REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Instruktorzy pływania o mediacjach: "Stawki nie podlegają negocjacji"

Miasto

"Możemy rozmawiać o formie zatrudnienia nas czy czasie trwania lekcji. Podane przez nas stawki nie podlegają negocjacji" - instruktorzy pływania piszą do dyrektora WOSiR, który o pomoc w rozwiązaniau sporu pracowniczego na pływalni poprosił mediatora.

REKLAMA

Jest odpowiedź wyszkowskich instruktorów pływania na propozycję mediacji z dyrekcją WOSiR. 

"W odpowiedzi na skierowane do nas przez pana pismo informujemy, że bardzo rozczarował nas fakt, iż wybrał Pan formę mediacji jako środek porozumiewawczy, który w naszym odczuciu jest zbędny - piszą do dyrektora WOSiR Marka Wiśniewskiego wyszkowscy instruktorzy pływania. - Od listopada sprawa jest w toku, odbyły sie dwa spotkania, na których nie wyraził Pan nawet najmniejszej chęci negocjacji z nami stawek za lekcje lub innej firmy pracy instruktorów. Przedstawił Pan jedynie stawki, które wg Pana są bezdyskusyjne.

Zgadzamy się na spotkanie z mediatorem. Jednocześnie informujemy, że możemy rozmawiać z nim o formie zatrudnienia nas czy czasie trwania lekcji. Podane przez nas stawki nie podlegają negocjacji, więc jeśli mediacje mają dotyczyć tylko ich, to szkoda pieniędzy podatników. My nie chcemy sięgać do "kieszeni" WOSiR, chcemy pieniędzy, które wpłacają nasi klienci.

Miał Pan od listopada dużo czasu, żeby wypracować z nami kompromis. Uważamy też, że WOSiR może zarabiać pieniądze i wykonać załozony plan finansowy, nie tylko przez wynajmowanie obiektów gminnych i pracę instruktorów pływania. WOSiR może organizować zawody, turnieje, festyny, itp. dla mieszkańców gminy. WOSiR zarobi, a mieszkańcy będą zadowoleni. W 2017 r. WOSiR zarobił na organizacji własnych imprez 4083,33 zł. Może czas to zmienić. 

Jednocześnie informujemy, że nie podejmiemy pracy za obecnie obowiązujące stawki".

Instruktorzy pływania 

To odpowiedź instruktorów pływania na pismo dyrektora WOSiR sprzed dwóch dni. Przypomnijmy, z powodu zbyt niskich stawek wynagrodzenia wszyscy instruktorzy zawiesili od stycznia prowadzenie indywidualnych i grupowych lekcji pływania na wyszkowskim basenie (czytaj tutaj). Dyrektor Marek Wiśniewski zwrócił się o pomoc w rozwiązaniu konfliktu z pracownikami do mediatora, jednocześnie apelując, by instruktorzy do czasu rozwiązania sporu pracowali na dotychczasowych warunkach. Propozycja - jak czytamy - nie została przyjęta. Do 15 stycznia trwają jeszcze ostatnie zajęcia grupowe, lekcje indywidualne nie odbywają się. Instruktorzy oczekują stawki 35 zł netto za lekcję indywidualną (45 minut) oraz 50 zł netto za zajęcia grupowe. Dyrekcja WOSiR zaproponowała im podwyżke w wysokości: 

- z 27 do 28 zł brutto za lekcję 1 osoby

- z 28 zł do 32 zł brutto za lekcję dla dwóch osób

- z 29 zł do 36 zł brutto za lekcję dla trzech osób 

- z 32 do 40 zł brutto za lekcje grupowe.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


baseninstruktorzy pływaniaWOSiR WyszkówWyszków

Komentarze

Marek Z
Popieram i jestem z Wami! Nawet jeśli mam na basen jeździć do Wołomina!
Dzidek
Bardzo dobrze, trzeba się cenić. Człowiek płaci za papier intstruktora i za to jeszcze zarabia basen? W imię czego? Trener personalny dostaje na czysto 50 zl. Klient wchodzi placi za wejscie. Takie cos jest uczciwe.
Wwy
Potrzebny menadżer a nie jakiś Pan Wiśniewski. Burmistrzu przejżyj na oczy bo sport jest na coraz mniejszym poziomie. Mam pomysł dla Pana Wiśniewskiego jak można zaoszczędzić parę groszy na koszeniu boiska.Poprostu kupić parę kóz a one już się zajmą murawą.I trawa na dożynki gotowa .Na obiektach nic się nie dzieje nie organizuje się żadnych zawodów !

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Czwartek
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Antoniego, Henryki, Mariana

REKLAMA

Pracuj.pl