoje wykształcenie, naukę i więcej z nich wyniosła... No ale rozumiem cel - podnieść stawkę, obciąć ilość godzin i wyjść na to samo :) I jak zwykle na samym końcu zaplaci Klient...
DD
Uśmiechnięta odpowiadam. Jeśli zakładasz cenę 1 godziny na 60 PLN. Wasz zarobek 35 PLN netto zostaje 25 z tego Wosir musi opłacić ZUS US ma tez koszty stałe. Strzelam że jest to 15PLN (choć raczej jest to więcej). Czyli dla Wosiru zostaje 10PLN. Rozumiem że dla Ciebie sytuacja jest OK - dla mnie nie. Wiesz co nigdy nie pracowałem w urzędzie szkole czy na innym państwowym tylko w prywatnych firmach i wiem jedno gdybym poszedł do szefa i zaproponował mu podział zysków 35:10, a nawet 50:50 biedaczyna umarłby ze śmiechu. Sytuacji z Twoim dzieckiem nie znam więc nie komentuję moim zdanie właściwym adresatem tej sprawy powinny być władze Wosiru.
patryk
ej, ale to dobre. Gość im dał złotówkę brutto, i co nikt go nie wysmiał? No ja oplułem monitor ze śmiechu :)))
Rodzic
Moje dziecko przyjeżdża na basen ze szkołą. Ma naukę pływania od września do czerwca. Pływanie wpisane jest w plan lekcji córki. Ostatnio wyjazd był odwołany. W przyszłym tygodniu też nie będzie lekcji. Czy szkoła może wejść na drogę sądową z basenem że nie wywiązuje się z umowy? Proszę o radę. W przyszłym tygodniu mamy zabranie w szkole i chciałabym poruszyć temat.
Radca Prawny
Witam. Bacznie przyglądam się sprawie wyszkowskiej pływalni ( moje dziecko uczęszcza od 3 lat na lekcje ind.) Pływalnia wchodząc na drogę prawną ze szkołą ( z samorządem) straci bardzo dużo - zaufanie szkół, przedszkoli. Sprawa taka bardzo szybko trafi do mediów. Rozgłos będzie duży. Od przyszłego roku jednostki samorządowe będą unikały wyszkowskiej pływalni. Wyłożą więcej pieniędzy na dojazd do np. Pułtuska, Wołomina.
DD
Rodzicu, Radco Prawny, a raczej powinienem napisać drodzy instruktorzy naprawdę myślicie że ktoś da się na takie posty nabrać? Rozbawiliście mnie do łez w ten sobotni wieczór. Argumentów dalej brak choć nie powiem Wasz poziom rośnie. Patrykowi natomiast proponuję: Wybuduj sobie basen i jak przyjdą instruktorzy z ofertą nie podlegającą negocjacji, polegającą na tym że za usługę za którą klient płaci 40PLN + wejściówka ,oni na rękę chcą 35PLN wtedy daj znać co oplułeś. Pozdrawiam miłej nocy.
Rodzic
Do DD. Zapewniam Pana że w przyszłym tygodniu jedna ze szkół złoży stosowne pismo w celu rozliczenia pływalni za niewywiązanie się z umowy. I wtedy zobaczymy czy jest Panu do śmiechu. Jeżeli się mylę osobiście Pana przeproszę. Prosze wstrzymać się od niestosownych komentarzy. Pozdrawiam. Rodzic.
patryk
...luzuj gacie "DD", nie rozumiem co napisałeś, jakie 40zł? Gdzie w artykule są takie kwoty? Tam napisano, ze dyrekcja wosir zaproponowała im - uważaj teraz, bedzie ważne! - JEDEN ZŁOTY. To sie postaraliiiii. Robiłbyś za tyle? Wcale sie im nie dziwię.
DD
Do Patryk albo nie wiesz albo udajesz że nie wiesz. 40 PLN to koszt lekcji (+wejsciowka na basen). Z tego działka dla instruktora to zgodnie z propozycją Wosiru 28 PLN (rozumiem że Ty zaproponowałbyś więcej). A teraz odnośnie robienia za tyle: 28PLN za godzine (a w zasadzie 45 minut ale niech będzie godzina) to odpowiednik 4704PLN przy pełnym etacie. I idąc tym tropem dalej 32/h daje 5376; 36/h daje 6048; a 40/h - 6760. A teraz zapytaj dowolnie spotkaną załogę karetki, pielęgniarkę czy kogokolwiek na ulicy co sądzi o takich stawkach. Już rozumiesz?
Spokojna
Drogi DD, nie wprowadzaj ludzi w błąd. 40zł to koszt samej lekcji dla jednej osoby, wejściówkę na pływalnię klient opłaca dodatkowo. Są też lekcje 2os - 50zł + 2x wejściówka na pływalnię i 3os - 60zł + 3x wejściówka na pływalnię. Za te lekcje odpowiednio instruktor otrzymuje na dzień dzisiejszy 27zł, 28zł, 29zł brutto. Warto zaznaczyć także, że klienci indywidualni pozyskiwaniu są osobiście przez instruktorów i są z nimi w bezpośrednim kontakcie, a nie przez WOSIR. Proszę także nie liczyć tych stawek w odniesieniu do pełnoetatowej pracy, ponieważ dla wszystkich instruktorów jest to praca dodatkowa, po godzinach pracy na etat. Pielęgniarka, jak idzie do pracy dodatkowej, np na zawody sportowe, jako pomoc medyczna, to też dostaje dużo większe pieniądze niż na etacie. Pozdrawiam.
DD
Droga Spokojna wskaż proszę miejsce, w którym wprowadziłem kogoś w błąd. Co do stawek to rozmawiajmy o tych, które zostały Wam zaproponowane i które odrzuciliście. Czyli kolejno 28/32/36/40 PLN brutto. Policzyłem te stawki w odniesieniu do pełnoetatowej pracy właśnie po to aby pokazać że są one wyższe niż stawki, które większość Polaków zarabia na etacie (Wy prawdopodobnie też). Niestety ciągle używacie argumentacji że opłata za lekcję wnoszona przez klienta należy się tylko Wam, a Wosir niech sobie weźmie pieniądze z wejściówki i niech się cieszy. Wybacz ale nie ma na to mojej zgody. Tak samo jak nie byłoby Twojej gdybym to ja poszedł do Burmistrza i na weekend wziął samochód należący do Gminy przez ten czas jeździł nim na Uberze, a jakby ktoś się oburzył odpisał że przecież zwróciłem za paliwo. Lekcje prowadzone są na terenie Wosiru i w związku z tym korzyści z nich uzyskane należą się także Wosirowi. Pozdrawiam i naprawdę życzę opamiętania.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha

REKLAMA

Pracuj.pl